Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az erdélyből...

Mi a véleményetek az erdélyből jött magyarokról? Szerintetek is idegesítőek?

Figyelt kérdés

MI a véleményetek?szerintetek is törtetőek,nagyravágyóak,beképzeltek,képesek mindent megtenni hogy minél több pénzt keressenek.

Képesek elnyomni az itt lévő magyarokat.És Pénzmániájuk már már korlátlan,és emellett nagyon összetartóak.

Nektek is ez a tapasztalatotok?


2010. febr. 7. 23:50
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
57%
Nekem két ilyen osztálytársam is volt.)) Az egyik egy kis törékeny kis csaj és igen idegesített akkor,mert tanult mint állat,nem bulizott,nem cigizett csak tanult.Mikor jöttek a vizsgák ő simán átment mi meg szenvedtünk a kettesért,szóval van kitartásuk az biztos.Most felnőtt fejjel inkább csodálom az akkori kitartásáért.A másik egy nagyon lelkis,mindig vidám csaj volt.Nagyon hagyománytisztelő,és megbecsülte azt,hogy itt tanulhat.Keményen dolgozott a suli mellett.Ő viszont nagyon jó barátnőm is volt.) Általánosságban nem tudok róluk rosszat mondani.Azt meg,hogy tesznek is a dolgokért csak becsülni lehet:))
2010. febr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
*bocsi a fősulin nem a gimibe,ott nem voltak :)))
2010. febr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
45%
az a helyzet,hogy az erdélyiek sokkal jobb barátaim,mint az itteni magyarok!eszméletlenül dolgos emberek,ami a szívükön az a szájukon,őszinték,rendesek,normálisak.Igazából ők az igazi ősmagyarok,nem pedig ez az itteni "egymás talpa alól kihúzzuk a talajt" emberek.a pénzmánia pedig mindenkiben ott van,mert jól akar élni mindenki,csak ők mondjuk tesznek is érte,dolgoznak!Nem várják a sültgalambot,mint néhány magyarországi fiatal suhanc..róluk kéne példát venni,az összetartásukról,és a dolgosságukról,nem beszélve az őszinte tiszta viselkedésről!Van aki Erdélyben jobban otthon érzi magát,mint Magyarországon,pedig itt született,de ott az emberek mégis másak..
2010. febr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
70%
Szeretem az erdélyi magyarokat.Pont olyan magyarok ,mint mi.Testvérek.Kevésbé beképzeltek általában ,mint az itteniek.Nem mondanám őket törtetőnek,inkább életrevalónak ,furfangosnak.Kedvelem őket.
2010. febr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
66%

Hát én 2 erdélyi lányt ismertem életemben, és pont hogy visszafogott, csendesek voltak. Nem buliztak és a hangjukat sem nagyon lehetett hallani. Emellett segítőkészek voltak nagyon. És nagyon utálták, hogy a sok ostoba hülye összeveri őket a románokkal.

Beképzeltek? Nézőpont kérdése. Ha normálisan viszonyulsz hozzájuk, akkor nem. Ha meg lerománozod őket akkor ne csodálkozz ha elkezdenek bunkózni. Én is ezt tenném a helyükben.


Úgyhogy nem tudom ki milyen emberekkel találkozott, nekem a tapasztalataim pont az ellenkezőjét tanúsítják.

2010. febr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Nekem volt már 3 erdélyből jött barátom(pedig mind a 3an kiskorukban jöttek át)mégis mind a háromba csalódtam mint barát.Csak érdekből barátkoztak velem,amikor nem volt rám szükségük,leszarták a fejem.

Egy olyan akinek meg az üknagyapja is itt élt,érdekes,azokba bármikor megbízhatok,még nem vertek át.

na akkor ez hogy van?

2010. febr. 8. 12:01
 27/33 anonim ***** válasza:
57%
Akkor 3 emberben csalódtál, akiket barátodnak hittél, nem az erdélyiekben. Ha ő mondjuk olaszok lettek volna, akkor az olaszokat tartanád ilyennek. Én egy szőke hajú emberben csalódtam nemrég nagyon nagyot. Akkor szerinted minden szőke hajú bunkó és szemét?
2010. febr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
71%

"pedig mind a 3an kiskorukban jöttek át"

Talán ha k voln fel,nem lettek volna ilyenek..

ebből is látszik mennyi különbség van az Erdélyben

felnőtt emberek,és a Magarországon felnőtt emberek között!Mindenkit többnyire a környezete tesz azá,ami..sajnos..

Akikben te csalódtál,azok nem erdélyiek,hanem magyarországiak!Attól,hogy ott születtek,attól még itt nevelkedtek!Majd ha ugyanezt elmondod több olyan erdélyiről,aki mostanában jött átt ide,akkor vonj le következtetést,de akkor se általánosíts!sztem..

2010. febr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
44%

"akiktől a nemzetet meg kell védeni, közéjük sorolom az úgynevezett "erdélyi magyarokat", valójában élősdi férgeket is."


Nincs rá szó, hogy mekkora gyökér vagy.

2010. febr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Az olaszt teljesen véletlenül írtam, gondolj oda akáűrmilyen nemzetet, ami jólesik, a szőke helyett meg írhattam volna magasat vagy egykét is, a lényeg, hogy 2-3 ember alapján általánosítani. SZDSZ.... persze, csak pártklisékben tudok gondolkodni szerinted...
2010. febr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!