Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a jó ebben a korlátozott...

Mi a jó ebben a korlátozott emberi életben?

Figyelt kérdés
A napokban átgondoltam, hogy mi emberek folyamatosan a halál ellen küzdünk. Ugye dolgozunk, hogy legyen pénzünk amin kaját veszünk, hogy ne haljunk éhen, de írhatnám az alvást is. Jobban belegondolva egy átlagos emberi életnek szerintem a 90 %-a azzal telik el, hogy eszünk, alszunk, iszunk, tanulunk (azt is azért, hogy később legyen munkánk amivel tudunk majd pénzt keresni és kaját venni rajta). De ezeket a dolgokat mindenki tudja szerintem. Gondolom most mindenki azzal jönne, hogy sok örömet lehet találni az életben. Ez nyilván így van, nekem is megvannak a magam örömforrásai, de mégis úgy érzem, hogy be vagyok zárva egy korlátozott emberi testbe és azzal telik el az egész életem, hogy ezt a testet életben tartom. Ott van még a gyerekvállalási téma, ami ha drasztikusan akarok fogalmazni szintén csak arra jó, hogy őt is megtanítjuk, hogy keressen majd pénzt kajára, hogy ne haljon éhen. Mi a jó ebben az egészben? :( Ja és a végső jutalom, hogy élünk kb 70-80 évet utána meghalunk, hát ez nagyszerű. Miért kap az ember ilyen kevés időt amikor az idő végtelen? Kell lennie valaminek a halál után, lehetetlennek tartom, hogy csak ennyiből állna az "élet".

2014. nov. 1. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Jövőre negyven leszek, és egyre gyakrabban eszembe jut ugyanez, amit vázoltál. Szeretek élni, meg van egy 10 hónapos szép kislányunk, sok öröm van ugyan az életben, fiatal vagyok még, de tényleg botrányosan rövidnek érzem azt ami kiméretett az embernek. Úgy eltelt az idő, szinte tegnap lettem felnőtt, és tessék, itt vagyok a közepén - jó esetben!


Persze a hit jelenthet egy megoldást, csak nekem a nevével van gondom mindjárt: hit. És ha mégsem úgy van, ahogy hiszik?


Persze egyáltalán nem zárható ki, hogy van valami odaát, de ez, az itteni, mostani életünk mindenképp véget ér egyszer, és ez mindenképp veszteség, és valahogy engem kevéssé vigasztalna, hogy akkor majd angyalok között fogok hárfázni, vagy épp egy másik dimenzióban leszek szellemlény, vagy pedig a lelkem egy indiai maharadzsa újszülött csecsemőjébe száll. Ettől az életemtől, a szeretteimtől mindenképp elszakadok. Sosem látom őket többet.


Az, hogy igazságtalannak érezzük, hogy így van, és ennyi az egész, abból még nem következik, hogy bármi is van odaát. Jó lenne (?) ha lenne, de az is lehet, hogy semmi sincs. Hiszen a születésünk előtti időkre sem emlékszünk. Nem volt semmi - lehet, hogy nem is lesz semmi. Egyszer mindannyian megtudjuk.

2014. nov. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De az is lehet, hogy olyan dolgok várnak ránk a halál után, amit emberi aggyal jelenleg nem vagyunk képesek megérteni. Én abban sem vagyok biztos, hogy végleg elszakadunk ettől az élettől amikor meghalunk, de ez már egy másik téma lenne és csak spekulálni lehetne ezzel kapcsolatban. De úgy vagyok vele, hogy még ezzel a kb 80 évvel is kibékülnék, hogyha máshogy lenne kitalálva az emberi szervezet és nem azzal kéne folyamatosan foglalkozni, hogy regeneráljuk.
2014. nov. 1. 21:46
 3/3 Lexa99 :) válasza:
Rendben akkor filozofáljunk. Mindent meg lehet közelíteni egy másik szempontból is. Az ember nem csak, azért dolgozik, hogy legyen pénze. Azért is lehet dolgozni, hogy valami maradandót alkossunk(kutatók,írok,stb...),vagy például azért, hogy az ember kitöltse az idejét. Mert mit csinálnál, ha nem kellene dolgoznod és mindent megtehetnél? Valószínűleg mindenki világot járna és mindent kipróbálna. Ehhez a következő kérdés: és az mitől több? Világot, azért jár az ember, hogy mindent lásson/tudjon róla, ergo tanuljunk! Világot, azért jár az ember, hogy élvezze és az okos ember úgy választ munkát, hogy azt tudja élvezni. Vannak akik azért járják a világot hogy pénzt keressenek, pont mint az aki dolgozik. Szóval kérdem én: Ez mivel több? Másik dolog, hogy te mondod:"egy átlagos emberi életnek szerintem a 90 %-a azzal telik el, hogy eszünk, alszunk, iszunk, tanulunk". Az e mögött lapuló kérdés: mire jó ez azon kívül, hogy létfenntartás? Ugyan, csak olyan apró öröm van bennük, hogy a legtöbb ember észre se veszi,de nem elhanyagolható. Miért alszunk még? Az álmokért. Miért eszünk még? Az ízekért. Miért iszunk még? Erre talán a poén kedvéért nem térek ki... de ezekben lévő kis öröm miatt is folytatjuk tovább. A tanulás ez elménk tápanyaga, ha nem lennél tanult,szerintem ez a kérdés se fogalmazódott volna meg benned. Most jön a neheze: gyereke?! Erre azt hiszem egy ismerősöm mondta a legjobb választ."Gyereket nevelni nagyon nehéz. Minden nap borzalmas, majd borzalmas,majd borzalmas... de akkor történik valami gyönyörű kis apróság, ami miatt megint úgy érzed, hogy minden jó. Aztán megint csak borzalmas, majd borzalmas..." A gyerekek annyi mindent adhatnak,amit a felnőttek már rég elfelejtetek. Például láttál már kisgyereket, amikor először lát havat, vagy csak éppen a saját árnyékát? Neked ez mind semmi, nekik meg az ami éppen a legnagyobb boldogságot adja! Te tudsz, ilyen kis semmiségeknek, ennyire örülni?! Másik téma az idő amennyi mindenkinek jut! Vannak olyan emberek akik sose élik meg a felnőtt kort. De szerinted van, olyan aki valaha megbánta, hogy élt. Nem. Mert mindegy, hogy csak 8 év vagy 78 évet élt. Nem "létezni", tartalmasa élni kell. És mindent megélni/érezni. Minden pillanatot, mindegy, hogy az jó vagy rossz mert ez is az élet. A halált, azt hiszem most nem tárgyalom ki. Ha akarod leírom neked privátban. De mindent összegezve, ezért érdemes élni ebben a "korlátozott emberi életben". Köszönöm hogy feltetted ezt a kérdést és köszönöm hogyha elolvastad. :)
2014. nov. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!