Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ennek úgy mi értelme van?

Ennek úgy mi értelme van?

Figyelt kérdés

Szerintem az a társadalom rendszer amiben mi élünk nem működik hogy miért mert ahelyett hogy mindenki a maga ura lenni és senki nem erőszekolná rá a véleményét akkor egy sokkal összetartóbb és kiegyensújozottab életet élhetne minden ember. Erre egy nagyon jó példa az oktatás. 6 éves korunk óta járunk iskolába és egészen 18 éves korunkig ülünk az iskolapadba arra várva hogy egyszer vége legyen. Én nem vagyok a közoktatás ellen de az oktatás jobb lenne ha választás kérdése lenne, mert ha mondjuk én régész akarok lenni akkor mi az istenért tanulja fizikát biológiát vagy éppen matekot? Erre a felnöttek azt válaszolnák: ,,Te még gyerek vagy és nem tudod eldönteni hogy mit akarsz majd ha 18 leszel na akkor majd az csinálsz amit akarsz addig meg azt amit a felnőttek felfogtad?". Miért nem nanulhatnánk csak az amit mi akarunk mert engem is sok dolog érdekelt amit szívesen tanultam volna de olyat nem tanítottak hanem most az egyetemen tudom csak hivatalosan tanulni. És az etikett szerintem csak azért találták ha valaki elrontja aakor azt lenézzék és körberöhögjék. Tagyük fel hogy páját vált a föld és pár heten belül belecspódunk a napba. MEgtörténhet. Akkor ki az aki elmenne dolgozni vagy aki bemenne az iskolába SENKI. Vagy vegyünk egy gyakrabban előforduló esetet kiderül hogy halálos beteg vagy és fél éved van vissza biztos vagyok benne hogy nem fogsz bejárni dolgozni és iskolába se fogsz bejárni. Én feltettem egy kérdést a 11 éves unokatestvéremnek:

-Ha kiderülne hogy itt a világvége akkor bemennél a suliba?

- DEhogy azt az időt aminm még mmaradt kiélvezném.

Ez hülyeség mivel minden napt úgy kellene megélnünk mintha az utolsó lenne és ha tényleg eljön az utolsó ne bánkodjunk. Szeretném gyereke és ,,Felnöttek" véleményét egyaránt elolvasni elörre is köszönöm a válaszokat!



#oktatás #iskola #élet #etikett #társadalom rendszer
2015. máj. 17. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
.Ha valamit kényszerrel kötelezővé kell tenni,akkor abban szinte biztosak lehetünk,hogy az nem a javunkat szolgálja.Amire szüksége van az embernek azt nem kell ráeröltetni.
2015. máj. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy ha régész akarsz lenni, akkor igenis lesz szükséged matekra, fizikára és biológiára. Szénizotópos kormeghatározás, baktériumok hatása, stb.


"Tagyük fel hogy páját vált a föld és pár heten belül belecspódunk a napba. MEgtörténhet."


Nem valószínű.


"Ez hülyeség mivel minden napt úgy kellene megélnünk mintha az utolsó lenne"


Ezt mire alapozod, hogy igaz? Ha mindenki azt feltételezné, hogy ez az utolsó napja, akkor soha semmi hosszabb távú dologba bele se vágna.


Hihetnél a felnőtteknek, hogy az élettapasztalatuk után talán jobban tudják, mit érdemes fiatalon megtenned ahhoz, hogy később jobb dolgod legyen. Nem véleményráerőszakolásról van szó, csak nem akarják, hogy akkor döbbenj rá dolgokra, mikor már késő lesz.

2015. máj. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Részben a kötelező oktatás miatt rohanunk a vesztünk felé...
2015. máj. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én az interneten nöttém vel a dancsó videóival meg stb. és úgy érzem már többet tanúltam az életről mint az iskolapadban
2015. máj. 17. 17:38
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezta második válaszolónak és az összes többi ,,Felnőttnek küldöm: ,,Felejtsd el a célt, ahova el akarsz jutni, és vedd észre a jelen pillanat gyönyörűségét!
2015. máj. 17. 17:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyönyörű lesz a jelen pillanat barátocskám, ha nem dolgozol és nem tanulsz, a hajléktalanszállóban.
2015. máj. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Tagyük fel hogy páját vált a föld és pár heten belül belecspódunk a napba. MEgtörténhet. Akkor ki az aki elmenne dolgozni vagy aki bemenne az iskolába SENKI.


"So why hang around

for the deed to be done?

You can give it all up

for a place in the sun"


:DDD

2015. máj. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Férre értés ne essék én nem azt mondtam hogy nem akarok tanulni hanem azt hogy nem akkarok úgy bármit csinálni hogy azt valaki más rámerőlteti.
2015. máj. 18. 17:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Előbb utóbb úgyis az lesz. Most is írsz ZH-kat. Most is kell olyan tárgyakat tanulnod, amiket kevésbé csípsz. Aztán lesz főnököd, stb. De ha azon kevesek közé fogsz tartozni, aki a saját főnöke, akkor is meg kell majd bizonyos dolgokat tenned, amit a piac diktál.

Nem lesz sose habostorta. Inkább köszönettel tartozol azoknak, akik eddig "rád erőltettek" dolgokat, mert nem kényeztettek el. És nem felnőtt korodra kapod majd a hatalmas nyakleveseket.

2015. máj. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!