Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért olyan beképzelt a...

Miért olyan beképzelt a magyar emberek többsége?

Figyelt kérdés
Akár merre járok itt magyarországon,szinte mindenki a beképzelt kis pofiját mutatja.Lenéz,akkor is ha a kisgyerekével sétálgat és még be is szól.Miért ilyenek itt az emberek?Mire olyan beképzeltek és miért nézik le a többi embert?Egyszerűbb lenne ha mindenki mosolyogna a másikra.
2010. jan. 27. 16:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

Mert ilyen a világ.Ha valaki rámosolygna valakire,a másik csak nézne hogy "ez meg mit akar".

Pedig mennyivel jobb volna,ha mosolyognának az emberek:)

2010. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem azért, mert nem vagyunk képesek (a vezetők miatt) megteremteni a számunkra megfelelő környezetet, és ez minket idegessé tesz. Szerintem hülyeség hogy a magyarok ilyenek és kész.
2010. jan. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
nem ilyen a világ. sok országban iszonyú barátságosak a népek. van ahol ismeretlenül is köszönnek egymásnak az emberek, tapasztaltam.
2010. jan. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Amit az első válaszoló írt,az úgy helyes,hogy "ilyen az ország".Nem a világ ilyen,csak az ország.
2010. jan. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

"Szerintem azért, mert nem vagyunk képesek (a vezetők miatt) megteremteni a számunkra megfelelő környezetet, és ez minket idegessé tesz."


Vajon miért van az, hogy a 8-10 milliós autókban ülőkre ez a beképzeltség és érzéketlenség még jellemzőbb? Őket mi akadályozza abban, hogy a megfelelő környezetet megteremtsék maguknak és másoknak?

2010. jan. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

a mai világban sokan mindenkit potenciális ellenfélként,versenytársként kezelnek,aki veszélyezteti az ő létüket...(anyagi,társadalmi-státuszbeli,szellemi stb..téren is akár)


Ezt a frusztráló érzést élik ki a beképzeltséggel:O

2010. jan. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%
Genetikailag parasztok vagyunk. Én nem, mert látom a külföldieket, és tanulok tőlük.
2010. jan. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a magyar ember szeret páváskodni. Mert ha nem mutatja meg milye van akkor azt hiszik róla a többiek hogy nincs semmije.
2010. jan. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
franciák,németek,amerikaiak is ilyenek.bár ez nekünk nem mentség
2010. jan. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

Mert túlkompenzálják 500 év sikertelenségeiből, hátrányos helyzetükből és elkeseredettségükből adódó kisebbségi komplexusukat.


Érdekes, hogy az idegenekkel szemben a világ két legfejletteb országának lakói talán a legkedvesebbek. Az amerikaiak "keep smiling" policy-ja elég hatásos, amíg nem viszonyulsz ellenségesen hozzájuk, a japánok pedig még akkor is udvariasan mosolyognak, ha legszívesebben elküldenének melegebb éghajlatra.

2010. jan. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!