Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Sikerült már valakinek nem...

Sikerült már valakinek nem fizető albérlőtől pénzt behajtani? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Ismerőseim elég konkrétak voltak. 3 megtermett férfi elment, hogy behajtja az adósságot a tartozás fejében, mivel tetemes összeggel tartoztak az albérlők. Lefoglaltak mindent, ami mozdítható, s az albérlő mire észbekapott volna a cuccai zálogba kerültek. Ezután részletekben kifizetett mindent. Lehet pereskedni is, de nem ajánlom, mert hosszú és nehéz elismertetni, ráadásul, ha nem adóztál belőle, akkor még téged meg is büntethetnek érte utólag.
2010. febr. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én albérlő vagyok, nálunk úgy van,h mindig előre fizetek, tehát így elkerülhető. Plusz mindig amikor megyek fizetni, be kell mutatnom a befizetett csekkeket(villanyszámla,gázszámla...stb). Így elkerülhető az ilyesmi. Egyébként a tulaj nálunk is azért ilyen elővigyázatos,mert már többször nem fizettek.
2010. febr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, nálam is előre kell fizetni. Csak sajnos túl megértő voltam és elhittem, hogy majd a jövő héten... jövő héten..... jövő héten....
2010. febr. 2. 10:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ó, vigyázz, mi is jártunk így, azóta megtanultuk, hogy sajnos vannak ilyen alja emberek - nyitni kellene a neten egy fekete-listát a neveikkel, adataikkal, csak persze nekik lnnének jogaik, csak nekünk nincs semmihez!!! -, akik direkt így élnek. Nálunk is volt egy házaspár, akik hirtelen kerestek albérletet, mert "az előző lakást eladja a tulaj". Aztán,amikor tőlünk ugyanígy "majd a jövő héten" dumával leléptek, utánajártunk (szerencsére a férjem elég sokat beszélgetett velük, ezek meg voltak olyan idióták, hogy elmesélték, hol laktak előttünk) és kiderült, hogy onnan is ugyanígy léptek le a trógerek. Egyszer összefutottunk velük egy hipermarketben és még messziről a képünkbe is vigyorogtak és mutatták a középső ujjukat! Nekik mindent lehet. Na, azóta egy hetet sem engedünk, és kötelező a kaució.
2010. febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi is úgy csináltuk, hogy a bátyám meg pár haverja, elment az új helyükre, és megkérték őket szépen, hogy fizessenek. Fizettek. Aztán szóltunk a főbérlőjüknek,hogy vigyázzon a fiatalokkal, mert nekünk konkrétan vagy 200 ezer mínuszt csináltak. Na ki is tette őket 2 napon belül!
2010. febr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

szia! nekünk is volt nem fizető ribanckartársnő albérlőnk.Hónapokig nem lehetett egy vasat sem beszedni tőle.aztán egyszer a férjem megunta, a jó nagydarab sógorommal odament, ismét kérni a pénzt, persze megint rinyált, hogy így meg úgy, mire a sógor megemelte a bejárati ajtót és levette. tél volt.na ettől magához tért a nőci

kiperkálta a tartozás egy részét.aztán kidobni is alig tudtuk, na akkor is ajtóval lett riogatva.

2010. febr. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Én sajnos úgy jártam, hogy megvettem egy lakást, ki volt fizetve, a nevem már rajta szerepelt a tulajdoni lapon. Az előző tulaj nem akart nagyon kiköltözni - mert (bár nem ők mondták, csak tisztában vannak a jogaikkal) ha van egy kiskorú velük, akkor nem lehet kitenni őket!!!

Nos, 1 hét után odamentem, és leemeltem az összes nyílászárót. Ezután hoztak egy bejárati ajtót, azt is leemeltem - mire rendőrt hívtak. Mondtam nekik, hogy az ingatlan elemei is az én tulajdonomat képezi, így akárhány ajtót, ablakot hoznak, azt mind elvihetem "festésre"...

Közöltem velük, hogy ha kedvem tartja, akkor bográcsgulyást csinálok a nappali közepén, vagy (urambocsá) szarral végigkenem a falakat - mert az ingatlanommal azt csinálok amit akarok.

Végeredmény: 2 nap alatt eltakarodtak.

2010. febr. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát ez igen.... És mégis mit mondott, miért nem akart elköltözni?
2010. febr. 10. 07:27
 9/9 anonim válasza:
nem mondott semmi, kihasználta csak a helyzetet: van pénze és fedél a feje felett, és nem rakhatom ki őket a kiskorú miatt...
2010. márc. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!