Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hajlamosak az emberek...

Miért hajlamosak az emberek elítélni bizonyos dolgokat úgy, hogy sosem jártak utána, nem ismerték meg, nem láttak bele?

Figyelt kérdés
véleményeket, tapasztalatokat, történeteket várok ezzel kapcsolatban
2010. márc. 3. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:

gyakorikérdések.hu

Annyi ilyen sztori van, hogy besz@rás :) Amúgy nem tudom, én néha azért ítélkezem, mert vagy nem tudom pontosan mi történt és a véleményem ebből kifolyólag ilyen rosszul jön le vagy mert egyszerűen arról a dologról én nem tudok és nem vagyok hajlandó pozitívan nyilatkozni.

2010. márc. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pont azért mert nem tudják milyen, csak látják, hallanak róla és ha nem tetszik nekik akkor jön az ítélkezés. Hülye dolog ez tény.
2010. márc. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mert tökéletesnek hisszük magunkat. Elképzeljük a helyzetet és azt tartjuk tökéletesnek, amit mi tennénk...ez alapján ítélkezünk. A számunkra tökéletlen embereket meg elítéljük...Mivel nem olyanok, mint mi...
2010. márc. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és szerintetek egy ilyen helyzetben meg lehet értetni valahogy a helytelenül ítélkezőnek a valóságot, vagy csőlátás esetén lehetetlen kibillenteni a tévképzeteiből?
2010. márc. 3. 19:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez már csak intelligencia kérdése!

Én ismerek olyat, aki mereven ragaszkodik a saját igazához és még mellette buta is.

Tipikus okos enged, szamár szenved dolog.

2010. márc. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Avagy "aki hülye, haljon meg".
2010. márc. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Magadon változtass. Miért? Mert máson nem tudsz. Mit? Első feladat: megtalálni, hogy mit... Az biztos, hogy mindig lesz mivel törődni belül is.
2010. márc. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!