Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a black metalról...

Mit gondoltok a black metalról, a black metalosokról?

Figyelt kérdés

Már mindenféle stílust végigkérdeztetek ma, ez pedig egy elég különös szubkultúra, kíváncsi vagyok, mit gondol róla az átlag idetévedő emberke. Remélem, érdekes vélemények fognak születni.

http://www.youtube.com/watch?v=TEVodXzNmPM < ha lenne olyan, aki még sosem találkozott ilyen zenével, itt művelődhet

(A tisztelt blekkes urak pedig remélhetőleg nem akarnak megölni, mert ilyen helyekre linkelgetem a zenéiket :D)


2009. dec. 28. 21:02
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
79%

régen szerettem,de ma már eléggé viccesnek tartom,főleg mikor a "blekkesek" nagy lefelé fordított pentagrammos pólóban (múltkor a plázában láttam egy ilyet mozi előtt egy csávón),sátáni tekintettel mászkálnak. vagy az ilyen napiszarszökevény pózólj temetőben arcok is érdekesek:D


majd kinövik ők is:D

2009. dec. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

fasza nóta!

azért megnézném pár ember arcát ki még nem találkozott ilyennel, hihihi! akinek megfeküdné a gyomrát, annak itt egy dimmu borgir

(talán emészthetőbb elsőre)

http://www.youtube.com/watch?v=F9cqKafnUrk

2009. dec. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 Srapnel ***** válasza:
38%

Ezeket a zenéket általában kinövi az ember, mert megunja az értelmetlen pózolást és baromkodást.


Régebben hallgattam ilyen zenét, de ma már nem. Sőt. Ma már idegesít és fáraszt. Nem azért, mert nem ismerem, hanem mert egysíkú és súlytalan. Még ha néha technikás is.

2009. dec. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
86%

Kedvelem az ilyen zenét, de nem öltöznék hozzá, az fix. Meg én mindenfélét meghallgatok az elektronikus cuccoktól, a metál minden válfaján át a rappig, szóval eleve nem "szorulok be" egy stílusba, így a "hozzá illő" életvitelt sincs értelme követni részemről.


(Egyébként a "tiszta" balck metal-nál jobban kedvelem a death metallal kevert változatát - blackened death metal -, mint például a Behemoth.)

2009. dec. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
86%
Én is szeretem ezt a fajta zenét, de én se öltöznék hozzá.
2009. dec. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
88%
Hát nem is tudom,elég brutál és nyers zene,egyszer voltam Marduk koncerten,elég durva volt,+ a közönség is! Viszont mikor láttam a Tesstimony-t élőben,kellemes meglepetés volt,+ maga az énekes Tóth Balázs is nagyon jó fej!
2009. dec. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként a Dimmu és a Cradle of filth a legnépszerűbbek ebben a stílusban, bár aki igazi blackes,nem is tartja igazi black metálnak. Na,+ott van még Csihar Attila+a Mayhem,az nem is olyan rossz,sőt,a Sear Bliss egész jó (bár az énekes nem vmi jófej,sorry)
2009. dec. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

de legalább az ilyen zenék változatosok, a mai "menő" zenét (pl rep, pop)ha figyelmesen hallgatjátok, a háttérben mindig ugyanaz a ritmus szól, és olyan nagy bölcsességekről szólnak, hogy "csak táncolj", jájjdenagyonszeretlek meg hasonlók.

Én szeretem a metal minden műfaját (főleg a gothic,folk-ot), de nem öltözködöm feketébe. És ennyi erővel a reppereket is ki lehetne beszélni, hogy a gatyájuk a térdükön lóg, meg a hejdenagyonlazavagyok beállásukat....

2010. jan. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
87%
Én bírom az ilyen zenéket, de én inkább NSBM-et hallgatok. És nem járok black metál szerelésbe, bár fekete amit hordok, de nem meszelem ki magam soha, a hajam sem hosszú. Ennek ellenére nem szólom le azokat a fiatalokat akik meszelt arccal járnak, 20 alatt egy kicsit mindenki őrült....és ezt a fajtáját inkább tolerálom mint a mindenféle színű, cigányasszony ünneplőben ruhára hasonlító pank öltözetet
2010. jan. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok blacker, hanem goth, és nem a legfiatalab generációból (29/n), de hallgatok black metalt is, járok black koncertekre, kedvelem a műfajt zeneileg is, főleg a depressive leágazását (Thy Light, Naeblis, Xasthur)), a symphonic black metalt (pl. Enid - Seeelenspiegel c. albuma - hatalmas!) illetve a Mortiferát, különösen ezt a Baudelaire versfeldolgozást:

http://www.youtube.com/watch?v=9erbq49fEUQ&feature=PlayList&..

és sok haverom kerül ki a képviselői közül.

Én nem szoktam senkin röhögni, és nem úgy fogom fel, hogy "majd kinövik". Az embernek nyilván érik, finomodik a stílusa 20-25 után (nem hiszek abban, hogy mindenki konszolidálódik ezen életkor fölött, ez nem igaz szerencsére), és lehet, hogy egy elsőre kimázolt 17 éves srác viccesnek hat, de én nem szoktam kinevetni a fiatalokat, és az idősebbek részéről éretlennek tartom ezt a viselkedést. Mindenki kezdte valahogy. Az igényes kivitelű arcfestés meg különben is tetszik.

Egyedül az nem tetszik, ha egyes black metalosok úgy fogják fel, hogy mindenki más hülye, a goth-ok nyálasak, stb. stb. csak ők a kiválasztottak - de max. 1-2 ilyennel volt szerencsém találkozni, nem vészes, és hülyék minden csoportban akadnak.

De gondolom, inkább "átlag emberek" véleményére voltál kíváncsi, erre meg olyanok írnak, akik kicsit azért benne vannak. Tudod miért van ez, mert szerintem az igazi "átlag ember" azt se tudja, eszik-e vagy isszák a black metalt. Legalábbis amikor a goth-tal kapcsolatban próbáltam meg hasonlóan tájékozódni, kb. ezt láttam.

2010. jan. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!