Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A színészi szakmán kívül hol...

A színészi szakmán kívül hol használhatóak még fel különböző színészi tehetségek/képességek?

Figyelt kérdés

Hivatásos színésznek lenni elkötelezett szakma, megköveteli az elhivatottságot, folyamatos tanulással, fejlődéssel, gyakorlással, és többek között megannyi áldozattal jár. Úgymond életmód.


Hol máshol lehet még színészi képességeket kamatoztatni/felhasználni?


Sokaktól kaptam meg azt a megjegyzést, hogy "nagyszerű színészi képességeim vannak", egy egészen széles hangspektrumot vagyok képes kiénekelni (magasat és nőhöz képest kifejezetten mélyet, azaz elő tudok, tudhatok adni egy férfi-női duettet egymagam, gyors váltásokkal), tudok játszani a hangommal, felvenni mindenféle karaktereket, akcentusokat, beszédtikkeket utánozni, nagyon empatikus vagyok és "jó emberismerő" a legtöbbek visszajelzése szerint, könnyen ráérzek az emberek "szívére", karakterére, gondolkodásmódjára, világlátására, ezért a legkülönfélébb figurákat is el tudom játszani, kicsitől nagyig, férfit és nőt is, életeket, átélve a helyzetüket. Remekül tudok gesztusokat utánozni, az egészen apró részletekig, könnyen gondolkodom mások fejével, ezért bármilyen kitalált szereplő fejével is. A legkülönfélébb érzelmeket át tudom élni és át tudom adni, a rezdülések szintjéig. Szeretem az improvizációs játékokat.


A külső tulajdonságaim is olyanok, hogy különböző karakteres tulajdonságok kiemelésével könnyen alakíthatom egymásnak ellentétes figurákká, széppé, csúnyává, fiússá, lányossá, nőiessé, (férfiassá talán nem annyira), durvává, vagy finommá, stb.


Bármilyen ötlet érdekelne, legyen az szakma (habár nem valószínű ezért szakmát váltanék), hobbi, vagy projekt - minden tapasztalatot is szívesen fogadok.


Eddig tudok bábszínészetről, szinkron-színészetről, és színjátszó körökről, esetleg drámatanárságról, de az ő feladatuk azért jelentősen eltér. Digitális tartalmakat lehetne még készíteni, de az nagy munka (habár ez nem gond, ha van értelme és benne minőség.)


Színészettől messze eltérő szakok, szakmák, irányok is érdekelnek.


Jelenleg nyelv és történelem tanárnak tanulok.


Előre is köszönöm a válaszokat!



szept. 5. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen gyerekekkel kapcsolatos szakma, óvodapedagógus, gyermekgondozó stb. Esetleg gyerekpszichológus, drámaterapeuta.
szept. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Politika
szept. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bárhol az életben.
szept. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Nekem van egy improvizációs színházas tervem, privátban cseréljük adatokat! Szép napot!
szept. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!