Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A diplomások teszik tönkre az...

A diplomások teszik tönkre az országot?

Figyelt kérdés

SZÓVAL SZERETNÉM AZZAL KEZDENUI H NEM ÁLTALÁNOSÍTANI AKAROK NEM VESZEK EGY KALAP ALÁ MINDENKIT.SZÓVAL HA ÚGY TŰNNE AZ CSAK A VÉLETLEN MŰVE.

Miért is mondom ezt?:Kb 2 évvel ezelőtt a Bosch rt(?)-től kirúgtak 5 ezer embert a Borsodchemből 3ezret szerettek volna(állami garanciát kapott)Az MVK Zrt-től 300 embert.Az egészben csak annyi a fúrcsa hogy ezen kirúgott ill kirúgni akart emberek közül meglepő módon 0tehát0 volt azon alkalmozottak száma akik a cégnél szellemi munkát végeztek.Sőt az MVK-nál a kirúgott 300 után 1 hónappal felvettek még 80 szellemi munkást amely nagy port kavart több újság is megírta.1 politikai pályára vágyó haverom szerint(aki szintén diplomás tehát nem gyűlöletet szeretnék kelteni)ez azért van mert ma az országban az van h aki lediplomázottt azt teljesen mind1 h az adott cégnél szükség van-e rá vagy sem de bizony fel kell venni mert az unio előtt h mutatna egy olyan adat h itt mennyi a munkanélküli.Ez az ő véleménye nem az enyém.

A másik(rasszista vagyok nyíltan vállalom is)azt mondják h a cigók teszik tönkre az országot és azért nem haladunk mert az ő segélyeik elviszik a pénzt.Van ismerősöm a munkaügyi központban és ma nálunk 350-370ezer ember van szociális segélyen ami havi 28.500 Ft.Tény és való h ez havi 10milliárd körüli összeg.Csak azzal senki nem számol el h az állami cégeknél ezeknek a százszorosát elsikkasztják(Bkv Máv Malév Posta ilyen hivatal olyan hivatal bankok a különböző volántársaságok stb.stb.)+ még havi több 10milliós fizetéskkel is rendelkeznek.

Szóval tényleg tudom h vannak olyanok is akik diploma ide vagy oda havi 120körül keresnek de a többségre ez nem igaz.Ők alapból frissen kikerűlve is havi 7-800ezreket kapnak.És h ezt h bírja el az állam?Úgy hogy azon emberek akik megszakadnak a munkában azért dolgoznak éhbérért h ezeknek a léhűtő egész nap kávézgató internetező telefonon trécselő embereknek ki tudják fizetni a bérét.Ma az országba 1 keményen dolgozó emberre 3-4 léhűtő(szintén"dolgozó")jut akiket neki szó szerint el kell tartania.Miről bezsélek?Én egy kis cégnél dolgozom családias a hangulat a főnök még aránylag korrektül is fizet.Szóval vagyunk 8-an melősok általában 4-4 a felállás.Na most jut ránk 2 bérszámfejtő 1 telefonos kisasszony(aki ugye felveszi a rendeléseket)2 brigádvezető 1 főnökhelyettes meg van ugye a góré de őt nem számolom mert övé a cég.A 2 bérszámfejtőnk napközben vásárolni jár internetezik és konkrétan nem csinál semmit mégis kb 1.5x annyit keres mint én.Szóval ere gondoltam.


2010. márc. 6. 20:11
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
81%
Hmmm. Diplomás vagyok, olyan területen, amit gondolom mindenki hasznosnak tart, főleg ha ő vagy valamelyik családtagja beteg lesz. Férjem friss diplomás mérnök, 9 hónapja munkanélküli, mindenféle segély nélkül. Mindketten napi 14-15 órát dolgozunk nem diplomás munkát is végezve (én a 8 órás munkaidőmön túl még napi 6-7 órát). Az egyetem mellett mindketten dolgoztunk, önfenntartó módon, nem más nyakán éltünk. Azt hiszem nem terheltük meg az országot. Viszont!!! Igenis vannak olyan diplomások, akik csak az emberek vérét szívják. Pl. az ügyvédek. Náluk arrogánsabb, undorítóbb néppel még nem találkoztam. Tőlünk a napokban egy szerződésért elkértek 75 ezer Ft-ot, persze számla nélkül, és ezt a szerződést (csak egy sima adás-vételi) sikerült 3-szor elrontania. Vagy pl. a "Dunát lehet rekeszteni velük" szakmák, illetve büfészakok: kommunikáció, médiaismeret, politológus, a teljesség igénye nélkül. Szóval remélem nekem sikerül úgy diplomásnak lenni, hogy teszek is valami hasznosat, nem csak a többi ember vérét szívom.
2010. márc. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó minden szavaddal egyetértek!! Szerintem nem rád gondolt a kérdező:)) Na az ügyvédeket én is nagyon rühellem még a magánéletükben is borzalmasan flegmák.Nem is tudom minek képzelik magukat??!!Van egy jó pár az ismeretségi körömben.
2010. márc. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen, diplomás és diplomás között van különbség.

Fentebb ÉP mérnök, vagy közgazdász...

Ettől függetlenül trend ma a diploma! Fiatalok körében ennyi értéke van (igaz, inkább csak a "büfészaknak") venni egy DG szemüveget...passzol az egyéniségemhez.


Engem csak az érdekel, hogy ki fog dolgozni és azon belül is termelni?

2010. márc. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
52%
.
2010. márc. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
73%
attól függ melyik diplomások. a mérnökök vagy orvosok nem tudom mivel ártanak az országnak.
2010. márc. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig minden kommentet. De egypárba beleolvastam, Itt akik lehurrogtak, csak egy megjegyzést, nagyon nagyon sok cégnek van itt a szellemi központja- példának Fehérváron az Alcoát említeném, amelyiknek itt van a világközpontja, tehát innen irányítják a világ összes Alcoáját, itt végzik a könyvelési feladatokat stb. Ők olyan munkarend szerint dolgoznak, ahogy az adott országban (Tehát ha Spanyolországban munkaszüneti nap van akkor nem dolgoznak ők sem, de dolgoznak márc 15-én, még érdekesebb az amerikaikat koordináló bizottság-mert ők az amerikai óra szerint dolgoznak) Tehát nem igaz, hogy a melós tartja el a gyárat, mert nagyon sok gyár van, ahol a melósok nem itt vannak, hanem csak egy "szellemi központ".

Mondjuk nem tudom az általad említett cégeknél mi a helyzet, de ez is lehet egy magyarázat. A barátoddal viszont nem értek egyet, mert nagyon magas adiplomás munkanélküliek aránya ma Magyarországon, nem minden területen de van jó pár.

A cigók, pedig valójában nem azzal teszik tönkre az országot, hogy felveszik a segélyeket- mert az igaz, hogy a segély összege 28500 Ft, de ezeknek az embereknek jár egészségügyi ellátás, a gyerekeiknek oktatás, egészségügyi ellátás, a segélyen kívül családi pótlék, használják az utakat, van számukra közvilágítás, képviselő (a helyi önkormányzati képvielők száma a lakosság számától függ)most hirtelen nem jut eszembe semmi más, ja de van nekik börtön, aztán a rendőrök költsége (akik vonulnak bűncselekmények idején)- jaj de ez már nyílt rasszizmus.

Úgyhogy itt abbahagyom, de gondold végig a járulékos költségeiket is. És azt, hogy semmi hasznot nem hajtanak atársadalomnak.

Ja és a közalkalmazottak közül nagyon sokan még a múlt rendszerbe kerültek oda (meg is látszik a munkamoráljukon) de nem lehet őket kirúgni, mert húsz - harmincéves munkaviszony után nagyon sok juttatás járna nekik és olcsóbb ha megtartják őket.

2010. márc. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

NOS IGEN VALÓBAN NEM A MÉRNÖKÖKRE TANÁROKRA ORVOSOKRA ÉS EGYÉB KOMOLY MUNKÁT VÉGZŐKRE GONDOLTAM.SOKKAL INKÁBB AZ ILYEN MANAGER OLYAN MANAGER AMOLYAN MEG EMILYEN ANAGER MEG SÜTEMÉNYSTYLIST ILYEN STYLIST OLYAN STYLIST STB.HASONLÓ LÉHŰTŐKRE.ARRA MEG H A FŰTÉSSZERELŐ ELKÉRT TŐLED 30EZRET....NOS....(HA NEM VAGYOK OTT ÉS NEM HALLOM A SAJÁT FÜLEMMEL NEM HINNÉM EL AMIT MOST MONDANI FOGOK)KERESZTAPÁM VÁLLALKOZÓ HÁZAT ÉPÍTETT NAGYKOVÁCSIBAN ALAPTÓL TETŐIG MINDENT Ő CSINÁLT KIJÖTT 1 25ÉVES LAKBERENDEZŐ CSAJ AKI 1 ÓRA ALATT MEGMONDTA H MI H LEGYEN ÉS MI HOL 700EZER FT-ÉRT.NA AKKOR EZEK TUDATÁBAN SOK A 30EZER?VAGY NYÁRON UNOKATESÓM LAGZIJÁBAN A SÜTEMÉNYSTYLIST 300EZERÉRT ELRENDEZTE A SÜTIKET.JÓ IGAZ Ő OTT VOLT VÉGIG A LAGZIN DE AKKOR IS 300EZRET KÉRT ÉS Ő MÉG NEM IS VOLT A JÓNEVŰEK KÖZÖTT.sZÓVAL ÉN EZEKRE A SEMMI EMBERKÉKRE GONDOLTAM H H HAGYHATJUK EZT MI EMBEREK?H NEKIK A SEMMIÉRT ILYEN LÓVÉK LEGYENEK MI MEG MEGSZAKADUNK ÉHBÉRÉRT?ÉN SEM VAGYOK TNULATLAN VAN SZAKKÖZEPES ÉRETTSÉGIM +MELLETTE 2 SZAKMÁM FESTŐ+KŐMŰVES.DE TUDOK BURKOLNI GIPSZKARTONOZNI ÉS MÉG SOK MINDEN MÁST.MÉGIS ÉN ALIG TALÁLOK MUNKÁT A SOK LÉHŰTŐT MEG VESZIK FEL TÖBB 100EZREKÉRT EGÉSZ NAPOS KÁVÉZGTÁSOKRA.ITT VALAMI NAGYON NINCS RENDBEN EBBEN AZ ORSZÁGBAN.

ÍRTA ITT VALAKI H MENNYIRE KERSEIK A SZAKMUNKÁSOKAT.ERRE CSAK ANNYIT MONDANÉK H MEGVAN NEKEM EGY SZEPTEMBERI EXPRESSZ HÍRDETŐÚJSÁG ELRAKVA FEL BE IS SZKENNELTEM MÁR FELTETTEM INTERNETRE(BÁR AZÓTA MÁR LEVETTÉK)MUNKÁT KERESTEM AKI ISMERI AZ EXPRESSZT AZ TUDJA H ÁBÉCÉ SORRENDBEN VANNAK LEBONTVA A SZAKMÁK.KB.35-45 SZAKMA VAN MÁRMINT VARIÁCIÓ.CSAK ANNYIT MONDOK H EZEN A SZEPTEMBERI NAPON AZ EXPRESSZBEN TÖBB MANAGERT KERESTEK MINT A TÖBBI 40SZAKMÁBA MUNKÁSOKAT.OLYAN MANAGER IS KERESTEK H KI SEM TUDTAM OLVASNI MERT VALAMI ANGOL VOLT(3.NEKIFUTÁSRA AZÉRT SIKERÜLT)dE AKI ELHISZI AZT AMIT A MÉDIÁBAN HALL H MENNYIRE KERESIK A SZAKMUNKÁSOKAT ÉS VAN EGY KIS IDEJE KIDERÍTENI H EZ VALÓBAN IGAZ-E?AKKOR LÉPJEN BE MONDJUK A TOPJOB-RA VAGY NAGYOBB INTERNETES MUNKAKERESŐKBE SZÁMOLJA ÖSSZE MENNYI SZAKMUNKÁST+ÉRETTSÉGISTÉS MONDJUK MENNYI DIPLOMÁST KERESNEK.EL FOG TARTANI PÁR ÓRÁIG DE RÁ FOGTOK DÖBBENNI H KB.30X ANNYI DIPLOMÁST KERESNEK MINT SZAKMUNKÁST ÉRETTSÉGIST ÉS SZAKKÉPZETTSÉG NÉLKÜLIT ÖSSZEVÉVE.SZÓVAL AKINEK VAN KEDVE HOZZÁ LÁSSON NEKI.ÉS HA MIUTÁN VÉGIGNÉZTE ÉS AZ JÖTT KI NEKI H DIPLOMÁSBÓL KEVESEBBET KERESNEK JELEZZE NEKEM ÉS NAPI SZINTEN FOGOK EZEN AZ OLDALON BOCSÁNATOT KÉRNI MINDENKITŐL.DE MIVEL LASSAN 1 ÉVE MUNKAKERESŐ VAGYOK(VAN CSAK SZERETNÉK JOBBAT)ÉS MINDEN NAP EZEN OLDALAKAT BÖNGÉSZEM ÍGY NEM HISZEM H TUDTOK ÚJAT MUTATNI.:-((((((((

2010. márc. 7. 13:05
 28/31 anonim ***** válasza:

"1 25ÉVES LAKBERENDEZŐ CSAJ AKI 1 ÓRA ALATT MEGMONDTA H MI H LEGYEN ÉS MI HOL 700EZER FT-ÉRT.NA AKKOR EZEK TUDATÁBAN SOK A 30EZER?VAGY NYÁRON UNOKATESÓM LAGZIJÁBAN A SÜTEMÉNYSTYLIST 300EZERÉRT ELRENDEZTE A SÜTIKET.JÓ IGAZ Ő OTT VOLT VÉGIG A LAGZIN DE AKKOR IS 300EZRET KÉRT"


Ha egy lakberendező elkér valakitől 700.000-t, egy süteménystylist pedig 300.000-t, és valaki ennyit ki is fizet nekik, akkor nem ők a hülyék, hanem aki kifizeti ezeket az összegeket.

Ha van igénye valakinek 300.000-ért egy süteménystylistra, akkor fizessen érte annyit. Ez az ő dolga, és nem tesznek ezzel tönkre semmit.

2010. márc. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
60%
az teszi tönkre az országot, aki megengedheti magának az általad említett rongyrázásokat. Ne irigykedj, szerezz diplomát kiskomám!
2010. márc. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:

Itt a legfőbb probléma hogy sokan olyan szakra mennek fősulira/egyetemre ami nem érdekli őket csak azért végzik el hogy legyen diplomájuk.Én azért mentem fősulira mert érdekelt a szak (kereskedelem és marketing)középsuliban is tanultunk róla keveset és érdekel , szeretem ezzel szeretnék foglalkozni a célom természetesen hogy marketing és PR szakértő legyek.


Nekem egy pszchiológia szakos egyetemi hallgató mondta egyszer hogy nekünk akiknek van lehetőségünk ne az legyen az életünk hogy egy gyárban soron dolgozunk kávé pénzért hanem magasabb pozíció és addig tanuljunk amíg csak lehetséges.

És mennyire igaza volt tanulni kell diplomát szerezni és a végzettségnek megfelelően elhelyezkedni.


Olyan hogy büfészak olyan nincs, minden szaknak van értelme csak az ország nem teszi lehetővé sajnos.

Pl: amit sokan leszólnak: kommunikáció , bölcsészet, rendezvény szervező , lakberendező.

Sajnos szegény országban élünk és akinek csöppnyi esze is van külföldre megy dolgozni mivel az ország nem hagy választást , külföldön a hentes , kőműves és hasonlók is havi 300 ezret keresnek az orvosok 3-4x ennyit a többit meg had ne említsem.

2010. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!