Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed - rokonokat...

Mi a véleményed - rokonokat és idegeneket is beleértve - az öregekről? Mit gondolsz, megéred az öregséget?

Figyelt kérdés
Ha úgy gondolod, igen, milyen öregséget szeretnél magadnak?
2010. ápr. 25. 13:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%

Az idős bácsikkal nincs bajom, viszont az idős nőket kinem állhatom. Az idős bácsik nyugodta é kedvesek és nem képzelik azt magukrol, hogy mivel öregek övéké a világ. Az idős nők pl. buszon..lökdösik az embert csak azért, hogy hamarabb feljussanak..állandóan zsörtölődnek és utálom, hogy mindegyik állandóan a cukros zacskóval csörög. Gondolom csak megfogok öregedni egyszer énis és gondolom én és gondolom én is ilyen degesít leszek majd akkor a mi iatalok számára. De egyébként feltett szándékom modern öregnek lenni, aki majd lépst tud tartaniaz unokákkal. Amolyan szupernagyi féle.


21/L

2010. ápr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
javtok: Gondolom csak megfogok öregedni egyszer én is én is ilyen idegesítő leszek majd akkor a mai fiatalok számára.
2010. ápr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

Elsőnek igaza van a mai öreg nénik túl sokat képzelnek.Beszólogatnak a fiataloknak csak azért,mert nem adják át a helyüket stb... Az öreg bácsik sokkal kedvesebbek.

Én nekem feltett szándékom fiatalos öregnek lenni majd!!!:D

2010. ápr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Hát pl. ott a két nagymamám, és mindkettő két különböző öregnéni típust képvisel. Az idősebbik (ő 80 éves) az a tipikus sokat panaszkodó, örökké borzalmakon pletykálkodó típus. Valahogy lételeme, hogy boldog-boldogtalant az ilyen tragikus dolgokkal szórakoztasson (nem azokkal, amik közvetlenül őt érintik, hanem pl. hogy a szomszéd férfi sógorának levágta egy gép a lábát, és hogy az milyen borzalmas lehetett), de ezeket úgy meséli el, mintha ő konkrétan ott is lett volna. Mondjuk szeret a saját dolgairól is mesélni, hogy élete során hányszor műtötték, és az milyen volt. Oké, ezt megértem, ha engem műtenének, én is elmesélném, pedig fiatal vagyok. Meg a másik az, hogy ha mamámnak azt mondom, hogy "Figyelj mama, mondok valamit, de ezt ne meséld el senkinek... ", akkor megígéri, hogy hallgat mint a sír, de ahogy kiteszem a lábam az ajtón, már a kezében a telefon és mesél mindenkinek. Nem rossz szánékból, csak képtelen rá, hogy ezeket ne ossza meg valakivel azonnal (általában azokkal először, akikkel nem kéne).


A másik nagyim, a fiatalabb (ő 70 éves) egy másik típusba tartozik. Ő egy igazi rendmániás, pedáns dáma :) Ő az, aki képes egész nap konyharuhában járni a dédunokája után, és előtte is, utána is mindent letörölgetni. Gyakran hangoztatja, hogy amikor ő fiatal volt:

1. A nők még adtak magukra.

2. A férfiak még tudtak viselkedni.

3. Megbecsülte mindenki amije volt.

4. Kevesebb pénzből is mindig mindent meg tudtak oldani (ez főleg nekem szokott szólni).

5. Nem voltak ilyen lusták az emberek.


Én nem mondom, hogy nincs igaza sokszor, de ez számomra sokszor inkább viccesen hangzik (mármint az, AHOGY mondja).


A fentiek alapján, meg úgy általában is, az a véleményem az idősekről, hogy sok dolgot láttak már az életben, ezért érdemes meghallgatni, amit mondanak, mert bizonyos dolgokban igen nagy tapasztalatuk van, viszont sokszor mégsem hasznosítható ez a tapasztalat, mert nem olyan már az élet, mint amikor ők voltak aktív korúak.

Plusz sok idősnél tapasztalom, hogy sokkal inkább a negatív dolgokat veszik észre a pozitívak helyett.


23/L

2010. ápr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Javítok, nem konyharuhában, hanem konyharuhával a kezében :D
2010. ápr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki olyan öreg lesz amilyen fiatal volt. Ha fiatalon rossz természetű, agresszív, buta, kötözködő volt, akkor öreg korában is olyan lesz csak 100X jobban!
2010. ápr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
azt a válaszadot akit az idegesit, hogy az öreg azért replikáz,mert nem adják át neki a helyét ,tőle m,egkérdezem,Te mit csinálsz az iskolában akkor ha az alattadd lévő évfolyamos nem udvarias veled szemben. erre kiváncsi lennék. erre varrj gombot.
2010. ápr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
Engem a fiatalok jobban idegesítenek,mint az öregek,főleg a kis tinilányok...
2010. ápr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Tisztelem az időseket,nem a koruk miatt,hisz az nem érdem,hanem állapot.Sokkal inkább azért,mert elértek már valamit az életükben,amit én még nem. Nem zavar,ha lökdösődnek,átadom a helyemet,segítek,ha kell.Nekem is van rossz napom néha,akkor elég hülye tudok lenni,másnak miért ne lehetne?Mindenki olyan,amilyen és nem feltétlenül azért,mert rossz természetű.Minden korosztályban vannak irritáló emberek,csak sajnos az időseket másképp ítélik meg,már-már teherként kezelik őket.Nem tudom,megérem-e az öregséget,azt sem tudom,milyen leszek.De igyekszem majd nem elfelejteni,hogy én is voltam fiatal :) 23N
2010. ápr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nincs bajom velük, addig amig el nem kezdenek kötözködni az utcán vagy a bkv-n vagy bárhol... A kötekedősökből viszont elegem van :(

És nem akarok 100éves lenni :D Vagy ha megérem akkor nem lennék soha tahó, elfogadnám a fiatalokat is.

2010. ápr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!