Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a black metalról...

Mit gondoltok a black metalról, a black metalosokról?

Figyelt kérdés

Már mindenféle stílust végigkérdeztetek ma, ez pedig egy elég különös szubkultúra, kíváncsi vagyok, mit gondol róla az átlag idetévedő emberke. Remélem, érdekes vélemények fognak születni.

http://www.youtube.com/watch?v=TEVodXzNmPM < ha lenne olyan, aki még sosem találkozott ilyen zenével, itt művelődhet

(A tisztelt blekkes urak pedig remélhetőleg nem akarnak megölni, mert ilyen helyekre linkelgetem a zenéiket :D)


2009. dec. 28. 21:02
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

"ez fordítva is igaz, hogy ő sem lesz ettől több nálam" - ez tény. De szerintem mindenkinek joga van akkora "hülyeséget" csinálni, amekkorát akar, amíg nem árt másoknak.

És az, ha valakinek fontos a külső, nem zárja ki, hogy a belső is fontos legyen számára. :)

Amúgy meg nem hiszem, hogy a metalos illetve a magam példájából kiindulva a goth öltözködés az átlagosnál többe kerül. (a divatosról meg ne is beszéljünk) Nem mindenki a darkshopból vagy külföldről rendeli a ruháit, ékszereit.

2010. jan. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
73%
Itt nem fogja neked elmesélni senki, mivel az igazi bm underground és nem az internetre való a reklámozása. Ha érdekel, beszélj személyesen valakivel, aki benne van a témában. Lényegében ez (is) sokkal többé teszi a többi zenei stílusnál. Nincs megalkuvás.
2010. jan. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 Srapnel ***** válasza:
Hát, öregem, ha a vallásos hitről, egészségügyi témákról és filozófiáról lehet, akkor erről is. Így viszont kénytelen vagyok azt hinni, hogy az ilyesfajta értelmetlen elkülönülni vágyás és felsőbbrendűségi érzés az egyetlen vonása a black metal életérzésnek. A többit kimondva és leírva még ti is szégyellitek?
2010. jan. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

"A többit kimondva és leírva még ti is szégyellitek?"


Fent írtam, hogy nyugodtan beszélgess el olyannal, aki benne van a témában, tehát bukott a felvetésed. Csak egy ilyen általánosan mindenki által látogatott helyen hadd ne reklámozzam már. Találkoztál te már antiszociális, vagy teljesen emberellenes "vallással"? Azok szerinted kibeszélnék a dolgaikat egy ilyen fórumon? Az általad írt ideológiák és vallások nyitottak, ez meg nem. Nem fogok neked magyarázkodni. Aki nem érti, soha nem is fogja, akárhány "szociológiai tanulmányt" is olvas el róla. Pont az a célunk, hogy minél kevesebben legyünk. Pont.

2010. jan. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 Srapnel ***** válasza:

"Fent írtam, hogy nyugodtan beszélgess el olyannal, aki benne van a témában, tehát bukott a felvetésed."


Lehet, hogy nem állja meg a helyét, de hát ennyi infóból ennyit lehet kihozni. Annyira azért nem kellene másokkal lenéző lenni.


"Csak egy ilyen általánosan mindenki által látogatott helyen hadd ne reklámozzam már."


Nem reklámozásról van szó.


"Találkoztál te már antiszociális, vagy teljesen emberellenes "vallással"? Azok szerinted kibeszélnék a dolgaikat egy ilyen fórumon?"


Értem, tehát, ha jól értem, akkor teljesen emberellenesek, antiszociálisak vagytok.


"Nem fogok neked magyarázkodni."


Nem is kell, csak kíváncsi voltam, hogy mit takar a black metal ideológiája. Aztán választ nem kaptam, csak mindenféle undergroundságra és titokra hivatkozva. Meg hogy beszéljek személyesen. Nem tudok elképzelni olyan dolgot, amit ne lehetne mondjuk itt elmondani (ipari és nemzetbiztonsági titkokat leszámítva). Zavar, hogy elolvassa az a pár száz ember? De ha nem mondjátok, nem mondjátok, annyira nem izgat.


"Pont az a célunk, hogy minél kevesebben legyünk."


Szerintem ha akarnátok, sem lennétek sokan. :) Szóval nem piszkálásból írtam, amit írtam, csak kíváncsi voltam. De persze én soha nem érthetem meg, mert hülye vagyok, Ti meg valami titkos, hiperintelligens csoportosulás.

2010. jan. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. mindkét oldalt meg tudom érteni, az underground blackerek tényleg ilyenek, bár az én blacker barátaim többsége kevésbé rigorózus elveket vall. Az underground blackerek nem akarják, hogy felhíguljon, elanyagiasodjon, a szubkultúrán belül is "populárissá" váljon, horrobile dictu, más műfajokkal keveredjen a stílus. A radikálisabb képviselők nagyon haragszanak azokra a bm zenekarokra, akiknek, ha már belefektettek munkát, időt, pénzt, stb. nem az a céljuk, hogy az együttes tagjait is beleértve 10 fő legyen jelen a koncerten. Egyesek még lejárató hadjáratot is képesek folytatni az általuk méltatlannak, nem trúnak ítélt bm zenekarok ellen, ami az érintettek részére k.rva jó ingyenreklám :D Úgy látom, a színtéren belül is sok a belső ellentét, több, mint bármely más általam valamennyire ismert színtéren, és éppen azok között, akik ennyire szigorúan a hitelesség és az underground szempontjából közelítik meg. Sok köztük a magányos figura, aki még bulizni sem jár el, és csak kevesekkel érintkezik. Először én is furcsának találtam mindezt, de aztán belegondoltam, az ő dolguk.

a goth válaszadó

2010. jan. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Ja és tényleg többet tudsz meg egy személyes beszélgetésből, ezzel tkp. én is így voltam. Csak nyitottan kell hozzáállni, nem úgy, hogy eleve azt gondolod, hogy "ez micsoda hülyeség" hanem elfogadod a másik ember nézőpontját, nyitott vagy rá, még ha nem is értesz egyet.
2010. jan. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 Srapnel ***** válasza:
Na jó, de nekem nincs ilyen ismerősöm és mivel ti kevesen vagytok és titokban, így nem is lehet. Meg van a logikai bukfenc a dologban?
2010. jan. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
A zenével semmi bajom, meg azokkal se, akiknek tetszik. Az már annál inkább probléma, hogy egyeseknek ez az élet kizárólagos értelme, és lenéznek mindenkit, aki mást (is) hallgat. Régebben gyakran hallgattam black metalt, de soha nem voltam benne annyira a dolgokban, mint az, aki azt állítja, hogy ez egy életérzés, nekem egyszerűen csak maga a zene tetszett tizenéves koromban (most 22 vagyok). Néha ma is hallgatom, de tényleg csak ritkán, amikor nagyon-nagyon dühös vagyok és majd szétvet az idegesség. Természetesen nem azzal van bajom, ha valaki életérzésként kezeli a black metalt, az ő dolga, hanem azzal, ha fanatikus, és képes másokat megvetni azért, mert ők nem tartják életérzésnek, csak zenének...
2010. febr. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Kedven black metal bandáim: L'Ordre du Temple, Summoning, ColdWorld, Burzum Noktrunal Mortum és Antestor. Alapvetően jó a black metal, mert elvont gondolatokat nagyon át tud adni (már akinek), viszont az eszement károgás meg csörömpölés is az agyamra tud menni, főleg ha minden szám arról szól hogy "ircsdakeresztényférget". Ez egy idő után unalmas, aztán idegesítő. A black metalosok többsége sajnos csak pózerkedik, keménynek akar látszódni.
2010. júl. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!