Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy tudnék kulturálódni,...

Hogy tudnék kulturálódni, művelődni?

Figyelt kérdés
20 éves pesti srác vagyok, és szeretnék műveltebb, intelligensebb, értelmesebb, okosabb lenni, de nem tudom hogy hol kezdhetném el. Szeretnék komolyodni, kulturálódni. Tudnátok könyveket, filmeket, írókat ajánlani? Esetleg internetes blogok, oldalak, hírfolyamok, videósok akik előrébb vihetnek? Hallottam a Ted talk című youtube-os csatornáról, azt nézegetem néha.
2015. júl. 9. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Ajánlom az ősi történeteket.
2015. júl. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát videós magyar csatornából talán a Videodrome-ot és az Otherworld-öt tudom ajánlani. Előbbi vegyesen mindenféle filmmel (régebbiekkel is), utóbbi inkább a konzumer (blockbuster) filmekkel foglalkozik. Ha van kábeltévéd, akkor nagyon ajánlom az HBO-t, mert én rengeteg kincset (pl. svéd és más északi filmeket) ott ismertem meg.


A könyveket olvasni kell, szerintem nem kell hozzá kommentár. Bármivel lehet művelődni, akár scifivel (pl. Sztrugackij), akár ifjúsági kötetekkel (pl. Tolkien). Nem tudom mit szeretsz, ha Konfuciusz érdekel arról olvasol, ha a Mici mackó, arról.


Ha érdekel valami, olvass utána egy fél órát neten.


Hát blogokat én ritkán olvasok, inkább fórumozok meg Youtube-ot nézem.

Azért 1-2 konkrétum hogy legyen:

Nyest.hu

Logout.hu (alul találod a nem IT-s bejegyzéseket)

Cinematrix (bár kissé bulváros), meg volt egy jobb filmes-zenés szájt, de nem jut eszembe.


Nekem a zene a legfontosabb, de azt legfeljebb akkor tudok írni, ha szereted a drum and bass-t és hasonló zenéket.


Youtube filozófusokat nem hallgatok, Bartost is csak azért hogy gonosz módon jól kinevethessem. Talán a Filmbarátok Podcasteket és a PodKeddet lehetne még ajánlani, bár én nem élek ilyenekkel.

2015. júl. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Olvass! Sokat! Minél több könyvet olvasol annál többféle világszemlélettel találkozol.

Magyar írók: Wass Albert, Márai Sándor, Gárdonyi, Jókai, stb., összes költő: Petőfi, Arany, Ady,....

Magyarok vagyunk, szerencsére rengeteg nagy költőnk/írónk van.

Világirodalom: Minden!, javasolnám pl a kötelező olvasmányokat gimnáziumból kiindulópontnak.

Tv-ben Éjjel nappal Budapest helyett nézz inkább Discoveryt, Spektrumot, Nat Geot

Járj színházba, hallgass klasszikus zenét.

Tanulj meg játszani egy hangszeren.

Tanulj meg egykét idegennyelvet.

Youtube: Smarter Everyday

Most ennyi jutott az eszembe.

2015. júl. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kései Sirató ***** válasza:
Olvass sokat!
2015. júl. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!