Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tehetek? Hol a gond?...

Mit tehetek? Hol a gond? Velem van a baj? Mit tudok tenni, hogy ezen a problémán segítsek?

Figyelt kérdés
Az osztályomba már 4 éve próbálok beilleszkedni. Úgy érzem most már kicsit jobban elfogadnak, de még mindig a körön kívül érzem magam. Egyszerűen mindig levegőnek néznek. Próbálok kedves és türelmes lenni hozzájuk, de nagyon nehéz akkor amikor mindig éreztetik velem, hogy én nem jelentek számukra sokat. Engem sohasem hívnak sehová, sohasem osztanak meg velem semmit, ha megkérem őket valamire akkor nem hallják meg és sohasem figyelnek amikor beszélek, sőt sokszor elkezdek egy mondatok, közbeszól valaki és én nem tudom befejezni. Ha beszélnék velük erről nem értenék meg, mert ők nem úgy látják ezt a dolgot, mint én. Igazából ha nem járnék egy hónapig iskolába az sem tűnne fel nekik. :,(((
2013. febr. 25. 19:39
 1/1 Márciuska ***** válasza:
Ha ez tényleg így van, ahogy leírtad, akkor elég szomorú, hogy ez az osztály így viselkedik. Nem biztos, hogy tudok segíteni, de megpróbálok. Ha mindenképp be akarsz illeszkedni, amit nagyon becsülök, akkor először is próbálj mélyen magadba nézni. Nem azért mintha te lennél a hibás, hanem hogy lásd, mit láthatnak benned a többiek. Próbáld egészen beleélni magadat valamelyikük helyzetébe. Milyennek láthatnak téged? Milyen vagy? Tényleg annyira különbözöl tőlük? Miben? Konkrétan mit nem szerethetnek benned, és vajon miért? Úgy próbáld beleélni magad egy osztálytársad helyzetébe, mintha te lennél ő! Próbáld megérteni, mit érezhetnek veled kapcsolatban, próbáld átérezni az ő helyzetüket, akkor kiderülhet, min kell változtatnod. Nagyon nehéz, tudom, nekem se igazán sikerült, de hátha neked fog. Aztán próbáld megkeresni azt a kommunikációs formát, amit ők elfogadnak. "Beszélj az ő nyelvükön", igazodj hozzájuk egy kicsit, de azért vigyázz, hogy ne add fel a személyiségedet senkiért és ne alázkodj meg! Esetleg ne közösségként akarj bánni velük, hanem fedezd fel az egyes embereket. Próbálj csak egy-két emberrel barátságot kialakítani, ismerd meg őket közelebbről. Ha van egy szövetségesed, már könnyebben elfogad a közösség is. Esetleg fejezd ki egyértelműen, hogy te is velük akarsz tartani, pl. ha hallasz egy programról, kérdezd meg örömmel, hogy velük mehetsz-e. Lássák, hogy kedveled őket. (És tényleg kedveljed is, ne csak azért akarj közéjük tartozni, hogy legyen akárki, akivel lóghatsz.) Ez kockázatos, mert ha szemtől szemben is elutasítanak, az fájni fog, de akkor legalább megtudod, mi az ábra. Ha tényleg sehogy sem tudod elfogadtatni magad, akkor talán nem is érdemlik meg, hogy erőlködj azzal a beilleszkedéssel. Jó, tudom, kikerülni nem tudod őket, hiszen szinte együtt éltek. De talán szerencsésebb lenne, ha találnál egy olyan közösséget az osztályon kívül, ami elfogad. Ha lesz egy csapat, ahová tartozol, az meg fog változtatni téged is, felszabadultabb és magabiztosabb leszel. Lehet, hogy éppen ez fogja végül elérni, hogy az osztályod is elismer végre.
2013. febr. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!