Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rajzolók, festők, zenészek,...

Rajzolók, festők, zenészek, mindenféle művész, mit csináltok, ha elfogy az ihlet?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem rajzolni, elég hamar bele is jöttem, volt, hogy 7-8 órákat rajzoltam egy nap. Egészen tegnapelőttig jól ment, azóta mintha elfáradtam volna, egyszerűen nem jön össze semmi sem, az sem, ami az előző napokon simán ment. Anyukám azt mondta, hogy erre mondják, hogy elszállt az ihletem, és hogy pihentessem az agyam, akkor majd visszajön.

Veletek is szokott ilyen lenni? Hogy néha tök jól sikerül minden, utána meg a lehető legegyszerűbb dolgok is komoly erőfeszítést igényelnek? Ilyenkor mit tesztek, hogyan pihentetitek az agyatokat? Meddig tart, mikor jön vissza az ihletem?:))


2010. márc. 9. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Én ugyan csak hobbiból rajzolok, inkább írni szoktam (prózát, ritkán verset), de van úgy, hogy egy levelet sem tudok megírni, vagy egyszerűbb dolgokat kigondolni egy rajzhoz, illusztrációhoz, annyira elfárad az agyam. Biztos rossz taktika, ahogy csinálom, de én olyankor napokra, akár hetekre elfelejtem, hogy ez a hobbim, és egyszercsak visszajön az ihlet, vannak ötleteim és megint rajzolok/írok napokig, hetekig és megint abbahagyom.

Talán jönnek még jobb tanácsok is, de ez az ami nekem például segít. :)

2010. márc. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Engem általában mindig hajt a kíváncsiság... :)


Írni szoktam, mostanában novellát vagy kisregényfélét.

Ha leállok, az általában nem ihlethiány miatt szokott bekövetkezni, hanem mert nem érzem magam elég felkészültnek, hmm... hogy számomra tökéletes dolgot "firkáljak". De ezt tudom javasolni:

- Menj el színházba, moziba, nézz meg valamit!

Általában, bármilyen is volt az előadás (pocsék vagy tetszetős), utána sokkal több a gondolat, jobb kedvű az ember, frissek az emlékek, főleg, ha feljegyzed azokat a pillanatokat, amik megragadták a képzeleted, amik beindították a fantáziád. A negatív dolgok is ide tartoznak!

- Keress valamilyen számítógépes játékot, újdonságot. //Jómagam legutóbb a Fallout 3-ba szerettem bele, a hangulatába, részletességébe... Hosszantartó hatás garantált!//

- Olvass újságot, mindenfélét. A hírek, néhány soros apró szösszenetek is segítenek.

- Járkálj a városban, jegyzettömbbel, íróeszközzel! Mivel rajzolsz, keress olyan részleteket, motívumokat, amik tetszenek, valamiért fontosak, érdekesek számodra... Ezeket felhasználva, átalakítva ismét lehet "szellemi üzemanyagod, nyersanyagod".

- Látogass meg valamilyen kiállítást, nézz meg egy gyűjteményt. A szobrok is hasznosak!

- Vegyél ki a könyvtárból néhány adag könyvet. Regények is mehetnek... A lényeg, hogy gondolkodtasson. :)


Stb.

Hajrá!

2010. márc. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

huh, ennyi jó és értékes ötletre nem is számítottam!:) nagyon köszi mindkettőtöknek- abszolút egyetértünk abban mindhárman, hogy ilyenkor pihentetni kell az ember agyának azon részét, ami az alkotásért felelős :)

megpróbálok csinálni vmi mást. csak az a baj, hog jövő hétre kell elkészítenem néhány rajzot, így sokat nem kapcsolódhatok ki :S

de már a nagy része úgyis megvan a munkának, a képességem meg remélem nem örökre hagyott magára...

egyébként milyen novellákat írtok? milyen témában?

2010. márc. 9. 19:48
 4/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok [19:00]

...azért hajrá! (Engem is nyúznak, azaz a tanárom, novellaíró versenyen kell majd élőben teljesíteni, rögtönözve, és folyton azzal unszol mostanság, hogy van ötletem, firkáljam le. Én meg olyat nem merek/akarok kiadni a kezemből, ami szerintem afféle "nyers", félkész fércmunka.)

Hmm... én szeretem a szereplőimet meghökkentő, abszurd, de szegről-végről hétköznapi közegbe helyezni, elvonatkoztatni, turkálni a lelkükben, körbeírva-kimondatlanul egyet s mást. "mocskos-gyönyörű valóság" a jelmondat, talán.

Küldök linket, e-mailben, ha gondolod.

2010. márc. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

több év alatt összegyűjtöttem képeket, cikkeket, verseket, amik inspirálólag hatnak rám. Ha elszáll az ihlet, előveszem ezeket, és rögtön jön az alkotási vágy. Ha mégsem, néha elég egy szépen berendezett hangulatos szoba, egy jó szám/film/könyv, a komolyzene, vagy akármi. Ja, én írni szoktam, verseket és novellákat. Meg rajzolok. De csak arcokat, a többi téma (pl egy paprika:D) nekem unalmas, hamar elmegy a kedvem tőle.

16/L

2010. márc. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

E bizony, mármint elfogy. az is lehet, hogy sokat rajzoltál, aztán kicsit kiégtél. Nekem már vagy három hete nincs ihletem, pedig a diplomamunkát kéne rajzolni.

Ilyen esetekben én olyan stílusú rajzokat nézegetek, amilyenben magam is dolgozom, mert az tud ingerelni, hogy alkossak.

Sokszor a zenehallgatás vagy az olvasás is jót tesz. Ugyanis pont a szövegben találok olyat, amit érdemes megörökíteni rajzban.


Egy rajzos

2010. márc. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is sokszor elszáll az ihletem, akkor abbahagyom, később folytatom. Engem a veszekedések szoktak inspirálni, valahogy akkor nagyszerű festmények/dalok születnek:) De ha szerelmes dalt akarok írni csak átnézem a barátom facebookját;) Minden stílusban tudok szinte dalt írni, a féltékenykedős, lenéző dolgok nagyon mennek, sajnos:S Tehát ha úgy érzed kifogytál, folytasd később:)

13 éves énekes/gitáros/festőlány

2011. jan. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"Az író tud írni. A nagy író tud nem írni, amikor nem tud írni." Ezt.
2012. máj. 27. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!