Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha a cigányoktól nem kéne...

Ha a cigányoktól nem kéne félni az utcán, nem bandáznának lopnának, rabolnának, csoportosan garázdálkodnának, akkor utálnád őket?

Figyelt kérdés
A segélytől most tekintsünk el, mintha nem is lenne, az más kérdés. Az most úgyis el fog úszni szépen lassan mivel válság van és az önkormányzatoknál is alig van pénz.
2009. dec. 2. 09:36
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
100%
Nem
2009. dec. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
79%
magyarán,hogyha megtanulnák az együttélés szabáklyait és beilleszkenének? nem, nem utálnám őket, de hiszem ha látom...ha ez meg is történne, egy darabig még biztos fenntartásaim lennének
2009. dec. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Én most is csak azokat a cigányokat utálom, akiket említettél. Ugyanígy utálom azokat a magyarokat, akik így tesznek. Akik rendesek, azokat nem utálom. Ez így normális.
2009. dec. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

az esetek nagy részében az ilyen cselekedetek cigánytól származnak. Sokkal ritkább, hogy magyarok szállnak fel a villamosra és hangosan óbégatnak, belekötnek bárkibe aki rájuk néz, vagy többen is körbeállnak valakit, hogy kifosszák.

Nyilván vannak ilyen magyarok is, de őket jobban eléri a törvény. A cigánytól a rendőr is fél, mert tudja, hogy őt sem fogja senki megvédeni, főleg a rasszizmus vádja alól.


és valljuk be, ha valaki azt mondja, hogy a cigányok nagyobb része tisztességes, akkor vagy vak, vagy hazudik. Vagy akkor mutasson valami bizonyítékot rá. Az ellenkezőjére van bőven, a sok rossz tapasztalat.

2009. dec. 2. 09:53
 5/26 anonim ***** válasza:
Az általad említett "normális" cigányréteg kb néhány %,úgyhogy a kérdés értelmetlen...és sajnos a vér nem válik vízzé...
2009. dec. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy a cigányoktól miért kell félni? Nehogy már én féljek tölük,mikor ők vannak kisebbségben,stb. Nekem van egy cigány csaj ismerösöm,az apja ács,az anyja gyárban 3 műszakozik és bírom,nem lop és nem is dikkezik és jővőre fog érettségizni. Unalmasak ezek a kérdések, nem minden fekete meg fehér, szerintem az ide írok nagy része is ismer mocskos magyart,ahogy mocskos cigányt.
2009. dec. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Gondolkozz kicsit. Te engem azért ítélsz el, mert általánosítok a cigányok felé a sok rossz tapasztalat miatt.


De te mit teszel? Van 1 egész darab cigány család ismerősöd aki jófej. És ezek után te általánosítasz, hogy az összes cigány okés, és nem kell félni tőlük. Melyikünk a felületes akkor?

2009. dec. 2. 10:13
 8/26 anonim ***** válasza:
25%

én is csak azokat nem szeretem akik balhéznak, akik rendesek azokat nem. van azért elég bajuk azoknak, akik dolgoznak és mégsem tudnak beilleszkedni,mert a magyarok is már ránézésre ítélkeznek felettük.

szóval ok nélkül ne gyűlölködjünk.


most egy ötlet, kicsit durva, de mi lenne ha inkább barátkoznátok velük és rávezetnétek őket a helyes útra??

na ez már nem tetszik, ugye? :)

sajnos könnyebb szidni őket, mint tenni érte.

Pedig ha végiggondolod magadban, rá kell, hogy jöjj, h maguktól nem tudnak megváltozni, nagggyon kemény munka kellene ide, h valami változzon SAJNOS

2009. dec. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

drága utolsó, ha gondolod, szívesen fizetek neked egy utat a nyóckerbe, vagy borsodba, esküszöm kifizetem neked az utazásod a kajád, hogy tölts ott pár napot barátkozással.


nem hülyézlek le, mert nem hülye vagy, hanem iszonyúan naív.

2009. dec. 2. 10:21
 10/26 anonim ***** válasza:

HÉ HÉ HÉ!!! KÉRDEZŐ! higgadj le, az előtted író nem általánosít :)

ismer ilyet is, olyat is, és senkinek sincs joga általánosítani, nekem sem, pedig a szomszédom cigány és a gyereke már 3x átmászott hozzánk a kerítésen, mégis azt mondom vannak köztük ilyenek is meg olyanok is

2009. dec. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!