Miért érzem azt, hogy az 1990-es évek vége és 2000-es évek eleje volt a csúcspontja az emberiségnek, azóta pedig meredekek hanyatlik?
Nem vagyok még annyira idős (24 éves), de valahogy ez alakult ki bennem. Ha megnézek egy filmet (pl Gyűrűk Ura, Harry Potter 1-2 rész) ebből a korszakból vagy előveszek egy PC játékot, visszagondolok a mindennapokra, a ruhákra, ételekre, emberekre, akkor minden sokkal jobbnak tűnik. A sportélet is sokkal jobb volt akkor pl foci vagy a zenék (Eminem, Linkin Park), de még a tv műsorok is (Barátok Közt élvezhető volt vagy Legyen Ön is Milliomos Vágó Istvánnal, Gálvölgyi Show stb).
Aztán ez fokozatosan romlott, még a 2000-es évek közepe nem volt rossz, de aztán meredek lejtő...a 2010-es évek második fele már egy vicc, a tv műsorok csak a magamutogatásról, beszólásokról, szexről szólnak, az emberek és a hírességek is egyre nagyképűbbek és bunkóbbak, a zenék igazi tartalom nélküli elektronikus katyvaszok, a filmek és játékok terén mindenhol csak a legyőzhetetlen, ultramodern szuperhősökre építenek, konkrét történet és érzelmek nélkül, a lényeg a látványos effekteken van és azon, hogy évente új részt adjanak ki. A ruhák és az ételek is gagyik lettek, óriási a választék, de az igazán minőségi termékek eltűntek vagy megfizethetetlenek egy átlag ember számára.
A mindennapok is máshogy telnek, rohanás, stressz, az emberek az internetet bújják vagy szaladnak egyik helyről a másikra, nincs idejük semmire.
Én meg épp annyival mondanék korábbi időpontot, amennyivel öregebb vagyok... Valahogy úgy van ez, hogy az idő múlásával egyre idegenebb, távolibb és elviselhetetlenebb lesz az ember számára a világ, ami körülveszi.
Amit leírtál arról, hogy ez a mai világ mennyire semmilyen, súlytalan, gyenge, nevetséges katyvasz (egyébként tökéletesen egyetértek), az pontosan úgy igaz a '90-es évekre is a '80-asokhoz képest. Sőt, nekünk még nagyobb is a lépcsőfok, mert azt elviselni, hogy egykor egy létező Magyarország helyén, amikor is hajógyáraink, műszergyáraink, tudósaink, mérnökeink, fejlesztőink, kiemelkedő oktatásunk, világhírű Ganzunk, Ikarusunk, gyógyszergyáraink, mezőgazdaságunk, Lángunk, Csepelünk, Rábánk, Orionunk, Taurusunk, Globusunk, olajgyárunk, cukorgyárunk... volt (hat oldalt írhatnék) az ezredfordulón meg épp telekárban dózeroltatott romjaink, hogy három diplomával mosogathasd a Herr Günter tányérját és valâgát, már megbocsáss, de egy csöppet nagyobb szívfájdalom, mint hogy milyen lett a Barátok közt meg a celebvilág meghanyatlott színvonala... A 90-es, 2000-es hányadék korszaknál nagyobb zuhanással kevésszer találkozott ez az ország 1000 év alatt. A ti nemzedéketeket leszámítva - akiknek ez a fertő "normális" állapotnak számított, nem nagyon fogsz emberrel találkozni, aki bármi jót mond erről az ezredfordulós időszakról. Még azok se, akik megcsinálták nekünk.
Elég nagy volumenű korszakváltás közepén vagyunk, de szerintem világvégét kiáltani ettől még elég nagy hülyeség. Ugyanannyi új lehetőség van, mint amennyi "régi jó dolog"-nak búcsút inthettünk, csak az előbbieknek most már utána kell járni a neten, nem tolják a képedbe. A klasszikus értelemben vett televíziózás pedig egyre drasztikusabban ki fog kopni. Nekem is keserű pirula volt ezt megemészteni, mert én anno totálisan zeneitévé-függő voltam, de túltettem magam a kedvenc médiumom elvesztésén. Lépjünk tovább és tekintsünk a jövőbe.
Kérdező, esetleg sokat segítene, ha fogyasztóból megpróbálnál alkotó emberré válni, tehát a folyamat másik oldalára átállítani magadat. Csak egy ötlet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!