Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek művelődni?

Hogyan kezdjek művelődni?

Figyelt kérdés

Nem igazán szeretek szépirodalmi műveket olvasni, de el kellene kezdeni.

Soha az életben nem olvastam el ilyesmi könyvet (talán az Egri csillagokat, de az is legalább 7-8éve volt).

Idén érettségiztem (vagyis javítót). Tavaly 3-as volt a magyar, idén 4-es lett.


Hol kezdjem el?

Mit olvassak először?


Funkcionális analfabéta vagyok szerintem, mert nem értem amit olvasok néha. (ez a szépirodalmi műveknél van így)

Nem értem a mondanivalót és hasonlók.

Mit tehetek?


19F


2011. aug. 13. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Nézz értelmes filmeket pl., meg nem muszáj már rögtön a nehéz kőnyvvel kezdeni, pl. ott van a Frankeinstein, vagy A legyek ura... Ezek nem ponyvák, és leköthet a sztori is.

Ja igen, a filmekből monjduk Scorsese ( vagy hogy írják, de ő rendezte pl. A téglát ), vagy hitchcock ( ezt se tudom h írják... :/ ) meg régi filmek, pl. Az egy szoknya egy nadrág régi verziója, ilyenek.

2011. aug. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem csooda,hogy nem érted. az irodalom tanárunk is olyanokat várt el elemzésben aminek köze nincs a műnek. én azt tanácsolom, hogy olvass kosztolányit, móriczot, németh lászlót, thomas mannt, tolsztojt, örkény istván is jó(ajánlom az egyperces novellákat mert nem kell velük vesződni)
2011. aug. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok regényeket hagyd késöbbre az nagy falat lenne. olvass inkább novellákat, kisregényeket.
2011. aug. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem meg kerüld thomas mannt. És verseket se olvass!

Amikről tanultatok és kicsit is tetszett azt olvasd el, meg ügye azoknak nagyjából tudod a történetét meg elemeztétek így talán nem lesz gond vele.

2011. aug. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Verseket szinte egyáltalán nem értem. Még a Nyugatosokat szerettem, de ott sem mindegyiket. Szóval akkor egyelőre még hagyjam a szépirodalmat?
2011. aug. 13. 12:15
 6/6 anonim ***** válasza:

ha a versekre úgy gondolsz mint dalszövegre akkor talán könnyebb :P


nézz national geographic-ot! :DD

egyébként ha gyakran olvasol, akkor ezerrel kezd fejlődni a szókincsed is, ami nem hátrány :D


ha meg mondjuk nem érted a mondanivalót akkor fusd át mégegyszer, mostmár hogy leérettségiztél úgyse siettet senki... :D;)

2011. aug. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!