Mi a véleményetek a Facebookról? Pozitívumokat, és negatívumokat kérnék, ha nem gond, különválasztva egymástól. Felméréshez kellene.
Pozitívum :
- kapcsolattartási lehetőség azoknak, akik különböző okokból távol élnek egymástól
- eseménymegosztási lehetőség fényképek által azoknak, akik nem lehettek jelen adott eseményen ( például esküvő, születésnap, buli, stb. )
- információmegosztás ( egyetemek, líceumok, egyéb intézmények esetében )
Negatívum: minden negatívum a lehetőségek megfelelőtlen használata miatt van.
Akár Facebook-ról, akár számítógépes játékokról, akár mobiltelefonokról vagy kávézásról van szó, minden lehetséges tevékenységnek megvan a maga használati előnye és hátránya.
Irracionális azt mondani, hogy kizárólag adott dolog felelős a kiváltott hatásért.
Amikor elindultak az internettel kapcsolatos viták, hogy jó vagy rossz hatással van-e az emberekre, főként a kamaszokra, akkor pont ilyen irracionális állításokat tettek sokan, hogy “ igen, egyértelműen az internet van rossz hatással a szociális kapcsolatokra, a kamaszok fejlődésére, a kommunikációs problémákra, stb . “ , viszont ezután jött egy kritikusabb nézőpontból nyilatkozó hullám , amely képviselői merték kiemelni azt, hogy elsősorban az ember az, aki hozzájárul minden őt érő hatáshoz, főleg ha olyasmiről van szó, amelyet maga az ember fedezett fel. Ekkor pedig sokan kényszerültek konstatálni azt, hogy valóban, egyik számítógép sem ereszt sci-fi filmbe illő karokat, melyekkel magához láncolja a felhasználót, hanem a felhasználó maga dönt úgy, hogy mondjuk 8 órát ül megállás nélkül a gép előtt és ezzel saját maga vállalja azt, hogy az időt ebbe fekteti ahelyett, hogy kimenne a szabad levegőre vagy találkozna a haverokkal, stb.
Persze sokkal könnyebb azt mondani, hogy a Fb, a Tweeter, az Instagram, stb. a felelős azért, mert valaki a fél életét rápazarolja, de ha valaki meri venni a bátorságot és elgondolkozik egy percig ezen a kijelentésen, akkor rájön, hogy semmilyen logika nincs benne.
Nem a Facebook és nem is a World of Warcraft felelős azért, mert valaki elfelejt aludni , enni vagy élni- mi vagyunk a felelősek ezért.
Azért is mi vagyunk a felelősek, ha nem tudjuk beosztani az időnket - ezért a facebook-on ülünk ahelyett, hogy megírnánk a dolgozatunkat - , felelősek azért, mert elfeledkezünk magunkról – ezért észrevétlenül is órákhosszát bámuljuk a képernyőt, mielőtt konstaláljuk, hogy eltelt az egész délelőttünk - , illetve felelősek azért, mert egy nevetséges kis virtuális eszköz miatt elfelejtünk kommunikálni, szórakozni és élni.
Nem a Facebook teszi tönkre az embereket, hanem az emberek teszik tönkre saját magukat.
Utolsóval értek egyet.
Szeretik mumusként feltüntetni a fb-ot (meg magát a neten való kóborlást), holott maga az ember a felelős a saját tetteiért. Senki fejéhez nem tartanak fegyvert, hogy márpedig te itt fogsz ülni és kész.
Persze könnyen rá lehet szokni, ezt magam se tagadom, én is könnyen el tudok csábulni és nem veszem észre hogy rohan az idő. De erről csak én tehetek, mert nincs kőkemény akaraterőm :)
Azzal meg pláne nem tudok egyet érteni, hogy a családi ill. párkapcsolatok tönkremenéséért is felelős lenne. Ugyan miért? Kicsit olyan, mintha valaki megkéselne valakit és a kést tennénk felelőssé, holott az csak egy eszköz volt, amit adott esetben rosszul használtak.
Szerintem sok pozitívuma van a fb-nak, könnyebb a kapcsolattartás főleg a messze élőkkel, információ szerzés is gyorsabb rajta és szervezésre is lehet használni.
Negatívum pedig, hogy eléggé addiktív tud lenni, de még mindig magán az emberen múlik, hogy mit mennyit használ :)
Ezt muszáj vagyok ideírni: utolsó kettő, remek, hogy ennyire felvilágosult módon látjátok a dolgokat ezzel kapcsolatban, és mondom ezt teljes szívemből.
Mindazonáltal: a kérdés lényegének értelmezésével gondok vannak mindkettőtöknél, főleg utolsónál.
Leírom mégegyszer: egy felméréshez kellenek a Facebookkal kapcsolatos pozitív, negatív vélemények, tehát kritika, és dícséret, láthatóan elválasztva egymástól, valahogy így:
+
....
......
.....
-
.....
..
....
......
Pozitívumok:
- kapcsolattartás családdal/barátokkal
- új személyek megismerésének lehetősége/ baráti kör bővítésének lehetősége
- önkifejezés: preferált zenei stílusok, filmek, könyvek, hobbyk, öltözködési cikkek, gondolatok, idézetek, stb. megosztása által
Negatívumok:
- cyber zaklatás: a jelentős moderálási hiány miatt, a zaklatási módszerek korlátlanok az illetéktelen fényképek megosztásától kezdődően egészen az online verbális támadásig/sértegetésig
- tönkretett (pár)kapcsolatok: folyamatos ellenőrizgetések, féltékenykedések, félreértések keletkezése miatt
- időrablás
- önbizalom csökkenés: az állandó viszonyítási kényszer sokakban önbecsülési problémákat okoz
- zaklatási lehetőség: a személyes adatok könnyen kiadhatóak és felhasználhatóak bárki számára
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!