Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Jó. E ez a rajz, tehetséges-e...

Jó. E ez a rajz, tehetséges-e a lány aki rajzolta?

Figyelt kérdés

[link]

3. próbálkozás portré terén, nem teljesen kidolgozott, pl a haja nem szép, szája sem tökéletes még, a tulaj sem elégedett vele, de szeretné tudni, hogy van-e tehetsége ez a rajz alapján. Köszönet! :)


2011. szept. 8. 23:07
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%
egy másolt portréból nem derül ki a zsenialitás, ne keverjük a szezont a fazonból. lehet, hogy tehetséges, de az is lehet, hogy csak egy lelkes amatőr
2011. szept. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

00:55-ös válaszolónak irnám:

Nem tanultam rajzot, csak ugy próbálkozom.. Az arc arányaival még vannak gondok, ám igyekszem. Meg nagyitottam is a rajzot, kb kétszeres nagyságra az eredetinek. Szeretnék már modellről rajzolni, csak kicsit még sok időbe telik még igy képről is, bár nem tudom, igazából kb mennyi idő egy portré megrajzolása modellről. Amit nagyon szeretek, az az érzelmek megörökitése egy rajzon, erre is szeretnék a jövőben koncentrálni. Talán ez lesz az, ami bizonyos egyediséget ad a rajzaimnak. Már amennyire az eredetinek számit :). Ezen a rajzon ezt nem értem el, ez csak gyakorlás voltm igazából nem is vagyok vele elégedett... Sose rajzoltam csendéleteket, tárgyakat, mert nagyon válogatós vagyok, csak azt rajzoltam, ami nekem tetszik, nem használtam más technikákat sem, csak grafitot. És tudom, hogy ez nem jó. Ezen szeretnék is változtatni, mert a többi technika, téma is fontos.

2011. szept. 10. 15:31
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
áhh teli van hibával én ennél sokkal jobbakat láttam ezzel még semmi nem lesz belőle...
2011. szept. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
jó hát,tetszik :)
2011. szept. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Rajzolj sok anatómiát - sík kép alapján síkot rajzolni nem nagy kunszt... Ha pedig már jól ismered az anatómiát, akkor könnyebben fog menni a modell rajzolása is. Viszont elég ügyesen bánsz a tónusokkal. Amúgy én régen azt is csináltam, hogy ültem az állomáson a vonatra várva, és "krokiztam". Mindenkit, aki csak érdekesnek tűnt. =) Az nagyon hasznos dolog.
2011. szept. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat, nagyon hasznosak. Ezt egyik korábbi kérdésből másoltam ki: "Ha másolsz(legyen az képről vagy élő modellről), jobban tudsz majd rajzolni. Annyit megjegyeznék, képről nehezebb, de nem garantált, hogy úgy fogsz rajzolni, mintha valódi, térbeli fejekről másolnál."

Akkor ez most nem igaz, meg semmit sem ér, ha képekről másolok? A következő akit le szeretnék rajzolni szintén ismert ember, jó is lenne ha modellt ülne nekem :). Amugy szeretnék modellről rajzolni, majd elkapok valakit akinek lesz türelne ücsörögni nekem.

2011. szept. 11. 20:14
 37/39 A kérdező kommentje:

[link]

Ez volt amiről másoltam, hát, van mit gyakorolni, egyre több hibát látok...

2011. szept. 11. 20:55
 38/39 anonim ***** válasza:
Azt hittem egy 10-12 év körüli lány rajzolta. Kb már ők tudnak így. Gyakorolj még nagyon sokat! Amennyit csak tudsz és akkor jobb lesz.
2011. szept. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
nagyon ügyes vagy de tényleg!:)
2011. szept. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!