Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Más is van, aki nem kedveli...

Más is van, aki nem kedveli az olaszokat?

Figyelt kérdés
Mindenki annyira odavan értük. Én sokkal jobban éreztem magam Németországban, Angliában vagy Franciaországban is. Itthon is, többször próbáltam már segíteni középfokú olasz nyelvtudásommal idelátogató olaszoknak, de mindig csak pökhendi, lekezelő bánásmódban volt részem felőlük. Még a franciák is mindig roppant kedvesen fogadták a segítőkészségemet és amikor kint jártam, Franciaországban is végig nagyon barátságosan fogadtak, mint magyart. Az olaszok Olaszországban is mindig nemkívánatos kelet-európaiként bántak velem. Más is van, aki hasonlókat tapasztalt az olaszok kapcsán?
2010. jún. 20. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Aha, igaz, csak egyszer találkoztam olaszokkal, ebből igaz nem sok mindent lehet levonni, de nem jó benyomást tettek rám. Gimiben tnaultam olaszt, mint második nyelv, így nem nagyon beszéltem , csak alapfokon. A Batthyányn odajött hozzám egy olasz házaspár, hogy beszélek-e olaszul, mondtam kicsit, de megjegyezték, hogy nem tudnak angolul, kérdeztek valamit én válaszoltam, ők meg tök lekezelően elkezdték mondani, ha nem tudom a nyelvüket akkor ne használjam. Erről ennyit.
2010. jún. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Érdekes, pl. amikor az utcán tőlem segitséget kértek, velem is nagyon lekezelőek voltak..de amikor egy összejövetelen megismerkedtem egy olasszal ő nagyon kedves volt.azt azért hozzá kell tennem, hogy a barátai szintén nagyon bunkok voltak.
2010. jún. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Előző vagyok.

14:55 -ös Te jo ég, ha nekem mondták volna ezt, igencsak beszoltam volna nekik..

2010. jún. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én egyszer a Coop-élelmiszerboltban hallom, hogy három alak olaszul ordibál a pénztáros kislánnyal. Odamentem udvariasan megkérdeztem olaszul, hogy miben segíthetnék. Erre velem is ingerülten közlik, hogy mi az, hogy ők itt nem fizethetnek euróval. Mondom nekik, hogy valóban nem fizethet vele, mi nem tartozunk az euróövezethez. Erre rendőrt akartak hívni, majd káromkodva odébbálltak. A pénztárossal együtt teljesen le voltunk döbbenve.
2010. jún. 20. 20:17
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Hát én meg a franciákról hallottam hasonlókat, én az olaszokat szeretem, pont most fogok menni Olaszországba, nekem eddig csak pozitív tapasztalataim voltak.
2010. jún. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Nekem csak olasz levelezőtársaim vannak facebookról, de ők eddig nagyon nyitottak, barátságosak és kedvesek voltak. Egyébként meg más mentalitásúak mint a magyarok, sokkal szenvedélyesebbek, és sokkal jobban haragudnak is, nagyon tudják értékelni azt ami szép,jó és értékes, de ugyanennyire nem azt ami nem ilyen,de szerintem ezen nincs mit csodálkozni,az ő kultúrájuk sokkal gazdagabb, az ország is sokkal nagyobb, érdekesebb és szebb mint a miénk,és ők a saját életstílusukhoz vannak szokva nem a miénkhez...
2010. jún. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem mondom azt ,hogy nem kedvelem őket,de mikor Olaszországban voltam, sehol nem tapasztaltam azt a híres mediterrán nyitottságot és barátságosságot amit mondanak róluk,nagyon kimértek és tartózkodóak voltak!Még Pesten is sokkal több udvarias emberrel találkoztam ,mint ott!
2010. aug. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!