Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A kiközösitett minden esetben...

A kiközösitett minden esetben tehet róla, hogy egy közösségbe nem sikerült a beilleszkedése?

Figyelt kérdés

Most nem olyanokra gondolok hogy az illető büdös, vagy bunkó, és ezért kiközösitik, hanem olyan csoportdinamikákat vizsgálnék, ahol a közösség pusztán olyan ok miatt közösit ki valakit, amiről az illető nem tud, vagy nem tehet.


pl testalkat, származás, anyagi helyzet, társadalmi pozició, ami lehet mindig eltérőbb, amivel a közösség többsége rendelkezik. és mivel ő más, ezért nem fogadják be, nem sikerül a beilleszkedés a közösségbe.


Ilyen esetben szerintetek a kiközösitett tudott volna másképp viselkedni, másképp kommunikálni hogy elfogadják? Tud min változtatni ilyen helyzetben? vagy már előre eldöntött szerepe volt, aki "nem közéjük való" és hiába minden próbálkozás, kedveskedés, kezdeményezés, közeledés?


létezik olyan, hogy nem tehet a kiközösitett a kiközösitésről, és nem is tud mit tenni ellene, jobb ha nem erőlködik, mert csak még jobban megalázza magát, jobb ha elfogadja a helyzetét?


jártatok már igy? mi a tapasztalat?



2014. máj. 21. 08:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2014. máj. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

Én minden pszichológiai problémával küszködőnek csak azt tudom tanácsolni, hogy iratkozzon be egy sportegyesületbe.

Ez közösséget is ad, célt is ad, önbizalmat is ad, stb.!

2014. jún. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Engem azért közösítettek ki, mert nem vagyok magyar (cigány vagyok). Jónak mondott gimibe jártam.

Gyenge vagyok? Volt egyszer, hogy egy gyerek beszólt, úgy telibe vertem, hogy vér is folyt. Ennyit erről. Ok nélkül kiközösíttek. Amikor meg elkezdtek szekálni, akkor meg nem hagytam magam. Ennyit arról, hogy mindig csak azt közösítik ki, aki "gyenge". Hát tényleg rohadt gyenge voltam, utána szó szerint fostak-féltek a volt osztálytársak, ez kilencedikben.

Szarok voltak a gimis évek...

29/F

2019. jan. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#13

Ha egy beszólásra "telibe versz" valakit, nem is csoda, ha kiközösítenek. Itt garantálom, hogy benned volt a hiba.

2019. jan. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem barátom, nem! Én türelmes voltam. Miután szépen kiröhögtek, kinevettek, megaláztak, kiközösítettek, darab szrként kezeltek, majd elkezdtek szekálni, utána forrt bennem az indulat, onnantól kezdve volt olyan, hogy nem mertek rám nézni. Szarabb volt, mint az általános. Én voltam a legcsalódottabb, mert azt hittem más lesz, végre értelmes emberek lesznek. Hát persze..."""értelmes""" magyarokat kaptam...
2019. jan. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Próbáltam beilleszkedni az elején, de olyan pökhendi az a tipikus -büszkék vagyunk a semmire típusú- ellenszenvesek voltak, hogy az hihetetlen.
2019. jan. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!