Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi várható el az albérlőtől,...

Mi várható el az albérlőtől, tulajtól? Nem túlzás ez?

Figyelt kérdés

nagyon jó helyen bérelek egy házrészt kerttel. A tulajjal megkötöttem a szerződést.


A barátnője elkezdett irogatni, hogy a szőnyegeket (18 db-ot hagytak ott) ne mossam ki, mert szétmennek, de föl sem szedhetem, mert a padlót vannak hivatott védeni, és ők pl. papucsban közlekednek.


Valamint ne tegyem a növényeimet az új szekrény tetejére, mert szétmegy, ha vizes lesz.


Ráadásul ő elvileg nem is járt még a lakásomban, és ez a növény a belső hálószobámban van. Honnan tudhat róla? Köteles vagyok ezekhez alkalmazkodni?

Úgy gondolom (egyéves szerződést kötöttünk), hogy nincs joguk bemászkálni, ellenőrizgetni. Szerintetek?


2009. okt. 12. 09:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Beszéltem ma a tulajjal, aki azt mondta, hogy attól ők még egy család, mert az ő nevében kötöttünk szerződést. Hosszú lenne mindent leírni, de kértem, hogy ha van egy szerződés, és a szavamat is adom, hoyg vigyázok a lakásra, akkor 34 éves létemre ne szólhassanak rám amiatt, hoyg hová rakom a növényt, vagy fölszedem-e a szőnyegeket. Pont ezt próbáltam, hangsúlyozni, hogy ha elmegyek, úgy adom vissza a lakást, ahogy kaptam, ha meg nem, akkor fizetek, de soha sehol nem szóltak bele az életembe ilyen szinten.


Amúgy a barátnő onnan tudta a növényt a szekrényen, hogy a srác elmesélte neki (ki tudja, miért?), és hát volt, hoyg nekik is kiömlött már a víz a szekrényre, és az "veszélyforrás". mindegy, szerintem ez nem lesz így hosszútávú.

2009. okt. 12. 14:32
 12/17 anonim ***** válasza:
60%
teljes mértékben igazad van.
2009. okt. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
72%

A válasz megírásának időpontja: ma 14:24



szerintem meg nem ugyanazt írtam :)


nem szólhat bele, hogy miképp rendezem be a lakást, hogy mikor milyen szőnyeget hová rakok.


egyetlen dologba szólhat bele, ha rongálom a lakást vagy nem rendeltetésszerűen használom.

2009. okt. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Azt mondják, nekik az nem elég jó, ha kifizetenm a kárt, mert nekik az utánajárással, idővel, stb. jár. De a nagy poén az, hogy sok rossz tulajdonságom van, de albérlőként nehéz lenne jobbat kívánni. És tényleg nem ingyen lakom ott.
2009. okt. 12. 14:47
 15/17 anonim ***** válasza:
74%

"Joguk megvan hozzá, elvégre az az ő tulajdona"


Nincs joguk. A szerződéssel (pénzért) a birtokjogot átruházták a bérlőre, emiatt a tulajdonosnak nincsen birtokjoga az ingatlan felett, így nincs joga oda senkit beengedni, még saját magát se!

Ha probléma van, érdemes átolvasni a polgári törvénykönyvet.

2009. okt. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
És ha szerintük rongálás, hogy nem a padlót fedő szőnyegen járok, vagy kifolyhat a cserépből a víz?
2009. okt. 13. 09:10
 17/17 anonim ***** válasza:
72%
Természetes hogy mindenki félti a lakását/házát!De nem kötelező kiadni albérletbe....Mindenkinél előfordulnak kissebb"balesetek"a lakásban...ha eltökik pl az üveg kancsó a melegvíztől akkor az már rongálás,mert kifolyt a padlóra?Na ne.......!
2009. okt. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!