Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csehországban érezhetően...

Csehországban érezhetően magasabb az átlagos életszínvonal, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés

Két indikátort vettem figyelembe, az egyik a HDI, a másik pedig az országok fejlettsége az EU-átlaghoz viszonyítva.

HDI alapján Csehország a 28., Magyarország a 43. legfejlettebb ország világviszonylatban.

Gazdasági teljesítmény szerint Csehország az EU-átlag (100%) 81%-át produkálja, míg Magyarország csak 67%.

[link]

[link]

Ez a gyakorlatban már érezhető különbségeket eredményez a két ország között?


2015. febr. 10. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Én voltam ott. Az se Kánaán de sokkal jobban adottak a lehetőségek egy jobb élethez,és fizu.
2015. febr. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Csehország a II. világháború előtt is fejlettebb volt, gondolj a bányákra, erdőségekre, üveg- és porcelángyártásra. És hát a világháborús pusztítások is jóval kisebbek voltak (szinte minden vár és kastély átvészelte).
2015. febr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Én cseh munkavállaló vagyok, jóllehet sokat nem vagyok ott, de kamionsofőrként ott vagyok bejelentve, cseh szerződésem, TB kártyám, stb. van.

Valamivel jobban élnek, mint Magyarországon, minket elég jól - megközelítőleg nyugati szinten - fizetnek, korrekt társaság. Többet keresek, mint hazai cégnél tudnék. Épp azon vagyok, hogy a CZ családi pótlékot elintézzem, mert sokkal több mint a magyar.

2015. febr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Csehország valahol Magyarország és a volt NDK között van fejlettségben, egész jó hely, de úgy hallottam, hogy már bajban van ott is a kormány.
2015. febr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

En felig cseh, felig magyar vagyok

Csehorszag es Szlovakia szinvonala valamivel a magyar felett van de nem sokkal es ott is van eleg sok szegeny es sokan mennek kulfoldre

Kb olyan szinten van az orszag mint Magyarorszagon egy Budapest, hasonlo orszag

2019. nov. 23. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem
2020. júl. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös,Szlovákia a magyar szinvonal felett van ? Nekem sosem tűnt úgy, akármikor jártam ott.
2020. szept. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!