Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A barátnőm nagyon megbántott....

A barátnőm nagyon megbántott. Ne szólják hozzá, kerüljem? Vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Hosszú, és enél sokkal bonyolúltabb a történet,de igazából csak ez a lényeg.A barátnőm azt mondta a másik legjobb barátnőmnek, hogy nekem nincs önálló véleményem. Ezt megtudtam. Amikor szemére hánytam, elmondtam neki minden sérelmemet, a végén azt mondta, még most is azt gondolja, hogy nincs véleményem, és, hogy ha bocsánatot is kér, nem fogja igazából azt gondoloni. Nagyon megbántott, mivel én mindig vigasztaltam, együtt örültem vele, megdícsértem/észrevettem, ha új ruhát kapott. Most nagyon utálom, és úgy érzem, soha nem akarok hozzá szólni. Soha nem is fogom ugyanúgy szeretni, mint edig, mert nekem az ilyen ember nem a barátnőm. Ráadásul azt még nem volt alkalmam megkérdezni, hogy mivel érdemeltem ki, ezt, hogy 'nekem nincs véleményem'. Megbocsátani nem fogok neki, nemis ez a kérdésem. Hanem, amit már fent is írtam: egyátalán ne szóljak hozzá? Ja és osztálytársam. Mit csináljak, kerüljem?

Az is a baj, hogy 4-en voltunk legjobb barátnők, ők hárman ugye maradtak, de én így már nem igazán tartoznék bele, a 'másik kettővel' még jóban vagyok, de így furán jön ki. Segítsetek légysszíves!


2010. jún. 2. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Döntsd el magad, hogy mit tegyél! Vagy talán nincs önálló akaratod sem? :D
2010. jún. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez így elég kényelmetlen lehet a későbbiek során. Bár én úgy gondolom, hogy egy ilyen véleményt nem kellene ennyire magadra venned, én a helyedben nem foglalkoznék vele. A baj az, hogy ez szakadást okozhat a 4esben, ha nem tudjátok megoldani. Ez a nem szólok hozzá már szerintem elég gyerekes, dehát soha sem lehet tudni, elmondta ő is a véleményét és te is a tiédet. Ezt nem fogadjátok el, máshogyan gondoljátok. Ilyen még lesz az életben több is, azért mert barátnők vagytok, még meglehet mindenkinek egy olyan véleménye, ami a másiknak éppen nem tetszik, mégha ez az egymásról alkotott véleményetekben is van. Zárjátok le, és lépjetek tovább ezért még nem kell a barátságot eldobni.
2010. jún. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nyugodtan menj oda másokhoz is beszélgess velük.

Majd próbálnak féltékennyé tenni, hogy ők milyen jól elvannak, de legyél teis jól el.

Hiddel a végén könyörögni fog, hogy megbocsáss!

2010. jún. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Önálló akarata van, nem kell piszkálni azért mert ki írta az érzését. Szerintem beszéld meg vele a történteket, és bocsáss meg neki. Ugyan olyan boldogok lesztek eggyütt. Csak mond el neki mit éreztél. Mond neki hogy ha legközelebb valamin javítanod kell akkor azt neked mondja ne másnak, mert csak tudsz rajta változtatni. Sok sikert. :D
2010. jún. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Elsőnek szólt az önálló akarata van...
2010. jún. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Legalább őszinte volt, és ezt méltányolni kell.

Gondolom azért nem mondta meg neked, hogy ez a véleménye, mert tisztában volt vele, hogyan reagálnál. Ahogy most: felsorolod a sérelmeidet, és közben eszedbe sem jut, hogy lehet benne igazság.

A barátok sem tökéletesek, és ne mondd, hogy te még soha az életedben nem mondtál rá semmit valaki másnak. Az emberek hibáznak, tudni kell nekik megbocsátani,és így elfogadni őket.


A helyedben én megköszönném,amiért felhívta a figyelmem egy hibámra, és bebizonyítanám neki, hogy ez nem így van - azaz megpróbálnék változtatni a rossz tulajdonságomon.

Ha őszintén szeretted, ahogy egy barátot, megbocsátasz neki, mert aki szeret az megbocsát. Ha ennyi felbomlasztja az összetartásotokat, akkor az csak valami haverság volt, nem "legjobb barátnőség."

2010. jún. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ellenkezzél vele mindig.

Akkor nem majmolod őt, tehát így úgy fog tűnni számára, hogy van önálló véleményed.

2010. jún. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ugyanmár. Nem feltétlen te kell hogy legyél az aki kiszakad ebből a 4esből. A többivel maradj jóba, és ne engedd hogy "kiszakadj", eltávolodj tőlük
2010. jún. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

16:46-os kommenttel teljes mértékben egyetértek!

Nem volt ez igazi barátság, ha most ezen "megsértődsz", és hozzá se szólnál, és még kerülnéd is.

A barátok mire jók, ha nem arra, hogy őszinték legyenek és megmondják a véleményüket. Csúnya dolog volt tőle, hogy nem neked mondta, hanem a hátad mögött. De lehet, hogy van benne igazság. Vizsgáld meg magad, és lásd be, ha igaza volt. Nem érdemes ilyesmin fenn akadni.


E


21/L

2010. jún. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bocs, 16:45-os kommenttel értek egyet.. nem a 16:46-ossal


E


21/L

2010. jún. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!