Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha egyszerűen...

Mit tegyek, ha egyszerűen rettegek a cigányoktól?

Figyelt kérdés

akarom mondani:"romáktól"

16 éves lány vagyok, és nem egyszer kötöttek már belém teljesen ok nélkül!

rossz (de mégcsak nem is a legrosszabb!) környéken élek pesten, és már nem csak este de fényes nappal sem érzem magam biztonságban. ha meglátok egy nagyobb cigánytársaságot egyszerűen bepánikolok.

lehet, hogy beteges és rasszista p*csának gondoltok de nem ígyvan!tudom hogy vannak rendes emberek is köztük, csak sajnos engem nem ezek a bizonyos rendes romák találtak eddig be...


2009. márc. 31. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Megertelek...en 19 eves vagyok, es en is nagyon felek toluk. Elore rettegek, mi lesz szeptembertol, ha Pestre fogok suliba jarni..Es ami a legrosszabb, semmit sem tehetunk. Mivel ok mindig figyelnek arra, hogy csapatokban "tamadjanak". A szemtanuk es a rendorseg meg szinten fel, es nem segitene...
2009. márc. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Értem, hogy mire gondolsz. Nem származás alapján akarod őket megítélni, de velük volt eddig rossz tapasztalatod, így nem csoda, hogy félsz. Nekem is sajnos már többször volt rossz élményem velük, DE ez nem azt jelenti, hogy azt gondolom, hogy mindegyikük ugyanolyan, ahogy te sem. Tenni ellene nem tudsz, mert mindig lesz olyan, hogy adódhat egy váratlan helyzet, erre nem lehet felkészülni. Csak annyit tudsz tenni, hogy kerülöd a társaságukat főleg, ha többen vannak és gyanúsan viselkednek és ha provokálnak, akkor ne szólj vissza, mert csak rosszabb lesz. Én ebben nem látok semmilyen rasszizmust. Ha "magyar" embert látok balhézni, ugyanúgy próbálom elkerülni.
2009. márc. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Én is megértelek...sajnos nekik nem kell ok ahhoz, hogy bárkibe belekössenek. Nem gondollak rasszistának, inkább szomorú, hogy az ember a saját hazájában nem érzi magát biztonságban ezektől. Azért nem a rendes romák találtak be eddig, mert olyan ritka mint a fehér holló...
2009. márc. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Igen, sajnos ez egy olyan probléma, hogy csak elketrülni tudod őketm, lehet itt beszélni előítéletességről és stb, de nekem is eddig csakis rossz tapasztalatom volt, egyszer többen nekem estek, egyszer kiraboltak, na ne haragudjon a világ, atolerancia jegyében meg kellene várni amíg meg is késelnek? Tudod sajnos nem ide Európába való népről van szó, de nem tudsz mit tenni, csak elkerülni őket. Sajnos ez a mai magyar realitás, elég szomorú.
2009. márc. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 nylonx ***** válasza:
91%
Ez a szörnyű hogy lányokat is molesztálnak.Fel is idegesedtem most.Szerintem egy masszív hapsi nem ártana neked.Amúgy meg semmit nem lehet tenni és mindenki fél mert a járókelők is elfordulnak vagy átmennek a másik oldalra. Vegyél valami önvédelmi cuccot.Már az is segít hogy könnyebben érezd magad ha kimozdulsz. A faji előitélet meg természetes önvédelmi program az agyban. Ha felszáll 5 cigány a buszra mindenki jobban figyeli az értékeit. Ez természetes.
2009. márc. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Vegyél gázpisztolyt, és védd meg magad, ha már hitler nem végzett elég jó munkát.
2009. márc. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
A gázspray-vel egyetértek, Hitlerrel nem.
2009. márc. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Kerüld el őket. Ha szembe jönnek, menj át a másik oldalra, de még idejáben. ha felszállnak a villamosra, szállj le. Ne nézz rájuk, elkerülendő a na mit bámulsz beszólásokat. Tökéletesen megértelek. Én sem vagyok rasszista, mégis utálom a cigányokat. Nem a hajuk, bőrük, szemük szine miatt, semmi bajom Bódi Gusztival, Caramellel, Mága Zoltánnal,de még Oléh Ibivel sem!!!!

Azokkal van bajom, akik miatt félelemben élünk, És az a baj, hogy 1000-ből 1 van, aki rendes, és 999 akitől félni kell. De esküszöm, amint megváltozik ez az arány,

szeretni fogom őket.

2009. márc. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%
Engem az idegesít fel,hogy félni kell a saját hazánkban ezektől a mocskoktól. Meg mi az,hogy kerüljem el őket? Menjek át a túloldalra? Hát hol élünk könyörgöm?! Nehogy már pár retek miatt változtassak programot! Sajnos én olyan vagyok, hogy lány létemre nem tudom magam visszafogni,és igenis beszólok (párszor meg is jártam már emiatt) de nem bírom ki. Gyűlölöm őket..és most a putris, beszólós,verekedős aljáról beszélek. Nekem van 2 roma oszitársam, imádom őket!! Mert ők a rendes fajtából vannak. De a retkeket nem bírom tolerálni. És sajnos elég rossz helyen élek(szabolcs). Hadd ne ragozzam..
2009. ápr. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

:(:(:(

köszi a válaszokat, utolsó válaszoló, tényleg elég szomorú, hogy a saját országunk és minket tartanak rettegésben.... de mindegy, siránkozással nem lesz jobb a helyzet...

2009. ápr. 1. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!