Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akiket fiatal koruk óta...

Akiket fiatal koruk óta zseniként kezelnek, azok hamarabb esnek a dekadencia medrébe?

Figyelt kérdés

Gondolok arra, hogy akár Mozart vagy Macaulay Culkin, akiken gyermek koruk óta nagy volt a nyomás, az elvárás, mindketten züllött életet éltek, élnek.

De még sok példát fel lehetne hozni.


2013. szept. 19. 17:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt azért hozzátenném még, hogy az említett színész nem feltétlenül zseni, csak tehetséges, melyet igénybe is vettek kiskorától kezdve.
2013. szept. 19. 17:14
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem óvodás korom óta zseniként neveltek. Igaz, szüleim válásakor (11 évesen) pszichiáterhez kellett mennem, hogy felmérjék, kihez kötődök jobban, és ki az, aki a fejlődésemben jobban tudna támogatni. A pszichiáternél elvégeztettek egy IQ-tesztet, ami szerint 147-es IQ-m van.


Most 23 vagyok, és diploma nélkül dolgozom Hollandiában, végzettséget nem igénylő fizikai munkám van. Három hete nem gyújtottam rá füves cigire, de előtte majdnem egy évig minden nap többet is elszivtam, valamint volt, hogy emellett még alkoholista is voltam.


A következtetéseket rád bizom. Hosszú 'i' nincs a billentyűzeten, azért hiányzik néhol.

2013. szept. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Nálad talán a körülmények vezettek a mostani életstílusodhoz. Bár, a rendszeres alkohol és füvezés is nevezhető talán dekadensnek.

Más szemszögből, akit a tehetsége miatt folytonosan és elég sokáig felsőbbrendűséget sugalló befolyás ér (zseniként kezelik), az idővel maga is elhiszi, illetve belemerül.

Hogy ez mennyire üt ki, szerintem leginkább az illető gátlásosságán múlik.

Személyes tapasztalataim is ezt támasztják alá.

A szakmám területén tehetségesnek mondanak. Az egyetemen, ahova jártam, az egyik legjobb voltam az adott szakon. És ennek a hallgatótársak rendszeresen hangot is adtak.

És mondhatjuk úgy, hogy dekadenciába merültem.

Mindennek az utólsó pillanatban álltam neki, mert "Mit nekem határidő, úgy is pár pillanat alatt kész lesz!" érzéssel voltam eltelve. Az órákra egyáltalán nem, a dolgozatokra keveset készültem, mert úgy éreztem, nem jelenthet nagy kihívást.

Bár, végül jó eredményekkel végeztem el az iskolát, de ez nem igazán rajtam múlt (a tehetségemért nem én felelek, hiszen nem dolgoztam meg érte). A leírtak alapján, bizonyára beképzeltnek és hiúnak tűnök, de az életben ezt próbálom visszaszorítani.

Összességében igen, ha valakinek folyamatosan sugallják, hogy jó valamiben, akkor az valamilyen szinten dekadens lesz!

2013. szept. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
második vagyok: nekem emiatt nincs diplomám. Úgy voltam vele, hogy ha gimiben se tanultam semmit, és 89%-os átlaggal tettem le az érettségit, akkor az egyetem meg se fog kottyanni... ekkorát még sose tévedtem :D
2013. szept. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!