Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik röhögnek azokon akik...

Akik röhögnek azokon akik Nyugaton mosogatnak, azok szerint nyugati életszínvonal van Magyarországon?

Figyelt kérdés
Szóval szerintük úgy lehet élni Ausztriában 1100 euróból mint Magyarországon 70 ezer HUFból?
2015. márc. 10. 17:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Akik röhögnek általában sík hülyék és másra nem képesek.
2015. márc. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%
És ki él hetvenből? Az aki komolyan vette a jövőjét és képezte magát, vagy aki buta mint a föld és egy gyárba is alig vették fel? Nem kell a demagóg duma, aki buta az sehol nem él meg, az okos bárhol.
2015. márc. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Melós béreket hasonlítottam össze. Szerintem Nyugaton jobban lehet a melós bérből élni mivel a létminimum felett van. A magyar melós bér meg nem. A többi csak duma.
2015. márc. 10. 18:15
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
azért, ha kijön ide angliában és minimálbért keres (és ezek a munkák általában nem is teljes állások, sőt, sok a casual, tehát a beugrós, hogy akkor dolgozol, ha kellesz), nem fog túl jól élni...
2015. márc. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Úgy látom te se érted. A hivatalos létminimum alatt van a melós bér és ez senkit nem háborít fel!! A nyugati országokban azért felette van. Persze, nem egyedül fogsz élni 50 nmen takarítóként, de mutass egy nyugati várost ahol nem tud megélni a mosogató pl egy szobát bérelve!


Bécsben pl bérelsz 350 euróért egy szobát és viszonylag kényelmesen kijössz a maradék pénzedből.


Budapesten egy szobát bérelve alig marad a megélhetésre pénzed ha melós vagy...


szóval hol van itt nyugati életszínvonal?

2015. márc. 10. 18:25
 6/17 Joci_27 ***** válasza:
60%

Mi az hogy melós? Aki budit súrol vagy aki motorokat szerel össze? Nem ugyanaz a kategória, mégis "melós". Aki itthon csak a takarításig jutott, az menjen ki bátran a csodás londonba csicskázni, ott sem lesz boldogabb egy 10 nm-es egérlyukban nyomorogva, és majd meglepődik, amikor nem várják őt vörös szőnyeggel a reptéren. Nekem nincs diplomám (ergo én is "melós" vagyok) de felelősségteljes és komoly műszaki munkám van, nem élek szarul (jobban mint néhány mérnök diplomás kortársam), és nem vágyok a mesés nyugatra, ahol úgy néznek rám mint egy darab szarra, hogy "na még egy kelet európai". Aki itthon egy nulla, az kint még inkább az lesz, hiába vagizik itthon, hogy ő 1000 eurót keres.

Nem röhögök senkin, aki változtatni akar az életén, ezért megy külföldre dolgozni, én azokon röhögök, akikben van valami sértődöttség, hogy nulla szaktudással itthon nem akarnak neki nettó 300-at fizetni és a seggüket sem nyalják ki, de azt hiszi, hogy ha kimegy, ott neki mennyire jó lesz. lehet, hogy még arányaiban nézve is egy picit jobban keres, de idegenként, kimondva-kimondatlanul alacsonyabb rendűként fog élni, mert ő ott mindig csak egy bevándorló lesz, aki mosogat vagy parkolót őriz. Nagyon ritka az, aki tényleg gyarapodni tud szakmai tudás és gyakorlat nélkül (még azzal is).

2015. márc. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem a vagánykodásról van szó. Arról van hogy Nyugaton a melós könnyebben meg tud élni. Nem kell Londonozni, a nyugat nem egyenlő azzal. Van ezer hely ami különbebb mint Európa legdrágább városa.


Miért vannak ennyire lenézve a Nyugaton dolgozó egyszerű munkások? Szerintem ez szánalmas. Vagy úgy gondolod hogy azért takarítanak Nyugaton mert nem tudnak számolni és amúgy ugyanúgy élhetnének Magyarországon is?

2015. márc. 10. 18:46
 8/17 Joci_27 ***** válasza:
0%

Sajnos az a helyzet, hogy akár tetszik, akár nem, de még mindig keleti blokk és nyugati blokk van. És ez így is fog maradni, gondoskodnak róla Brüsszelben.

Az, hogy Londont említettem, csak egy példa, mondhattam volna mást is, és az is lehet, hogy egy takarító picit könnyebben megél Münchenben (ahol ugyebár szintén tárt karokkal várják a kelet európai bevándorlókat).

Ha neki megéri, hogy elhagyja a családját a barátait, az eddigi életét azért, hogy ugyanazt a munkát csinálja mint itthon, de hónap végén tudjon venni még egy farmert meg egy pulcsit, akkor menjen bátran, joga van hozzá, de ne csodálkozzon, ha hülyének nézik.

Csodák nincsenek, még nyugaton sem.

2015. márc. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Miért néznék hülyének? Aki Budapestre költözik fel, ugyanúgy ott hagyja pl a családját. Csakhogy Budapesten szánalmas életszínvonala van egy melósnak, addig a nyugati országokban azért emberibb módon lehet élni melósként is. Nem a pulóverről van szó hó végén, hanem arról hogy a melós meg tudja finanszírozni a megélhetését. Tudom miért londonozol, mert ennyit látsz otthonról, hogy nyomorognak társbérletben a londoni magyarok. Budapesten társbérletben se bír normálisan megélni egy melós, ezt értsd meg!


A szociális hálóról nem is beszélve. Nyugaton gyakorlatilag eltartanak ha nincs munkád, otthon meg hagynak éhendögleni.

2015. márc. 10. 19:02
 10/17 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Nyugatra lakom Százhalobattától és ingyen mosogatok. Elég gyakran. Tudnál olyan személyt, vállalkozást ajánlani, aki finanszírozná a tevékenységemet?

2015. márc. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!