Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A cigány lakosság, miért nem...

A cigány lakosság, miért nem tud beilleszkedni a "magyar" társadalomba?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 06:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

1. Van, aki tud, és akar is, és teszi is (ismerek ilyent, anyukám egyik volt tanítványa, ő a jég hátán is megél, és nagyon jófej csaj, anyut minden évben meglátogatja a suliban).

2. Van, aki tudna, de nem akar, ezért nem tesz semmit.

3. Van, aki nem tud (nem adnak neki lehetőséget, pl. a származása miatt folyamatos elutasításokat kap), de akarna, ő próbál, de ha ez a reakció nem változik, elkeseredik.

4. Van, aki nem tud, de nem is akar.


A probléma a 2. és 4. kategóriákkal van, a tévében is őket mutatják, mert az "hír", mert az "érdekes". Az nem hír, ha valaki jó kivétel.

2010. ápr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%

Mert a buta magyar társadalom, pontosítok a kormány kinyalja a cigányság valagát és hagyták, hogy a fejükre nőjön. Más országokban miért nem hallani ilyenekről, hogy cigányok lincseltek? Mert ott nincsen ennyi joguk.

Sajnos sokan vannak és egyre többen lesznek én elvennék tőlük minden támogatást, vagy más formában adnám nekik:

pl tüzelő, liszt, cukor és ilyesmik, de ezt is csak megfelelő mennyiségű napszámos munka fejébe. Jah és a 3. gyerek után semmilyen támogatást nem adnék nekik, húzzanak dolgozni, ne élősködjenek, és a 3 gyerekre is csak akkor adnám a támogatást, ha azok igazoltan iskolába járnak (bizonyos mennyiségű igazolatlan óra esetén a támogatás ugrik).

2010. ápr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
88%
Amelyik akart már beilleszkedett (kb.10%-uk...),a többi nemcsak ,hogy nem akar ,az a baj nincsenek is ráutalva.Egy ilyen országban ahol több a segély ,mint a fizetés minek dolgoznának.....?Itt már akkor rasszistának van kikiáltva valaki ,ha kimondja azt a szót ,hogy cigány...
2010. ápr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem annyi az egesz, hogy nem is akar. Ha be akarna, mar be tudott volna, de a ciganysag nem olyan, mint egy masik nemzetiseg. Az eletmodjuk miatt sosem fognak beilleszkedni elsosorban azert, mert ok nem akarjak.
2010. ápr. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
0%
A hülye rasszizmusoddal miért nem mész inkább a kurucinfo-ra?
2010. ápr. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
68%
A cigányok rasszistábbak a Magyaroknál!!! Aki nem hiszi az költözzön Ózdra!!!
2010. ápr. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:

[link]

Eb szolgálja a császárt

1799-ben a Torna vármegyei Szögliget helység elöljárósága fogatott meg két cigány férfit katonának. A bíró így számolt be róla a fôszolgabírónak:


A N(eme)s Vármegye Parantsolatya szerint fogtunk két katonanak valót egy Czigánt a Gergei Úr emberét gyerekes házas, de máskép Istentelen rontó; kár tévô, a masik Kotsis Mihály, ezt a tzigánt az Ura ki vette kezűnkbôl, se N(eme)s Varmegye részire, se templomba nem jarand, tsak tsavarog, ez a Kotsis Mihály tilalmas tôrô kár tévô hogy fogni mentek kést fogot, és azt ki vévén kezébôl mást fogot, azzal akarta verni a Birákat, és újra vidlát kapot rajok, tavaly is a nagy károkat meg tetette, se holyan hitű, szóval oda való.

2010. ápr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
76%
Minap barátnőmmel egy park közelében üldögéltünk,beszélgettünk..Egyszer csak odajött egy cigány hajléktalan..Pénzt kért..Nem volt nálunk,semmit sem szólt,elment..10 percre rá visszajött..Újra pénzt kért..Mondtuk ismét,hogy nincs..Ezt még egész halkan motyogta,alig értettem..Aztán felemelte a hangját:Cigitek van? Nincs - mondtuk.Erre torka szakadtából ordított hogy(idézem):Akkor mi a f*sznak ültök itt ti k*csögök?Felpattantunk,arrébb mentünk..Jött utánunk ezeket ordítva:Na várj csak,ha elkaplak lerúgom a fejedet,kitépem a hajadat..Elkezdtünk futni(ő futott utánunk egy idejig..)..Nagy kerülővel elmentünk egy másik helyre,ott meg észrevettem egy cigányt,aki összeh*gyálta magát,és a piásüveggel a kezében fetrengett...Ez az egyik élményem.. Ja és van még pár,abból egyet még leírok:Hazafele mentem,éppen a buszmegállóban vártam a buszt..Megjelent egy cigány..Teljesen be volt rúgva,és ilyeneket ordibált hogy:A száraz p*nci a legjobb,b*sszatok szárazat..Sörösüveg a kezében...Beszólt nekem is,nem törődtem vele,féltem kicsit arrébb álltam..Éreztem hogy lendíti a sörösüveget,és ha nem húzom el a fejem,fejbevág az üveggel..Nem vagyok rasszista,de abban egyetértek,hogy eléggé nyeregben érzik magukat..És ez csak 2 a sok "élményem" közül...Mi van itt??Fényes nappal megkergetnek a cigányok,fejbe akarnak vágni,betörnek,lopnak,csalnak????Ezek kicsit sem erőltetik meg magukat hogy beilleszkedjenek!!!!!Persze nagyon kevés kivétel van,de a legtöbb csak piál és törvényt szeg...És akkor még ők vannak felháborodva ha valaki kimondja hogy :cigány.Mert az rasszizmus..Meg miért utáljuk a cigányokat...Röhej ez az egész komolyan mondom...
2010. ápr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
32%

Én amondó vagyok,inkább lopjak,csaljak,hazudjak,segélyből éljek,mint a legrosszabb dolgot kövessem el:nemi erőszak,családon belüli nemi erőszak.Ez undorító,és ti hány cigányról hallotok akik ilyet tesznek?Egyről se,mert a cigány inkább meghal,minthogy a sajtágyerekével,vagy unokájával fajtalankodjon!!!!És ti magyarok ezeket észre se veszitek,ha tudnátok hány mocskos szemét magyart ismerek,hogy a saját anyjukat tologatják(anyjuk akarata ellenére),meg,hogy mindegyiknek olyan vörös pofája van a sok piától,hogy az nem emberi!De ezeket nem nézitek.

Én normális cigány vagyok,tanulok,érettségizni fogok,terveim vannak.Apukám járt a dolgozók iskolájába,és azóta is csak dolgozik,és dolgozik.Édesanyám ugyanez,testvéreim iskolázottak.

Egy rossz szó nincs ránk,és persze tudom,hogy vannak nagyon szemét cigányok,őket én is utálom,de könyörgöm,vannak nagyon szemét magyarok is!Csak őket nem veszitek észre,pedig az ő hibáikat még a börtönben is kínzással,esetleg halállal bűntetik!

2010. ápr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó,68%-os!

Ebben igazad van,csak sajnos nem minden cigánynak ilyen a gondolkodásmódja mint neked.Én vagyok az,akit megkergetett a hajléktalan..Nem csak a cigányok,egyre több ember tér rossz útra...Régebben tény,hogy nem volt ilyen,illetve ilyen mértékben...Sajnos én is egyre több rosszat tapasztalok,de nem csak felnőttek körében..Azért én azokra írtam valójában rosszakat,akik(megintcsak megtörtént eset)például a fent leírtakat csinálják,illetve olyan is volt,hogy a 8 éves cigánygyerek cigivel a szájában odaordít nekem hogy b*sználak cica..Meg előttem megy 4 férfi,meg egy 9-10 éves kiscsávó..Nagyon nézegetnek erre elordítják magukat röhögve hogy:Hát kell vagy nem kell?? Mert ha kell,szerezd meg magadnak...Azért szerintem ez nem normális..Üdv,14/L voltam...

2010. ápr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!