Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Idegesítő felső szomszéd, mit...

Idegesítő felső szomszéd, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Felettem egy idősebb nő lakik, aki a nap 24 órájában bömbölteti a tévéjét. Kétszer szóltam már neki, hogy éjszaka és hajnalban talán nem kéne, azután pár napig csönd is volt, de utána mintha mise történt volna. Hiába szoktam feldörömbölni, semmi reakció. Ha történetesen halkabban szól a tévé, a moraj még akkor is lehallatszik, ami hajnalban, amikor egyébként tök csönd volna ugyanúgy iszonyat idegesítő, pláne minden egyes nap ezt hallgatva.


Gondoltam már, hogy szólok a közös képviselőnek vagy feljelentem a rendőrségen, de ha ennyi esze nincs, nem hiszem hogy változtatna a hozzáállásán, függetlenül attól, hogy ki dörrent rá.


Nem mellékesen egyébként egy vén, arrogáns kqrváról van szó, én mindkétszer mikor szóltam neki baromi udvarias voltam (pedig legszívesebben egy baseballütővel vertem volna szét a tévéjét), ő meg kb. kikérte magának a dolgot, meg jött az "én már itt lakom x évtizede és még senki nem szólt" meg a "maga csak egy albérlő" dumával. A lépcsőházban azóta se köszön vissza, mondjuk azóta én se neki. A dr. ott fityeg a neve előtt, szóval a fejemet merném rátenni, hogy ügyvéd volt, beleillene a profiljába.



2014. jan. 9. 17:15
 1/4 anonim válasza:
közös képviselő nem értem az miért nagycuc ha valaki régóta ott lakik nincs több joga mint neked
2014. jan. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nagyon sok mindent nem tudsz tenni... nyomd be ezt, ha már nagyon unod:

http://www.youtube.com/watch?v=hhp_ExSjY7M


Amúgy ez még nem olyan katasztrófa, vannak ennél sokkal gázosabb szomszédok is! Decemberben költöztünk a párommal új lakásba. Olyan munkája van, hogy hétköznap már csak az ágyban látom, én még suliba járok, de vizsgaidőszak lévén sokat vagyok itthon egyedül. Na, ez még nem is lenne gond, de a fölöttünk lakó nő skizofrén. Olyan hangos fajta. Órákon át tud torka szakadtából üvölteni erőszakról, főorvosról, depresszióról, kártérítésről, leszbikus Tímeáról, de a "hagyjátok békén Erikát!!!" kötőszó nála. Magassarkúban kezdi a napot kb. hajnali 5-kor, és ha durva rohama van, még maximum hangerőre tekert zene mellett is kivehető az undorító hangja. Próbálok türelmes lenni vele, végül is beteg, meg úgy látszik, a családja is lesz*rja. Gondolj bele te is abba, hogy az idős néni is biztos egyedül van, legalább a tévé hadd szóljon neki. Ja, és nekünk ez ráadásul saját lakás is, velünk ellentétben te bármikor költözhetsz. :)

2014. jan. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Na, hát ehhez képest a felettem lakó nyanya egy tünemény. :)


Hát, erősen gondolkodom amúgy a költözésen, de most hagyjam őt nyerni? Egyébként ha egy kedves kis süket öregasszony lenne még azt mondanám jól van, de így...


Persze időközben már kitaláltam mindenfélét hogyan szívathatnám meg, de még egyiket sem vetettem be. Gondolok ilyenre, hogy:


- villanyóra lekapcsolása (ezzel mondjuk az a gond, hogy azon az emeleten be van zárja az elosztó szekrény)

- éjszaka/hajnalban felcsengetés, durvább esetben a csengő leszikszalagozása benyomott állapotban

- hangfal a plafonhoz rögzítése és egész nap (mikor nem vagyok otthon) valamilyen leviselhetetlen zene vagy sípolás nyomatása (ez lenne a legjobb, de félő, hogy ez másokat is zavarni fog)

2014. jan. 9. 19:36
 4/4 anonim válasza:
Nem semmi a skizofrén....de az én problémám, mégiscsak az enyém. A család felettünk állandóan húzogatja a széket, fapapucsban rohangálnak stb. Nem lehet tenni semmit? A múltkor volt a tv-ben, hogy egy kisfiút feljelentettek.....az egyik barátomat feljelentette a szomszédja. Igazságügyi szakértők jöttek ki. Én is gondolkozom ezen. Nem engedném a társasházban a járólapot, és követelném a hangtompítást a parketta alá több rétegben. Kibírhatatlan, így nem lehet élni...
2014. jan. 11. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!