Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek albérlőként?...

Mit tegyek albérlőként? Igazam van?

Figyelt kérdés

Egyszer már írtam a tulajjal való gondjaimról: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

Ma mikor kinéztem az ajtón, ott volt egy nagy fekete ernyő, lejjebb pedig a lépcsőt méricskélte a tulaj apja. Köszöntem, és említettem, hogy a fia nem jelezte, hogy ő jön. Szó szót követett, ő közölte, hogy a lakásba nem fog és nem is tud bejönni, nem fog semmit ellopni, de a kertbe és pincébe márpedig be fog járni, mert a szerszámainak egy része is ott van, és ha javítanivalók, teendők vannak a ház körül ("biztos nem maga fog fát metszeni" - mondotta), akkor ő bejön, és nem fog a fiának telefonálni 100 forintért naponta, hogy az szóljon nekem, hogy bejönne.


Próbáltam megértetni, hogy remélem, nem fog naponta idejárni, valamint a lakással én a kertet és a pincét is bérelem, és száz okom lehet rá, hogy tudni akarom: mikor jár itt valaki. Szerinte nem lehet rá okom, és a pince nem tartozik a lakáshoz.


Megnéztem most a szerződést, és noha a hirdetésben külön kiemelték, hogy a bérleménybe a kert és a műhely+pince is beletartozik, a szerződésben hol "lakás", hol "ingatlan" szerepel. Ilyenkor mi van?


Próbáltam, de sikertelenül megértetni az öreggel, hogy én az egészért fizetek, és jogomban áll tudni, ha valaki bejön (vidéken vagyok amúgy, a srác Pesten, de az apja a közelben lakik, és a kapuhoz - ezek szerint - van kulcsa).


Most már értem, hogy a pince ajtó miért volt idönként nyitva, amit én a macska miatt mindig becsuktam, hogy ne menjen le, és nem értettem, hogy nyílhatott ki.


A szerszámait szerintem el is vihetné innen, a kerti munkákat meg kérdezze meg, (de ne is ő, hanem a tulaj, akivel szerződést kötöttem!) hogy elvégzem-e vagy ők csinálják (ahogy a korábbi albérletemben), de akkor is tudjak róla, ha a pincémben vagy kertemben járnak - úgy gondolom, az enyém.


Szóval? És mi a helyzet a szerződéssel? Tényleg ha kertes házat adnak ki,akkor jól gondolom, hogy az "ingatlan"-ba az is beletartozik? Remélem, nem volt túl zavaros. Esetleg egy "jogi honlap", ahol utána lehet nézni? Azt hittem, örülni fognak, hogy ilyen jó albérlőjük van, mint én, ehhez képest állandóan egy szar alaknak kell éreznem magam a semmiért.


2009. nov. 10. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
nyomd a szerzodest az orra ala...vagy mond meg neki,h csak a te felugyeletedben jarhat be...majd megunja h ott liheg vki a nyakaba
2009. nov. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szerződés számít, attól tartok, esetetekben ez nem elég alapos. A lakás is ingatlan egyébként. Szerepelnie kellett volna benne külön a pincének is. Most vagy írtok egy új, minden részletre kiterjedő pontos szerződést, ami mindent rögzít pincétől a padlásig, a tulajdonos bejárási lehetőségéig, vagy az állandó konfliktusok miatt ott kell hagyni őket. Ebből az áldatlan állapotból semmi jó nem származik, csak a folytonos veszekedés. Nem várd el tőlük, hogy neked adjanak igazat, nem fognak.
2009. nov. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Na én nem erőlködnék. Írnék egy papírt,hogy ha bármi eltűnik a házól,pincéből stb. akkor Ő vállalja a kárt magára.Tehát övé az anyagi felelősség mert te nem tudod szavatolni az átjárkálás miatt.Írja alá és kész.Ez szerintem elgondolkodtatja.... Sok szerencsét de az biztos hogy mérlegelni kell.Megváltozni nem fognak.Ha több a negatívum mint a pozitívum akkor menni kell.
2009. nov. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha ingatlant ír, akkor abba nem tartozik bele automatikusan minden, ami az alatt a házszám alatt van? Pince és kert?
2009. nov. 11. 12:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!