A holokauszt tagadás úgy tudom Mo-n bűncselekmény, de az is az, ha valaki kijelenti, hogy nem hisz benne?
Az, hogy valaki nagy tömegek előtt kijelentést tesz, a holokauszt tagadásáról büntetőeljárást von maga után. Legutóbb egy pesti férfit vettek őrizetbe mert valami tagadó matrica volt a biciklijén vagy mi.
Kérdés, hogy mi van akkor, ha valaki, lehet az magánszemély vagy vezető politikus, nem azt mondja, hogy tagadja a holokausztot, hanem azt mondja, hogy nem hisz benne, vagyis pontosabban nem hisz abban, amit erről az eseményről írnak mondanak, hanem csak részben hiszi el azt, vagy ilyesmi.
Ekkor is bűncselekményt követ el? Mármint bűncselekmény valamiben nem hinni? A tagadás és az egyén hitének hiánya közé nem lehet egyenlőségjelet írni.
Vagy hogy van ez, a gyakorlatban hogy működik?
Köszönöm a válaszokat!
Tagadni bűncselekmény. Unni szerencsére még nem sőt helyeselni sem.
Ha azt mondja meg azt híreszteli ,hogy de, jó ,hogy volt és remélem lesz még és nagyon helyes stb. az nem bűncselekmnéy azt szabad.
Ami engem érint az az, hogy unni szerencsére még nem tilos, akkor fogok menekülni ha már unni is bűncselekmény lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!