Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Előfordult már veled, hogy...

Előfordult már veled, hogy egy híradóban közölt haláleset olyan hatással volt rád, hogy napokig, hetekig az járt az eszedben? Ha igen, akkor mi volt az?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 2. 17:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Főleg ha gyerek az áldozat. Újabban már meg sem szeretem tudni, mert ahogy írod, napokig a hatása alatt vagyok agyalok rajta!
2010. ápr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem az egyik, ami mindig nagyon megráz, az az állatkínzás. A másik meg egy netes hír volt, egy cikkel az afgán éhezőkről, ezzel a képpel: [link]

A keselyű várja, hogy mikor hal éhen a kisgyerek. A fotó története az, hogy a fotós (Kevin Carter) megcsinálta, utána továbbment. Egy hónapra rá öngyilkos lett, mert nem tudta feldolgozni, hogy nem is próbált meg semmit tenni, csak szkeptikus szemlélőként nézte végig az egészet.

Ez úgy egy hétig nem ment ki a fejemből

2010. ápr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kevin Carter a képekért díjat is nyert, vagy nem?
2010. ápr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, díjat nyert. (Pulitzer, díjaznak fotósokat is.)
2010. ápr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszoló vagyok: jól mondja a 3., nyert Pulitzer díjat, a kérdés csak az, hogy vajon megérte-e... ez roppant elgondolkodtató.
2010. ápr. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
hát, napokig hetekig nem, de van olyan, ami körül aznap egész nap forog az agyam
2010. ápr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem. Eléggé hideg/rideg a "jellemem".
2010. ápr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyű, h. nem tett semmit amikor egy gyermek az orra előtt haldoklott, hiszen egy emberi élet bárminél fontosabb. De ha enni adott volna a kicsinek, akkor nem lenne olyan megrázó a történet, mert a happy end nem sokkolná eléggé az embereket, h. felkapják a fejüket. Egyébként pedig az összes gyermeknek nem tudott volna enni adni. Egyet meg kiválasztani közülük..... tudom, h. egy megmentése is több a semminél. Az biztos, h. nekem a szívem megszakadt volna. És biztos, h. én is öngyilkos lettem volna, még akkor, ha mindenemet a gyerekeknek adom.
2010. ápr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
én a beszláni eseményeken a mai napig nem tudtam túltenni magam
2010. ápr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Az olaszliszkai lincselés, ahol kisgyermekei szeme láttára verték agyon az apát.
2010. ápr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!