Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Negatív dolog nem adakozni...

Negatív dolog nem adakozni kétes külsejű embereknek? Nem szemtelenség részükről, hogy szinte rámásznak a kiszemeltre?

Figyelt kérdés
Tegnap vásárolni indultam,még mielőtt kiszálltam volna az autóból,lerohant két alkoholista-külsejű középkorú nő. ( egy testvérpárnak gyűjtöttek - elmondásuk szerint ) Nagyon dühös lettem,átfutott néhány gondolat az agyamon...Sok negatív esetről lehet hallani,ami aztán fényt derít arra,hogy a pénz amit kicsalnak ezek az "adománygyűjtők" nem oda kerül,ahová szánjuk.Ez azért is sajnálatos,mert mindenkinek lehet szüksége anyagi segítségre-akár idegenektől is- és éppen emiatt gondolom néha,hogy nem cselekedtem jól.Mit gondoltok?
2008. nov. 8. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy ha minden kunyeráló idegennek adnék pénzt, nem maradna sem magamra, sem azokra, akiket szeretek. Szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni, kit támogat, kinek a javára jótékonykodik. Miért kellene minden szembejövőnek hinni, és tejelni neki? Találkoztam már éhenhalással fenyegetőző koldussal, aki amikor adtam neki egy szendvicset, szentségelt, hogy miért nem pénzt adok. A lelkiismeretem tiszta, juttatok a pénzemből rászorulóknak is. De megválogatom, hogy kiknek.
2008. nov. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Volt régen valami gyerekeknek szóló sorozat ezzel a címmel: Tanulj meg nemet mondani! Ajánlom figyelmedbe.

Ha adakozni akarsz, vannak megbízható alapítványok (is), tedd azon keresztül.

2008. nov. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Soha, semmilyen körülmények között nem szégyen megtagadni az adakozást.


Aki tolakodó módon követeli az alamizsnát, az nem érdemli meg azt. Ezen kívül azt az elvet vallom, hogy az anyám 13 évnyi rák betegség után sem kapott soha egy forintot sem senkitől és még él.

Aki akar, az talál munkát. Aki pedig rá van szorulva, az minden munkát elvállal. Mindenki a saját sorsának kovácsa.

2009. ápr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!