Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért jó ha nem állítjuk át...

Miért jó ha nem állítjuk át az órát?

Figyelt kérdés

Nem értem ha nem állítanánk át akkor télen 8:30kor világosodna. Én is még tanulok és így is nehezemre esik télen felkelni ha sötét van mert akkor mindig álmos vagyok.

Miért kell átállítani?



2018. szept. 1. 07:33
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Az átállításnak is vannak költségei, sokan elfejtik az átállítást, és elkésnek, továbbá az átállításnak negatív hatási vannak az emberek s állatok bioritmusára, több a baleset pl
2018. szept. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Ja, csak a legtöbb településen nincs normális közvilágítás. Reggel 7:30-kor korom sötétben indulni oviba, iskolába, éppenséggel megoldható, legfeljebb több gyerek kerül a baleseti statisztikákba. Nem beszélve a nem létező gyalogos utakról, főleg télen amikor a félméteres árkokat hó meg jég takarja... és ez nem a világvege után balra településekre jellemző, hanem általaban bármelyik városrészre ami a központtól 500 méternél távolabbra esik. :( Tudom, járjon mindenki autóval. Vagy legyen mindenki olyan kemény gyerek mint 200 éve voltunk. Ha a kor amiben élünk nem képes fejlődni, alkalmazkodjunk hozzá és fejlődjünk vissza mi is.
2018. szept. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Cseszheted a közvilágítást, ha óraátállítással 4 óra után ugyanolyan sötét van, pont amikor mindenki megy haza munkábából, iskolából.

Talán régebben, amikor csak villany miatt volt áramfogyasztás, valamennyit tudtak spórolni az átállítással, de ma már a klímák korszakában felesleges az állítgatás, ugyanúgy zabáljuk az áramot télen-nyáron.

2018. szept. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Oviból suliból 4 előtt is haza lehet menni. Délután egy fokkal jobban megoszlik a közlekedés, mivel reggel 8-ra minden iskolába be kell érni, de hazamenni 1-5-ig szoktak, ahogy a munkahelyre járás is megoszlik nappali időszakban reggel 5 és délután 6 között. Az iskolakezdés miatt a reggel 7:30-8:20 időszak a csúcsidő mindenhol. Erre még rátolni a rossz látási viszonyokat, az nagyszerű lesz. Egyébként még nem is olyan régen az emberi bioritmus a napfelkeltéhez és napnyugtához igazodott, ha úgy vesszük ez a rugalmasság inkább lenne természetes, mint egyszer sötétben egyszer világosban kezdeni a tanítást.

#3 Mit cseszhetek a közvilágításon? Pont hogy azzal nem cseszhetne senki, ha létezne olyan ebben az országban minden lakóövezeti utca jardaszakaszán. Ha már valami igazán kemeny és durva hozzaszólást akartál reagálni, akkor a helyes mondat úgy szólt volna: "Cseszheted a reggeli jó látási viszonyokat, ha délután ugyanúgy sötétben kell hazajutni!" Látod, ez a mondat fejezné ki helyesen a gondolataidat, ha ez lett volna a célod a hozzaszólásoddal. És ebben igazad is lenne. Ezért írtam én is, hogy fontosabb lenne ezt a problémát orvosolni, aztán vergődni azon, hogy mekkora hatalmas átállast jelent egy egész órával korábban ébredni. Mintha minden ember minden nap fix. időpontban feküdne és pontosan 8 egész órát aludna se tőbbet, se kevesebbet. Nem várja meg a film végét, nem olvassa el az utolsó fejezetet, nem marad fent este ha beteg az egyik gyerek, nem várja meg még hazaér a masik a délutáni műszakból. A bioritmusnak meg csak a reggeli ébredéshez nehéz igazodni, az esti lefekvéshez és az alvással töltött órák számához semmi köze. Azt meg sem érezzük. Az ember nagyon erzekeny lény, 25 fok alatt megfagy, afelett megsül, napi 5x étkezik, 8 órát alszik, 8 órát dolgozik, a maradék 8 órában attól retteg milyen katasztrófát jelenthet rá nézve az, ha alkalmazkodnia kell a környezetéhez.

2018. szept. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Nem mindenki kel reggel hatkor, van, akinek már fél ötkor vagy fél négykor talpon kell lennie. Ráállsz arra, hogy felkelsz egy adott időpontban, ezen nem kell változtatnod évente kétszer. Igaz, van az évnek egy szakasza, amikor nem lehet alkalmazkodni a napkeltéhez, de ez egyébként is előbb-utóbb elérkezik. És akkor jön az óraátállítás, ami újra összezavar mindent.

Iskolából 16-ig általában nem lehet hazamenni.

2018. szept. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
100%
Fordítva. Reggelenként pont az a jób ha nem állítgatjuk az órát. Ez különösen télen szembetűnő, amikor amúgy is később kel a Nap. Nyáron a korábbi napfelkelték miatt ez nem annyira szembetűnő, ezért áldozták fel a világos hajnali órát a nyári időszámításért.
2018. szept. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!