Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A melegek nem elfogadásáról...

A melegek nem elfogadásáról az emberek miért a szaporodás szükségességével érvelnek?

Figyelt kérdés
A Földön túlnépesedés van. Emberi selejteknek tartják a melegeket és azzal érvelnek, hogy gátolják a szaporodást. Holott-szerintem-csak simán undorodnak és nem tudják elképzelni azt az életformát. Vannak olyan karrierista nők vagy férfiak, akiknek eszük ágában sincs gyereket nemzeni. Ők is emberi selejtek? Vagy hogy van ez? Én nem vagyok homoszexuális, de szinte mindenhol azt olvasom, hogy ez a legnagyobb bűn, mert nem szaporodnak stb. Nem akarok senkit provokálni a kérdésemmel, szeretnék értelmes magyarázatokat kapni azoktól, akik így gondolják és azoktól, akik ezt nem gondolják így.
2009. okt. 26. 11:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem is az emberek alapvető intoleranciája áll a kérdés ilyentén történő felvetése mögött. (A melegekkel szembeni intolerancia egyébként - hasonlóan általában az intolerancia minden formájához - veleszületett tulajdonsága az embernek, amit a nevelés vagy ellensúlyoz, vagy sajnálatosan továbberősít.) Egyetlen szempontra azonban felhívnám a figyelmet: a túlnépesedés és a homoszexualitás "terjedése" (gyakoribbá válásának érzete) térben és kultúrálisan is elkülönül. Afrikában, Ázsiában és Dél-Amerikában a homoszexualitás jelenléte kevésbé szembeötlő, gyakorta tiltott, büntett dolog, ugyanakkor jelentős a túlnépesedés, Európában és Észak-Amerikában, ahol a melegek jelenléte látványosabb, a természetes szaporodás lényegesen aacsonyabb, egyes országokban negatív irányú. Az viszont nem nyerő, ha a fejlett országok "kihalnak", a szegényebb régiók túlnépesedése pedig tovább mélyíti a gazdagok és szegények közötti szakadékot. Ugyanakkor az is figyelemre méltó, hogy Európában a legfrissebb stisztikai adatok meglepő módon azt igazolják, hogy a természetes szaporodás magasabb azokban az országokban, ahol a melegekkel szembeni tolerancia magasabb, és alacsonyabb, vagy negatív azokban, amelyekre az intolerancia, a homofóbia jellemző. Ennek az okát abban látom, hogy a homofóbiát ezekben az országokban szemforgató, hipokrita tudatformálók gerjesztik, akik ezzel ugyan ideig-óráig erősítik, vagy stabilizálják saját pozícióikat, de a gyakori botrányaik miatt olyan társadalmi folyamatokat gerjesztenek, melyek meghasonlást és kiábrándultságot okoznak a termékeny életszakaszban levő generációkban.

Ami a kérdés morálteológiai aspektusát illeti, kétségtelen, hogy a teremtés könyvében az áll: "Szaporodjatok és sokasodjatok...", de ezt ugyanúgy hiba, sőt bűn kiragadni a kinyilatkoztatás egészéből, mint bármi mást, hiszen akkor ellentétbe lehetne állítani pl. Szent Pál leveleivel, melyekben a cölibátust preferálja, holott a Bibliában a hívő keresztény álláspont szerint nincs, mert nem is lehet ellentmondás, legfeljebb az emberi értelem az (akár a szentíróé, akár az olvasóé), amely ellentmondásba keveredhet, ha megpróbálja megérteni a végtelen Isten kinyilatkoztatásait.

2009. okt. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
84%

Természetes, nem természetes, dobálózunk a szavakkal.

Ha létezik, akkor már természetes, mint egy nátha akár.

2009. okt. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%
A Föld sokkal több embert is el tudna látni, mint ahányan vagyunk, de ettől még szerintem sem kötelező mindenkinek gyerekeket csinálni.
2009. okt. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
32%

bocsi, csak egy apróság:


"ugyanúgy, ahogy én sem tehetek a pánikbetegségemről"


Már hogyne tehetnél ...


Látjátok erről beszélek én mindig, amíg ilyen téveszmék között élünk, addig kár várni bármilyen "felvilágosodást" az agyakban ...

2009. okt. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
81%
és mégis kifejtenéd, miért tehet arról valaki,hogy megbetegszik?
2009. okt. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
84%

Még mindig sokan azt hiszik, hogy a homoszexualitás neveltetés vagy egyéni választás kérdése. Ez nem így van, számos kutatás létezika témában, és a legtöbb arra az eredményre jutott, hogy ez már a születés előtt eldől.

Ergo senki sem tehet róla, hogy meleg!

A meleg felvonulásokról meg annyit, hogy én is ízléstelennek és provokációnak tartom, de ha egy ilyen jellegű hetero-felvonulást rendeznének, arról is ugyanezt mondanám.

2009. okt. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
36%

A kérdésedben említett érvről annyit, hogy , ha valaki így érvel, szerintem a homoszexualitás mögött megbúvó betegségre utal. Vagy nevezzük eltorzulásnak, amit fogjuk rá az emberi agy irányít.

Ugyanis a kiindulás és viszonyítási pont az természet. Menjél ki az erdőbe tavasszal és nézz körbe! Melyik szarvasbika d.gná meg azonos nemű fajtársát? Garantálom ,hogy semelyik. A hím állat küzd a nőstény kegyeiért. Ha lenne bármilyen nemű eltorzultsága ezen téren a társai kiközösítenék. Ennyi. Ösztön.

Az emberben is működnek ösztönök, miért vársz más reakciót tőlük? Így működnek, így működünk. Persze az számomra kissé erős megfogalmazás, hogy ezért a melegek emberi selejtek, hiszen mint embert nem minősít senkit a szexuális irányultsága.

2009. okt. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
59%

Ez egy természetellenes dolog. Ha ezt normálisanak neveznénk akkor nem lenne élet a Földön.

Nem szeretem a melegeket. De tökéletesen elfogadom és a társadalom részének tekintem őket.


Ők ugyanolyan emberek mint mi. Lehetnek értelmesek okosak, buták, szépek és csunyák,

lényeg, hogy csak a szexuális kúlturájukban vannak gyökeresen éltérő szokások.


Másoknak mondják és gondolják magukat. Ez a szleng azt is takarja, hogy a saját nemükhez vonzódnak tehát homoszexuálisok.

Vannak barátaim akik melegek nem vállalják ugyan fel magukat de nem is baj én tudom róluk még ha ők ezt nem is sejtik

de mivel rendes emberek nem firtatom ezt az abnormalitást.


Minden emberben van egy kis egészséges perverzió.. Náluk kicsit másfelé kanyarodtak a dolgok amiröl persze nem tehetnek mert ezekért a génjeik

a felelősek.


Addig nem is lesz a heteroknak baja velük amig nem próbálják manipulálni az amugy is sokszor identitászavarral küzdő tinédzsereket,gyerekeinket.


Mert valljuk meg egyszer mindenkinek átfut az agyán a kérdés. Vajon én is az vagyok ?


A rövid eszmefutatás után természetesen rögtön tudjuk a választ és nem érhet minket meglepetés

de vannak olyan emberek akiket befolyásol az amit látnak és hallanak főleg ha ilyen és ehez hasonló közösségben nőnek fel.


Titkon el lehet őket fogadni de ne sztároljuk ezt a téves evulóciós zsákutcát.



Azt tanácsolom mindenki foglalkozzon a saját maga dolgával valamint hogy ezt a dolgot nem kell nagydobra verni,

ne hirdessék mert a nagytöbbségben ez nem szimpátiát hanem ellenszenvet fog kiváltani.

2009. okt. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!