A Magyar ember kedveli vagy nem kedveli az Amerikaiakat?
Szerintem ez nem a hovatartozástól függ, hanem az embertől. Nagyon sok amerikai barátom van, akik itt élnek Magyarországon (itt tanulnak, dolgoznak, vagy magyar származásuak és eljöttek egy pár évre megnézni, hogy milyen itt) és jól érzik magukat a magyarok közt.
Azt mondták, hogy a magyarok először kedvesek de egy kicsit távolságtartóak, de ha megismerik az embert, akkor sokkal nyiltabbak mint az amerikaiak.
De találkoztam az amerikaiak között hatalmas bunkóval is. És találkoztam magyar bunkóval is.
Tehát szerintem mindíg az embertől függ.
/Hogy az amerikai politikáról mi a véleményem az más kérdés./
A magyarok többsége nem kedvel senkit - beleértve a saját honfitársait is. Kivéve természetesen saját magát és a szűk környezetét.
Így a többség az amerikaiakat sem kedveli.
Persze vannak kivételek.
Ismerőseim körében, beleértve magamat is él egy sztereotípia az amerikai átlagemberről. Az, hogy valóban műveletlenek, mert az oktatás színvonala átlagon aluli, előbb kérdeznek meg az utcán bárkit, minthogy körbenézzenek, vagy elővegyék a térképet, imádják a gyorséttermi (junk food) kajákat, nem foglalkoznak a gyerekekkel (mondjuk ez a szociálpolitikájuk hátulütője, mert tulképp idegenek nevelik fel a gyerkőcöket-nanny, au-pair). És igen, hallottam olyan sztorit is, hogy Texasba érkező magyar lánynak el akarták magyarázni, hogy mi az a mikrohullámú sütő és mosógép, mert biztos nem hallott még róluk 2000-ben.
De mondom, ez csak előítélet, én is találkoztam értelmes, igen nagytudású amerikaival, aki tudta, hogy Budapest az nem Bukarest, sőt!!!
Nehéz erre válaszolni, túl sok súrlódási felület nincs az amerikai és a magyar emberek között. Azért ezt nézd meg, csatlakozva egyik előttem íróhoz!!!
A történelmi ellentétek miatt lehetséges, hogy a magyarok nem szeretik az amerikaiakat.
Például a 2. világháborúban az amcsik nagyon nyomatták nekünk, hogy a Balkánon fognak partra szállni és segítenek nekünk. De persze tudták az amcsik, hogy nem ott fognak támadni, hanem Normandiában, csak hülyítettek minket meg a Szövetségeseket.
A másik példa pedig 1956. Ott is rádión bíztattak az amerikaiak, hogy lázadjunk az oroszok ellen, mert ők segíteni fognak, de b@sztak ránk, és inkább a kurv@ Szuezi csatornájukkal voltak elfoglalva.
Persze ezekről nem az amerikai nép tehet, hanem a kormányuk.
14:01
Butaságot írtál.
A II. világháborúban az angolok TERVEZTÉK, hogy a Balkánon szállnak partra, nem pedig az amik. De az is inkább másodlagos lehetőség volt.
És persze nem híresztelték! Különösen nem egy ellenséges országnak, amelyek mi is voltunk!
56-ban pedig egyedül a Szabad Európa rádió hergelte a magyarokat. Az amcsik többségét - beleértve a felső vezetésüket is - egyáltalán nem érdekelte Magyarország. Tekintettel arra, hogy épp akkor volt az elnökválasztásuk is (ami náluk ugye fontosabbb, mint bármely csip-csup országocska sorsa).
És cserben sem hagytak, mivel ők nem foglalkoztak Szuezzel sem. Azok az angolok és a franciák voltak. Az USAnak akoriban mindegy volt, hogy Szuez kinek a kezén van.
Ha a fennnálló helyzet maradt volna, akkor is jó neki.
Ha meg nem?
Akkor az angolok-franciák olaja nehezebben jut el Európába, ergo csökken a hatalmuk. (Ekkor azok még gyarmatbirodalom voltak valamelyest.) Ráadásul ha az USA nem avatkozik be Szueznél, akkor az arabok az angolokat/franciákat fogják utálni, és nem az amcsikat.
Nem mellesleg pedig akkoriban (1956) éppen az oroszok álltak jobban az atomfegyverkezés és a rakétatechnika terén. Tehát az USA nem kockáztatott volna.
Kamu szöveg az, hogy nekünk bármit is ígértek. Persze, ment a propagandaszöveg, de az ment előtte is, meg utána is. Annak bedőlni... nevetséges. :S
Viszont arról sem szabad elfeledkezni, hogy mi üzentünk hadat nekik a világháborúban. ... Mégis elvárnánk, hogy jópofizzanak nekünk?
Ahhoz képest igencsak jó viszony van részükről ... pontosabban többségüknek fogalmuk sincs, hogy hol is van a mi kis országunk.
Attól függ, kihez képest. Jobban kedvelik őket mondjuk az oroszoknál, románoknál vagy németeknél, de kevésbé kedvelik őket, mint az olaszokat, lengyeleket stb.
A sztereotípia az amerikaiakról az, hogy barátságosak, lazák, okosak, gyakorlatiasak, ugyanakkor nagyképűek, műveletlenek és szentimentálisak. Tehát negatív és pozitív vonásokkal is rendelkezik a magyar lakosság amerikai-képe, de azt hiszem, inkább jó véleménnyel vannak Amerikáról, mint rosszal. Az amerikai politikáról (főleg Bushról) viszont lesújtó a vélemény Magyarországon. Obamát szerintem egyelőre szimpatikusnak tartják.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!