Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezeket hol tanítják be az...

Ezeket hol tanítják be az embereknek?

Figyelt kérdés

Vannak olyan szövegek, amelyeket szóról szóra ismételget mindenki, mint egy papagáj.

Légyszi, áruljátok el, hol tanultátok / kitől hallottátok ezeket, mert én ebből az agymosásból kimaradtam, viszont megöl a kíváncsiság, annyira érdekel, hogy ezeket hol és kik programozták belétek.


A mondatok:


"Ha nincs gyereked, öregkorodra nem lesz, aki rádnyissa az ajtót"

"Ha nincs gyereked, nem tudod, mi az igazi szeretet"

"Ha nem szülsz gyereket, később úgyis megbánod"

"Jobb is mindenkinek, hogy nem szaporodsz"

"Ha anyád is így gondolkodott volna, most te sem élnél"


Ezeket a mondatokat MINDEN ember szóról szóra így mondja, számomra ez ijesztő, nem értem, hogy lehet az, hogy mindenki ugyanazt mondja szó szerint, mint egy lemezjátszó. Iskolában tuti nincsenek a mamoriterek között. Akkor hol tanuljátok?


2017. dec. 11. 05:07
1 2 3
 21/30 anonim válasza:
100%
Millió témában vannak pont ugyan ilyen mindenki által ismételgetett mondtatok, csak azok nem találnak be nálad ennyire, a különbség ennyi ;).
2017. dec. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:
69%

# 12 "a többieknek meg jó pelenkaszagolgatást"


Annak idején örültél, amikor anyúkád szagolgatta a tiédet. Gondolom magadra is csak egy bűz forrásként tekintettél.

2017. dec. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
51%
Ha ő nem is, de az anyja valószínűleg igen. Azért lettek komplexusai felnőttkorára :(
2017. dec. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
44%

Az emberek nagy része nem szeret gondolkodni, viszont kényszernek érzi, hogy mindenhez hozzászóljon. Ugyanilyen toposz, hogy minden kajára, ami nem saláta, rámondják, hogy "fúj, egészségtelen", vagy hogy a nekik nem szimpatikus politikust akkor is szidják, ha kivételesen van egy értelmes ötlete. Ha egy ilyen ember elég sok helyen olvasta, hogy a "nem akarok gyereket"-re az a szokásos válasz, hogy "úgyis megbánod", akkor mondja ő is.


Másik motiváló tényező, hogy sokan feltételezik, hogy ami neki boldogságot okoz, az mindenki másnak is. Ők jó szándékból mondják, hogy neked is kéne, de nem értik, hogy nem mindenkinek ugyanaz okoz örömet.


"egy anyuka megtapasztalta MINDKETTŐ életet, tehát össze tudja hasonlítani a gyerekes és nélkülit. De egy gyerek nélküli nem."


Vannak gyerekek a családomban, imádom őket. De introvertáltként szükségem van az egyedül töltött időre, pár nap után megkönnyebbülés, ha nem kell másokkal foglalkoznom. Szóval hidd el, meg tudom ítélni.

(igen, most jön majd a "de a te gyereked az mááás", de bele nem merek gondolni, mit kapnék, ha saját gyerekem lenne és azzal írtam volna ugyanezt)

2017. dec. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
# 24 Étkezési szokásokat összehasonlítani családalapítással nem valami találó kiindulópont. Hamarabb véleményem lehet egy barátom családi helyzetéről, de az étkezési szokásait lesz*rom, észre sem veszem.
2017. dec. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
69%

24, abból, hogy van pár gyerek az ismeretsegi körödben akiket neha látsz pár órára, közel sem adja azt a tapasztalatot hogy milyen, amikor családod van.

Szóval tényleg nem tudja akinek nincs gyereke, hogy az milyen, illetve teljesen mást gondol róla. Most hogy 2 is van, tudok hogy megmaradhattam ugyanannak. Járok neha bulizni, ugyanúgy leülhetek olvasni amikor pl. alszanak vagy legoznak, stb. De megis több lett az életem, rengeteg programot csinálunk velük és nagyon jó ilyen boldogságban élni. Gyerek előtt is szuper volt de most megsokszorozódott.

2017. dec. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

"De introvertáltként szükségem van az egyedül töltött időre, pár nap után megkönnyebbülés, ha nem kell másokkal foglalkoznom. 24"


Ez egy értelmes átgondolt életút lehet

- ellentétben a "pelenkaszagolgatós" frusztrált torzulással.

Ott inkább az a szomorú tény állhat mögötte, hogy nem talált értelmes jólelkű társat - akivel családot alkothatna gyerekkel együtt.

Sajnos sok ilyen nő van. El kell fogadni akkor ezt a helyzetet.


24-nek értelmes, egymásra figyelő családnál MEGOLDJÁK, hogy naponta egy kicsit egyedül is lehessen - amely elemi szükségletünk, nemcsak introvertáltaké, hanem minden emberé. apa, anya és a gyerek is -

Ez ugyanis pihentető, nem kell senkihez alkalmazkodni, nem szól bele egy kis gondolkodásba, ábrándozásba senki.

Mi ilyenek vagyunk, mindketten introvertáltak, és megoldjuk, 10-20 perc, vagy néha 1-1 nap, ha igén van rá. Egészen különös, 24, hogy társaságban gyakran érzem magam egyedül, magányosan, egyedül soha. :)

2017. dec. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
48%
Nem szeretnék senkit megbántani. 23 éves vagyok és már most látom mi megy a világban. Tudjátok ha mindenki csak szaporodik és szaporodik mert ez a normális, akkor egy szinten már nem tudunk mit kezdeni magunkal. Ezért voltak, vannak, és lesznek háborúk. Kell a terület, kell a föld és miért? Mert a létszám meghaladta azt a keretet amit el tudott tartani. Oké hogy aranyosak a gyerekek és én is szeretem őket. Azért nem lesz gyerekem mert nem akarok ebbe a játékba egy újabb résztvevőt dobni. Nem akarok egy embernek sem rosszat és nem akarok háborút. Ennyi az oka. Egyszerűen jót akarok annak aki nem is létezik, és azoknak akik majd létezni fognak. Mégegyszer bocsánat ha valakit megbántottam, nem akartam.
2017. dec. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
75%

23 évesen nagyon fiatal vagy, változni fogsz szinte biztos. :)

23 évesen még nagyon sokan nem a gyerekvállalásra gondolnak.

2017. dec. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

#25 neked nem sikerült értelmezni, bocs, de nincs kedvem egyszerűbben leírni :)


#26 nem ismeretségi körben lévő, néha pár órára látott gyerekről van szó, hanem párom gyermeke gyakran van nálunk, illetve rokon gyerekek vendégségben.

2017. dec. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!