Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy festmény címére lennék...

Egy festmény címére lennék kíváncsi, Valaki megírná a címét?

Figyelt kérdés
Láttam egy képet egy festményről, amin lovas íjászok szerepeltek. Épp vágtattak a kép jobb oldaláról balra. Ha valaki tudja a címét, az kérem írja le, vagy adjon egy linket.
2010. febr. 2. 21:23
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem ez az a kép, de hasonló? Mert most már engem is nagyon érdekel, hogy mi lehet a címe, meg, hogy hogy néz ki.

[link]

2010. febr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Érdekes. A szájhősködés az nagyon megy. A címét meg már csak azért sem mondom meg. Mellesleg ezt a takony menetet vág a nyakadon dolgot még ezer éve olvastam a Móriczkában, vagy miben. Na a lényeg az, hogy erre mennek: <=. Van tipp? Jó hogy van aki legalább linkel valamit, de sajnos nem. Ez egy magyar festmény, és magyarokat ábrázol. Aki meg rajoskodni akar, az menjen WOW-ozni. Tudod a szöveged alapján nem is feltételezném, hogy valaha is megfejted ezt a rohadt bonyolult talányt.
2010. febr. 7. 16:47
 13/34 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, mit a kórságot jelent, az, hogy rajoskodni? Ilyen szót életemben nem hallottam még, és nem azért kocka lennék vagy valami ilyesmi. Egyébként tudod te, mi az, hogy kocka? Nem az, aki beszól fórumon, vagy gyk-hu-n. Nem, az a troll. De az is troll, aki bunkó módon viselkedik, és oltja a szerencsétlen válaszolókat. Igen, arra voltam kíváncsi, hogy magyarokat ábrázol-e a kép, nem pedig arra, hogy merre mennek. Azt már egyszer megbeszéltük. Egyébként honnan tudhatnám vagy ismerhetném a képet? Valami nyilvánvaló dolog, amit mindenki ismer? Akkor Feszty Árpád, Magyarok bejövetele. Én más hasonló témájú képet sajnos nem ismerek, ellenben elég sokat a reneszánszból, a barokkból vagy a klasszicizmusból, amiket meg te nem tudnál. Le is írhatnék egyet, mi van rajta, és nem biztos, hogy felismernéd, mégse hülyéznélek le.

Visszakérdezek, egyébként mennyi idős vagy? Mert érett emberek nem szoktak ilyen bunkók lenni.

2010. febr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
19:36 - aláírom én is, ez jó volt.
2010. febr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

te,böszme! A kérdést nem lehet törölni!!XD

Ekkora hülyét!

2010. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy nem lehet törölni, de örülök hogy Gyurcsány legalább ezt elérte, hogy van aki egy szóval többet tud mint korábban. A "rajoskodik" szót meg vagy google-zátok, vagy tegyetek fel itt róla kérdést. A kockát arra értettem, hogy ültök a gép előtt, mert nincs jobb dolgotok, és írjátok a válaszokat. 12-ből 3 volt olyan, ami a témával kapcsolatos. Gratula. Meg lettem fenyegetve, hogy megüt valaki. Ehhez is grat. Nem ismerem az internetes szlenget, felőlem aztán lehet troll vagy ami csak akar az illető. Mellesleg a legutóbbi tipp már nagyon közel járt, de sajnos nem. Ja, 22.
2010. febr. 7. 21:27
 17/34 anonim ***** válasza:
22, de mentálisan csak max 11.
2010. febr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

21:34 Tudod a választ? Nem? Oh milyen kár. Pedig Te biztos nagyon fejlett vagy mentálisan.


Mellesleg itt azt írják egyesek, hogy azért nem tudják a választ, mert túl kevés infót adtam meg. Na szóval, az első próba a Rákóczi szabadságharcból mutat be egy jelenetet. Akkoriban nemigen voltak már lovas íjászok. A második egy ottomán birodalmi lovast. Közelebb, de az meg egyedül van. A harmadik képen pedig egy helyben állnak a lovasok. Gratulálok. Nem túl kevés, hanem túl sok kritériumot adtam meg. Adjatok három képet, amin teljesül az amit megadtam, és akkor elismerem, hogy én vagyok a hibás. Ja hogy nem tudtok? Hát ez van. Gyerünk, emlegessétek, hogy felcseréltem az irányt amásodik alkalommal.



Mellesleg 19:36-os hozzászóló! Ha valóban ismernéd azt a képet, akkor már régen megtaláltad volna amelyiket én kérdeztem. Gondolom, hogy a reneszánszról, a barokkról és a klasszicizmusról is épp annyit tudsz, hogy beírod a wikipediába.


Továbbá itt vannak azok a hsz-ek, amik egy kicsikét bosszantottak. Csak néztem, hogy mennyi megfejtés jött ilyen gyorsan, és erre ezeket találtam:


"A jobbról balra vágtázó lovasíjászok."


"Fényképezd le és tedd fel a netre, akkor jobban tudunk segíteni. Ilyen gagyi leírás alapján akár "A vasútépítő társaság kentowai indiánok által való lerohanásától" az "Attila sírjának eltitkosításáig" lehet minden."


"Bocsi, de tegnap még jobbról balra mentek. Lehet hogy megéheztek s megfordultak hogy visszatérnek előbb megvacsorázni?"


"Hé kérdező, hol vagy? Eltűntél mint nyilasok a képről."


"Ha nem félnék, hogy rosszat gondolnának rólam, most úgy orrba vágnálak virtuálisan, hogy a fal adná a másikat. "


"A másikat meg nem a fal, de én adnám neked az idiótázásodért, olyat hogy a takony menetet vágna a nyakadon. Ha élőben lennénk, saját hibád miatt nem mernél így reagálni. Ott te lennél a kisfiú.


Na jó, zárjuk le. Azóta már biztos elhúztak a képről a nyilasok."


"És az előzőért mégegy orrbavágás, s most a másik oldalról hogy a taknyod most balbenetet vágjon a nyakadon. (Csak hogy tanuld meg a jobb és bal közti különbséget)."

2010. febr. 8. 06:10
 19/34 A kérdező kommentje:

Ja és majdnem elfelejtettem.


20:09

Ha nem félnék, hogy rosszat gondolnának rólam, most úgy orrba vágnálak virtuálisan, hogy a fal adná a másikat.


22:07

A másikat meg nem a fal, de én adnám neked az idiótázásodért, olyat hogy a takony menetet vágna a nyakadon. Ha élőben lennénk, saját hibád miatt nem mernél így reagálni. Ott te lennél a kisfiú.


11:00

a saját hibád miatt a másikat idiótázod le az csak a te hülyeségedre és tanácstalanságodra utal



Csak hogy tisztázzuk ki az idióta, írjátok már meg annak a hozzászólásomnak az időpontját, amiben ezeket a hsz-eket megelőző időpontban idiótáztam. Na, légyszi, gyerünk zsenikéim.



(19:11

akinek nincs [tippje], az meg minek ír hülyeséget."

2010. febr. 8. 06:19
 20/34 anonim ***** válasza:

Baszod a szart, te tökéletlen barom! Én segíteni próbáltam, de nem tudtam, hogy vizsgáztatsz. Igen, nem ismerem a képet, és képzeld, szeretem a művészettörténetet, ismerem is, könyvből, előadásról, úgyhogy kuss!

Szóval közel járok. Lássuk csak.

Van egy XV. századi perzsa vadászjelenet, ahol lovasíjászok vannak. De nem magyar, és jobb irányba tartanak, tehát kilőve.

Találtam egy ismeretlen szerző által készített tatárjárásos képet, de az meg tatár, tehát megint nem jó.

Van egy Varga Tibor-kép, aminek Honfoglalás a címe, ott a kép közepén vannak az alakok.

Akkor itt van egy kép a longobárdokról, de ez megint nem az, amit keresünk.

[link]

Legalább azt mondd meg, klasszicista vagy romantika korabeli képről van szó?


Wikipédiás beszólásért, ugorj ki az ablakon! (Valami gorombábbat akartam, de nem akarom kitiltatni magam). Illetve, tiszteld a nálad idősebbeket. Vagy marhára rossz kedved van, vagy nem figyeltél, amikor az etikettre tanítottak.

2010. febr. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!