Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen nehéz magyar gyereknek...

Milyen nehéz magyar gyereknek beilleszkedni skót iskolába? Esetleg van-e olyan magyar család, akinek most kezdi a sulit a gyerkőce?

Figyelt kérdés
2009. aug. 10. 08:42
 1/3 anonim ***** válasza:
A fiammal lassan 3 éve jöttünk ki Angliába.Soha nem tanult angolul(német tagozatos volt),ráadásul az általános ballagása után került egy Angol suliba.Meglepetésemre nagyon hamar beilleszkedett,és nem okozott semmi problémát a nyelv hiánya,mert mielőtt beírattuk ki kellett töltenie egy tesztet ahol felmérték az angol tudását.A szintének megfelelően olyan osztályba került.Az osztálytársai szintén más országból jöttek akik hasonló angol tudással rendelkeztek.Így senki nem maradt le,SŐT jövőre érettségizik..Emlékszem az első napokban amikor beszélgettünk a tanárnőjével,én is aggódtam,hogy nem fog haladni,de megnyugtattak,hogy jó lesz(igazuk volt) Azt még hozzá tette a tanárnő,hogy minél korábban kezdi el az iskolát(vagyis minél kisebb a gyerek) annál jobban fog tudni alkalmazkodni,és jóval kevesebb problémája lesz mint a felnőtteknek..Tény,hogy egy gyerek sokkal hamarabb és könnyebben meg fogja tanulni a nyelvet mint a szülők tanulták/tanulják.Ezért ne aggódj,de hidd el nekem a gyermetekkel lesz a legkisebb problémátok.
2009. aug. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem nehez, konnyu!!!! Konnyebb mint otthon Magyarorszagon!!!!:))))
2009. aug. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az UK-ban fel vannak készülve az imigráns gyerekere és segítik őket a beilleszkedésben. Az oktatási rendszer ezt lehetővé teszi... eltér a magyartól. Kevesebb lexikális és több gyakorlati tudást kapnak. Az órákon pedig a tanár mellett van egy asszisztens is, aki segíti a munkát. Én még soha nem hallottam, hogy ne tudott volna egy gyerek beilleszkedni gyorsan. Plusz eddig minden magyar gyerek nagyon szeretett itt iskolába járni.
2009. aug. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!