Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz, hogy napjain...

Szerintetek igaz, hogy napjainkban épp pusztulóban van a kultúra?

Figyelt kérdés
Véletlenül belhallgattam Bayer műsorába: Kerényivel éppen ezen siránkoztak. Én nem hiszem, hogy régen többen fogyasztották a magas kultúrát, mint ma. Meg azt sem hiszem, hogy a népmesék meg a népdalok értékesebbek voltak, mint a mai lektűrök és popdalok.
2017. aug. 4. 22:56
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
40%

sok értelme nincs hogy itt fejtegessem a gondolataimat, látom lepontozzátok, tehát nem kellenek a gondolataim.

De mégis, hátha valakit érdekel: azért a művészet lényege nem divat (annak ellenére, hogy vannak stílusirányzatok), nem ízlés dolga, nem könnyű, vagy nehéz - a művészet forma, amely mély, sőt a végtelen felé tartó tartalmú, amit mesteri formában fejeznek ki. Így vannak nagyobb művészi alkotások, szerényebbek és olyanok is amelyek sem tartalomban sem formában nem tartoznak ide- hanem szórakoztató, divat, és legtöbb esetben üzleti célú.

Művészi az alkotó igénye, ha formába akarja önteni a teljességet "egy képben csak talán, s csupán a lényeget" -ahogy Radnóti írja


"Mióta készülök, hogy elmondjam neked

szerelmem rejtett csillagrendszerét;

egy képben csak talán, s csupán a lényeget.

De nyüzsgő s áradó vagy bennem, mint a lét,

és néha meg olyan, oly biztos és örök,

mint kőben a megkövesült csigaház."


- itt ebből lett egy gyönyörű műalkotás, hogy elmondja, ezt nem lehet:)


A világ hanyatlik minden szempontból, a kultúra is dekadens, csak a technika fejlődik irtózatos iramban - és ez megtévesztő. A technika kétélű dolog: minden részét, találmányát egyaránt rögtön alkalmazzák jóra és rosszra (hadiipar) Nagy árat fizetünk a kényelemért, a modern életért (környezet)

Hogy mit tehetünk? Védjük, őrizzük az értékeket,és pedagógiával ezt megpróbáljuk átadni.


"Őrzők, vigyázzatok a strázsán,

Az Élet él és élni akar,

Nem azért adott annyi szépet,

Hogy átvádoljanak most rajta

Véres s ostoba feneségek.

Oly szomorú embernek lenni

S szörnyüek az állat-hős igék

S a csillag-szóró éjszakák

Ma sem engedik feledtetni

Az ember Szépbe-szőtt hitét

S akik még vagytok, őrzőn, árván,

Őrzők: vigyázzatok a strázsán."

/Ady

-------------------------



A tánc devolúciója:


https://www.youtube.com/watch?v=SgiLOzFQh14

---

---

https://www.youtube.com/watch?v=Pib18uQPeYg

2017. aug. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
46%
Nem hiszem
2017. aug. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Kedves 18-as : Valóban, sem az egyháztörténetben, sem a zenetörténetben nem vagyok túl otthon. Túl semmiképp :) Sőt, eléggé sem. Várom a bizonyítását az állításodnak, hogy Bachot játszottak régente a falvak templomaiban.

MÁS: Hogy mi a komolyzene? Rossini régen könnyűnek számított, ma komolynak. Sorolhatnánk a példákat.

Ami pedig a dekadenciát illeti, minden korban voltak dekadens művészek, huhogók, aki a régi korokat sírták vissza, és a jelent pocskondiázták. Kedves utolsó, Ady óta is születnek nagy költők és nagy alkotások.

2017. aug. 6. 23:21
 24/30 anonim ***** válasza:
30%
és? mondtam, hogy nem?
2017. aug. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
24%
(szerintem Weöres Sándor a világ legnagyobb költője - ami kis titkos nyelvünkön )
2017. aug. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező,neked mindenben tökéletesen, 100%-ban igazad van!

pl rögtön abban, hogy "azt HISZED, nem értékesebb egy népdal, mint egy popdal". De a többi is, maga az Igazság.

(és nagyon meguntam, hogy lepontozol)

2017. aug. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Nem (csak) én pontozlak le! A legutóbbi két megjegyzésedet most látom először! És akiket felpontoztam, azokat is lepontozták. Itt ez a szokás, ezt kell szeretni. Ami meg a népdal-popdal vitát illeti, azt hittem, már megegyeztünk: Te írtad, hogy nem lehet összehasonlítani.Van szép népdal, van gagyi. A popdalok közt is van gagyi, és van olyan, amit már kismilliószor átdolgoztak, és ki tudja meddig hallgatni fogják. Egyébként még nem volt balszerencsém olyan magyar népdalhoz, amit ne tudtam volna legalább három hangszeren lejátszani, és elénekelni; a színvonalas popzenéről már nem mondhatom el ugyanezt.
2017. aug. 7. 23:03
 28/30 anonim ***** válasza:
33%

"Nem (csak) én pontozlak le! Itt ez a szokás, ezt kell szeretni"


Egyáltalán nem - sokszor megköszönték már- még priviben is- a válaszaim. Ha én kérdezek KIVÉTEL NÉLKÜL mindenkinek zöld megy -

mert értékelem, hogy időt szánt a kérdésemre a drága idejéből és akkor is megköszönöm, ha nem értek vele egyet!


Tudod a kultúra sokrétű, van viselkedéskultúra is.

Az talán valóban kipusztulóban van itt a gyakorin.

2017. aug. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Na és mégis mit számít a %? Komolyan egyszerűbb lenne eltüntetni a pontozásos rendszerrel együtt.
2017. aug. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem te vagy az egyetlen, akinek sokan megköszönték már a válaszát, sokan mások meg lepontozták. Te mindenkinek zöldet adsz; én annak adok zöldet, akivel alapvetően egyetértek; aki szerintem badarságokat beszél, annak viszont pirosat adok, élve ennek az oldalnak a lehetőségeivel. Ez kulturálatlan viselkedés? Kismillió helyen lehet kommentelni a világhálón, ahol nincs pontozás. Itt van. Nekem úgy tűnik, nem az érveimre válaszolsz érvekkel, hanem duzzogsz és személyeskedsz. Pedig annyira várom már, hogy küldj egy olyan népdalt, ami felér a Yesterday-jel :)
2017. aug. 8. 22:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!