Ezért nem tudunk sokan boldogok lenni szerényebb anyagi körülmények között?
Nem.
A magyarokkal például az a gond, hogy félelmetesen anyagiasak és azt gondolják, hogy a boldogságuk egyenesen arányos a pénzükkel.
Ahogy te is írtad: aki a Kanári-szigeteken nyaral, az a magyar felfogás szerint boldogabb, mint aki a nagyszülőkhöz utazik le két hétre.
Valójában szerintem a boldogsághoz inkább az kellene, hogy az emberek ne pénzben mérjék azt.
Erre lehet egy megoldás az, ha szegregáljuk a gazdagokat és a szegényeket, netán kasztokat alakítunk. De sokkal szimpatikusabb verzió lenne szerintem egyszerűen a szemléletváltás. Plusz ha azok a csórók, akiket nagyon zavar, hogy csórók, tennének azért, hogy ne legyenek azok.
ha munkáóbl meglehetne élni, nem lennének itt se csórók.
és ki az, aki nem tud megvenni egy kenyeret se, de boldog?
a boldogság nem attól függ, hogy vegyülnek e a társadalmi rétegek, vagy se.
A kérdés és a hozzá írott kommentár két külön dolog, nem keverhető.
A kérdésre: óriási tévedés a boldogságot az anyagi körülményekkel magyarázni. Sok boldog szegény, és boldogtalan gazdag van a világban. A boldogság az a lelkiállapot, amelyben az igények és a teljesült vágyak összhangban vannak. A boldogtalanság ennek ellenkezője.
Ezért aki annyira szegény, hogy folyamatosan éhezik, az talán nem boldog. De még ezek közül és számosan változtatni tudnak élethelyzetükön, hogy ezt elkerüljék. A boldogtalan ember általában mohó, anyagias és buta. Lehet olyan milliomos, aki azért boldogtalan, mert például a szomszédjának szép rendezett kertje, úszómedencéje, nyugodt élete van. Ő viszont -bár pénze van rá - mindezeket nem képes megteremteni, mert buta hozzá.
Tévedés azt gondolni, hogy a világ egyes országaiban a gazdagok és szegények erősen szeparáltak. Kicsi országokban ez talán nehezebb a tér hiánya miatt, de ott sem lehetetlen. A szeparáció azonban azért nem lehet sose teljes, mert a gazdag is cselekszik (és emiatt jár kel), a telkét viszont - mivel ő maga nem dolgozik ott - valakik rendben tartják. De hogy ezek az emberek boldogok-e, vagy sem, az az előbb írtakon múlik, és könnye n előfordulhat, hogy egy boldogtalan gazdag környezetében több boldog szegény tevékenykedik.
Az irigy, mohó de buta ember azonban önmaga számára soha nem tudja megteremteni, amit maga körül lát, és ez boldogtalanná teszi. Magyarországon ez nagyon gyakori jelenség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!