Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen rosszindulatúak...

Miért ilyen rosszindulatúak az emberek a kamaszokkal szemben?

Figyelt kérdés

A múlthéten anyuhoz bementem a munkahelyére. Bemutatott a főnökének, aki kérdezgetett a suliról, terveimről stb. Megkérdezte, hogy mi szeretnék lenni. Én rávágtam, hogy újságíró, hisz már gyerekkorom óta ez szeretnék lenni, eddigi magyar tanáraim mind dicsérték a fogalmazó képességemet, szeretem kifejteni a véleményemet akár írásban is, sok könyvet olvasok annak érdekében, hogy gyarapodjon a szókincsem, egyszóval tényleg ez a célom. Ő erre azt mondta, hogy "Á, ez hülyeség, kevés emberből lesz újságíró, legtöbben a plázában végzik eladóként". Anyu persze rögtön megvédett és megmondta neki, hogy ez azért nincs teljesen így, akinek van tehetsége, az úgyis kiemelkedik. Normálisan elbeszélgettem a pasival, de úgy beszélt velem, mintha egy átlagos, erkölcstelen, hülye kamasz lennék, akit le kell nézni. Kissé elegem van már ebből, mert ez nem az első eset. Ha megyek esetleg anyuval vagy barátnőmmel vásárolni, sétálni, néhányszor olyan lenézően tudnak nézni a felnőttek (főleg az idősebbek, meg a nők). Egyik nap felszálltam a villamosra, leültem, egy idősebb (60 körüli) nő is felszállt, rögtön felálltam, mondtam neki, hogy "tessék leülni", ő meg meg se köszönte, csak agresszíven rám nézett, mintha én lettem volna a hibás, amiért átadtam a helyem. Tanáraink is mindig általánosítanak, mindenkit lekezelnek, mert szerintünk a mai fiatalok hülyék. Kezdem azt hinni, hogy a felnőttek szemében minden kamasz szemtelen, bunkó, buta, züllött. Ha már most ilyenek velünk, akkor mi lesz később. Ez miért van?

16/L


2010. máj. 27. 21:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"...Hány ilyen van még ebben az országban? Sok. Hány ilyet látnak a felnőttek? Sokat." Na hát akkor megadtad a kérdésedre a választ magadnak. Nem kell csodálkozni rajta ha úgy kezelnek ahogy... nem örvendetes, de ez van.

A rosszindulatú az más téma, de ha csak alulbecsülnek mint anyud főnöke, az ezért van.

2010. máj. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Miért baj az, ha valaki csúnyán beszél?


„ Foglalod a kurv*nyádat,

De nem ám a mi hazánkat!...“

(bocs hogy módosíottam a versen, de a szűrő nem engedte elküldeni az eredeti szöveget)

Petőfi is csúnyán beszélt a Mit nem beszél az a német... című versében.


Ha Ő megteheti, akkor az osztálytársaid miért ne?


Inkább megértéssel és szánalommal, kellene irántuk lenned, mint, hogy számon kérd rajtuk a saját értékrended. Ha újságíró akarsz lenni és nem csak valamilyen keresztrejtvény rovatot szerkeszteni, akkor pártatlannak kell lenned és meg kell tanulnod a dolgokat elfogadni és fontos, hogy a cikked ne tükrözze a személyes érzelmeidet, mert nem az a dolgod, hogy megmond másoknak mit gondoljanak.


Nem kellene, hogy azt várd, hogy javul a Te megítélésed, ha a többiekhez hasonlítod Magad pláne olyan dolgokban amikben Te kerülsz ki győztesen az összehasonlítás során.

Az, hogy ki kivel fekszik le mindenkinek a magánügye. Az, hogy valaki drogozik az is az Ő döntése és amíg nincs ezzel hatással mások életére, addig szintén teljesen magánügy.


Amiért kimelted a szexet, a drogot és az ivást amiben a többiek a közmegítélés szerint rosszabbak mint Te, lehet hogy van legalább ennyi jó tulajdonságuk is amiben jobbak.

Amiért, 100 holló fekete, nem jelenti hogy a 101.-ik is az.

Ha az iskoládban minden kamaszt ismersz, akkor sem beszélhetsz arról, hogy általában mivel Ők még mindig csak a nagyon kis töredéke az összes kamasznak.


A lényeg, hogy álld meg a próbát, légy kisebb, vonulj nyugatra és maradj Galadriel. :)

2010. máj. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 hasasasa válasza:

Engem is az összes öreg meg felnőtt lenéz mer a viselkedésem néha rosszabb az átlagnál na mindegy nem térek ki csak már direkt is idegesítem őket!


És ha tudnád, hogy a felnőttek sokkal csúnyában képesek beszélni mit a kamaszok


14/F

2010. júl. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

olyan nincs, hogy átlag....ember személyiségébe nem lehetséges, mert annyira szerte ágazó, hogy az hihetetlennek számít már.

Azt pedig elárulom neked, hogy van olyan, hogy egy 15 éves szellemileg olyan érett, mint egy 45 éves felnőtt ember. A felnőtt és a gyermek közt annyi különbség van, hogy az előbbi több tapasztalattal rendelkezik, tehát több a tudás...de csak szakirodalmi, nem bölcsességi szinten. Az emberi bölcsesség az, ami megmutatja a szintet, nem a szakmai képzettség. S aki mást elítél, nem jobb, mint az akivel megteszi a hibája miatt.

Az ok amiért ez van nem csak itthon, hanem a világban is ha körbenézünk...az önzés, az emberek önzése...ami kihat a többi emberre is...tehát mindenkire, kivétel arra, aki ezt belátja és tesz ellene. :)


üdv

25/F

2010. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!