Milyen emlékeitek vannak a 90-es évekből?
Tehát a 20. század utolsó évtizedéről, 1990-1999-ig terjedő időszakról van szó, amely dekád nagy idők tanúja volt. Ami legelőször eszetekbe jut. Pl bugyuta TV műsorok, sorozatok. Öltözködési stílusok, hajviseletek. Iskolai események, vagy éppenséggel eseménytelenségek, ha pl abban az időszakban jártatok suliba. Internetes vagy számítógépes sztorik, történetek, hiszen ebben az időszakban terjedt el a személyi számítógép, és a vége felé már az internet is megjelent, amit sokan erotikus képek, videók letöltésére, a gépet magát pedig főként játékra használták... De írhattok akár munkahelyi dolgokról is, pl rendszerváltás, munkanélküliség, TSZ megszűnése, vagy akár külföldi útról, utazásról, valamilyen nagyobb dolog, pl lakás, autó, hűtő vagy varrógép megvásárlásáról stb, tehát amit láttatok, tapasztaltatok, megéltetek a '90-es években.
Nekem pl van egy olyan emlékem, hogy elmentünk osztálykirándulásra az ált iskola 6. osztályában valahova vidéken, egy kicsi városkába, ahol valamilyen mezőgazdasági üzemet néztünk meg többek között, és abban az időszakban jelent meg ugye a boltokban a gumi óvszer, amit a televízióban is reklámoztak, ha jól emlékszem RAKO gumi volt a neve, de azt pontosan nem tudom már, hogy ez mit is jelentett https://www.youtube.com/watch?v=Y7J3yBKBFes Hát ez a fiúknak nagy újdonság lehetett, ugyanis a buszról leszállva betértünk egy nagyobb ABC-be, hogy mindenki tudjon magának kaját venni, vagy egyebet, amit szeretne, pl csipsz-et és az egyik osztálytársunk vásárolt egy ilyen akkoriban újdonságnak számító condomot, amit odakint a bolt előtt felbontott és megmutatott a többieknek is, hogy ez milyen érdekes, szórakoztató kis gumi valami, még fel is lehet fújni, elszáll, stb. Szerintem a legtöbben nem is tudták pontosan, hogy ez mire is való, csak arcpirító sejtéseik lehettek, mert nekünk osztályfőnöki órán még nem volt ilyen felvilágosító jellegű tanóra, ahol pl bemutatták volna az óvszer felhelyezését egy banánra. Erre aztán a többiek is visszatértek még a boltba, hát nyilván a kotonszakértő fiúk, és a kaja, meg a kóla, a csipsz mellé még elég sokan vásároltak a mulatságos gumi segédeszközből is, majd sorra bontották azt ki a bolt előtt, illetve végig az úton, amerre haladtunk a kiránduló csoporttal, ami azt hiszem nem csak 1, hanem 2 vagy 3 osztályból állt, tehát elég sok fiú vásárolhatott akkor gumióvszert. És ennek folyományaként végig a kirándulócsoportunk menetelési útvonalán a járdát, illetve az úttestet eldobált kotton gumik szegélyezték a kisváros arra közlekedő lakóinak, illetve a kísérő tanáraink legnagyobb megdöbbenésére :D így visszatekintve elég mulatságos volt ez az egész, hiszen ma már nemcsak minden boltban, patikában hanem automatákból is lehet vásárolni kisebb-nagyobb méretekben, illetve eltérő vastagságban, erősségben.
Nekem főleg a zenék maradtak meg. Az eleinte tátott szájjal bámult Music TV, a Fat Boys-tól a Twist. Az első alkalom, hogy a szülők megengedték, hogy a nővéremnek olyan haja legyen, mint az együttesben az énekesnek (Bross). :) A Depeche Mode, meg az őrült pogózás elől a hangfalak előtt a diszkóban, amikor lejátszották a Photographic-ot. Hogy menő volt "depesesnek" lenni. Később a techno zenés partik, meg a La Bouche - Be My Lover őrület, bejött a Becksteet Boys.
Bárhol lehetett cigit venni, és nem kellett 18 évesnek lenni hozzá. :)
A póló, rá flaneling divat.
Ennyi ugrott be most hirtelen.
Az tény, hogy kicsit lassabb volt minden, például nem voltak áruházak, hanem kisboltok, ahol szépen sorba kellett állni és várni, hogy a másik leadja a rendelést. Filmek terén szerintem ez az évtized volt a legtermékenyebb.
Divatban is elindult egy kicsit többet mutató stílus, akkoriban voltam diák, tanárok, iskolatársak egyre több mindent mutattak meg magukból.
Hamarabb csavarogtak az emberek, ültek ki beszélgetni.
Viszont mai szemmel nézve totál elmaradott és elzárt volt az egész.
Volt kb 5 magyar csatorna, amin általában full gagyi műsorok mentek. A Fókusz például pont ilyen volt, kritikán aluli.
Internet nem volt, a vezetékes telefon is még elég drága volt.
Levelezni kellett.
Szal én falun például döglődtem.
Örültem, ha tudtam venni egy újságot, hogy megtudjam mi van a világban.
Másképp nem igazán hallottál semmit, a faluból se nagyon jutottál ki, max a következő fauig. Ha bementem egy éven kétszer a megyeszékhelyre, akkor már sztár voltam.
Zenét másolt kazettáról szereztem be, vagy szombat este ültem a rádió mellett és próbáltam felvenni.
Ennyiből nem volt jó, teljesen elszigetelt volt az ember.
Ma bármihez hozzáfér és 10 ezerből megjárom Londont.
"Az tény, hogy kicsit lassabb volt minden, például nem voltak áruházak, hanem kisboltok, ahol szépen sorba kellett állni és várni, hogy a másik leadja a rendelést."
Ez hülyeség, a kilencvenes évek második felében már bőven voltak áruházak, kisebb városokban is több.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!