Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért olyan beképzelt a...

Miért olyan beképzelt a magyar emberek többsége?

Figyelt kérdés
Akár merre járok itt magyarországon,szinte mindenki a beképzelt kis pofiját mutatja.Lenéz,akkor is ha a kisgyerekével sétálgat és még be is szól.Miért ilyenek itt az emberek?Mire olyan beképzeltek és miért nézik le a többi embert?Egyszerűbb lenne ha mindenki mosolyogna a másikra.
2010. jan. 27. 16:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Pedig sajnos nem nagyon van mire.

Mégha az itteni viszonyokhoz képest jól él,akkor is a fejlett társadalomban élők szemével nézve egy visszamaradott,rosszul működő országban él... Ja,máshol nem ilyenek az emberek!

2010. jan. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért én sem,de a többség tényleg rohadt beképzelt és goromba,nők és férfiak is egyaránt.
2010. jan. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
19%

Elsősorban te vagy a beképzelt.

Mivel leírtad hogy "miért ilyen beképzelt a magyar emberk többsége"! Ezzel kimondatlanul azt suggallod, hogy te jó gyerek vagy, mert te ezt beláttad, te kívül állsz ezen, te kivétel vagy....Hát tényleg, nagyon menő vagy, grat. De inkább csak beképzelt, sokkal jobban mint a többiek.

2010. jan. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Ne haragudj,de én ezt látom.Nem magyarországon élek,szóval látom a különbséget.Èrdekes az előtted hozzászóló emberek is belátták ezt.Én egyáltalán nem vagyok beképzelt.Mások sem tartanak annak,de örülök,hogy neked ez jött le.
2010. jan. 27. 22:01
 15/19 anonim válasza:
Ez tényleg így van, a miénk egy nagyon jó nemzet lenne ha nagyobb lenne az összetartás, és nem akarna mindig keresztbe tenni egyik a másiknak.Nem ciki Magyarnak lenni :D
2010. aug. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Ez a vérünkben van. Egész egyszerűen a domináns és szaporodási ösztöneink bírnak rá az ilyes féle viselkedésre. Az ember azzal vág fel amivel tud. Ha esze van, azzal, a pénze van, azzal, ha szép, akkor meg azzal. Ez mindig is így volt, és mindig is így lesz. Ugyan ez nem mindenkire igaz. Igazából az utcákon meg annyi önbizalom hiányos tekintetet látok, akiket a többség észre sem vesz, mert túl nagy az egója, hogy a másik érzésével foglalkozzon (Szerintem, vagy különben miért lenne a kérdés). Persze rengeteg olyan ember is van, aki csak a látszatát tartja fent a beképzelt jellemnek, de legbelül ugyan úgy szenved. A legtöbb esetben az ilyen emberek a kisebbségi érzetüket próbálják ezzel takarni, de lehetnek más okai is. Egy kis létszámú településen, mint ahol én is lakom az emberek sokkal barátságosabbak, mint egy nagyvárosban. De persze nevelésen is múlik. Ha a gyerek el lett kénysztetve, vagy nem tanították meg a szülei neki a szerénységet, vagy az alázatot, akkor nagy valószinüséggel ilyen ember lesz. Csak az a baj, hogy ez ragályos, ezért a legjobban akkor jár a gyerek, ha nyugott környezetben nő fel.
2014. szept. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Egyébként Magyarországon ugyan nagyobb jelenlétnek örvend ez a fajta viselkedési forma, de külföldön ugyanúgy vannak beképzelt emberek, pont a fent leírtak miatt, akik egyszerűen csak az ember természetes habitusát követik...
2014. okt. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Azt még hozzá tenném, hogy magyar emberekben (legalább is szerintem) sok a gyűlölet ember társaik iránt, mit az önbizalom sárba tiprásával akar vissza adni a társadalomnak.Sok munkahelyen tapasztalni is lehet a magyar emberben tomboló gyűlöletet. Csak az a baj ez a viselkedés, csak még több gyűlöletet szül az emberekben. Ez egy ördögi kör. Azok akik beképzelten járnak az utcán a fele gyűlölködő, a másik fele, vagy kevesebb, mint a fele pedig csak az ilyen emberek ellen védekezik az ilyen viselkedéssel. A gyűlöletünk, mint általában a gyűlölet, a fájdalmunkból, az elkeseredésünkből fakad, ami meg a Magyarországon dúló társadalmi, politikai, és gazdasági helyzetből származik. Szerintem. :)
2014. okt. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A Magyar ember nagyon elkeseredett és frusztrált, és ha valami nem változik sürgősen a vezetők ÉS AZ EU hozzánk állásában is akkor csak még frusztráltabb lesz. Ez részben történelmi részben nevelési, részben környezeti. Történelmi, mert ha megnézed a történelmünket az utóbbi 500 évben minket mindig kihasznált valamelyik paraszt, vagy arra voltunk jók, hogy a törököket vissztartsuk vagy a habsburgok raboltak ki minket. Cselédnek vagyunk jók nekik most is. Már pedig a Magyar ember ennél jóval többre érdemesebb, és értékesebb, csak már romokban van az önképe és a lelkivilága. A Komcsi rezsimben is akit a barátodnak hittél feljelentett és vittek el a fekete autóval. Ebből meg az következett, hogy egyik Magyar sem képes megbízni a másikban.

A fővárosban én azt tapasztaltam, hogy amint kicsit is jobb kedvem van és nem a gyűlölet és harag árad belőlem valam gyökér biztos odafog jönni, hogy elcsessze a napom, vagy mert elmebeteg és könnyű ellenfélnek néz, vagy mert csak simán perverziója, hogy felidegesítsen másokat, vagy mert 30ezres bakancsban le akar lejmolni a blahán mert kéne még egy üveg bor a haverokkal... Amikor nem veszed fel a szemkontaktust nem fognak odajönni hozzád se parasztkodni, sem eladni neked semmit sem pedig lehúzni.

2015. aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!