Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha egy házat ingatlanközvetítő...

Ha egy házat ingatlanközvetítő árul, ki tudom valahogy kerülni? Hogy a tulajtól vehessem meg olcsóbban a kérót?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 22. 16:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nekem hirtelen az a módszer jutott az eszembe, hogy először egy ismidet küldöd el az ingatlanoshoz.

Ismid -ingatlanossal karöltve- elmegy a kéróba, megismeri a tulajt.

No ezután már megvan a név, cím.


De amúgy meg ha az ingatlanos foglalkozik a kéróval, ő hirdeti, ő beszél az ügyfelekkel, maga a tulajdonos meg sz..rik az egészre, akkor szerintem nem korrekt dolog megkerülni az ingatlanost.


Fene tudja, most nehogy azt hidd, hogy le akarlak szólni, csak hangosan gondolkodom a morálon. :-)

2010. ápr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Tudom, h csúnya, gonosz dolog, de jobb helye is lenne annak a pénznek, amit zsbre tenne az ürge. És csak annyit tesz érte, h felrakja a netre a hirdetést. Az a baj, h már megadtam a nevemet neki :(
2010. ápr. 22. 17:07
 3/20 anonim ***** válasza:
Hát, ha már megadtad a nevedet neki, akkor szerintem veszett fejsze nyele vagy mi a túró, hogy is mondják? Eső után köpönyeg? :-D
2010. ápr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nagy kár :(
2010. ápr. 22. 17:10
 5/20 anonim ***** válasza:
Amíg nem a közvetítő adja ki a címet, addig igen. Amennyiben már aláírtad az ingatlanosnál a nyomtatványt, amin a megtekintésre kiadott címek vannak, ne akard kikerülni. 1 éve adtam el a régit, és vettem másik házat ingatlanközvetítőn keresztül. Engem a tulaj akart rábeszélni, hogy csináljunk úgy, mintha véletlenül találtam volna a házára, akkor neki nem kell közvetítési díjat fizetni. Tulajdonképpen nem is beszélhettem volna vele, csak épp kint volt a ház előtt, mikor nézelődtem. Igazából nem nyerte el a tetszésemet az ingatlan, de mint megtudtam, én olcsóbban jutottam volna a házhoz, viszont az iroda behajtotta volna az eladón a díjat, mivel betekintési joga van az adás-vételi szerződésbe, a tulajdoni lapba stb... Én nem kockáztatnám meg, hogy esetleges szerződés szegésért szívózzanak velem.
2010. ápr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én a vevő lennék, de értelek amúgy.. Ezt a díjat minden esetben az eladó fizeti? Ha így is van, gondolom, egy részét a vevőre htk-zza, tehát annyival drágább a kecó.
2010. ápr. 22. 17:20
 7/20 anonim ***** válasza:
igazság szerint van kiskapu, méghozzá az, amit vki előttem írt. Ha olyan a szerződés, hogy nem kötik ki benne, hogy más helyen nem lehet hirdetni, akkor vannak ingyenes hirdetési portálok, ahol magántelószámot lehet megadni. Ha itt jelentkezel a hirdetésre elméletileg az iroda kihagyása nélkül teszed. DE. Ez csak akkor játszik, ha a szerződés megengedi.
2010. ápr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
És nem baj, h már az irodán keresztül is érdeklődtem?
2010. ápr. 22. 17:48
 9/20 anonim ***** válasza:
Aláiratták veled a paírt hoyg rajtuk keresztül nézted meg a házat? ha igen, akkor szerintem ne próbáld kerülgetni mert szép kis per lesz belőle. Ha nem írtál alá semmit, akkor meg lehet kérdezni a tulajt, hogy van-e kizárólagos szerződésük az ingatlanossal, ha nincs akkor semmi gond, hagyjátok ki az ingatlanost.
2010. ápr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
hja, az nem jó :(
2010. ápr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!