Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha egy házat ingatlanközvetítő...

Ha egy házat ingatlanközvetítő árul, ki tudom valahogy kerülni? Hogy a tulajtól vehessem meg olcsóbban a kérót?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 22. 16:54
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Papírt nem írtam alá, csak megadtam neki a nevemet, számomat.
2010. ápr. 22. 18:14
 12/20 anonim ***** válasza:
Hát húzós...nemtudom. érdeklődj utánna hogy van-e kizárólagos szerződés.
2010. ápr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!
2010. ápr. 22. 18:36
 14/20 anonim ***** válasza:
Szerződéstől függ. Az esetek többségében, igen, ha nem az ingatlanos hajtotta fel a vevőt. Ha olyannak adod el, aki szerepel az ingqatlanos nyilvántartásában, akkor kell neki fizetned, még akkor is, ha kikerülted.
2010. ápr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ez ingatlaközvetítőnek mindig az eladó fizet. Kevesebb a %, ha kizátólagos hirdető, kicsit több, ha több közvetítő idoda is meghirdeti. A vevőt nem terheli fizetési kötelezettség az iroda felé. Engem azért akart meggyőzni az eladó, mert akkor nem kellett volna közvetítői díjat fizetnie. Viszont én aláírtam a szerződést, ezzel belekerültem a nyilvántartásukba.
2010. ápr. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"csak annyit tesz érte, h felrakja a netre a hirdetést."


igen? akkor csinálja meg az aki árulja. te sem ingyen dolgozol.

2010. ápr. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Valamiért a hirdető nem rakja fel maga a netre, pedig sokkal egyszerűbb és olcsóbb lenne. Ez az ingatlanközvetítősdi halál felesleges. Én sem ingyen dolgozok, de nem haszontalan munkát végzek.
2010. ápr. 29. 14:15
 18/20 anonim válasza:
Nagyon sok munka van az ingatlanközvetitésben. Telefonálgatni, helyszinre kimenni lefényképezni felrakni hirdetni érdeklődökkel és a tulajjal időpontot egyeztetni. és csak 1-4 százalékot kérnek érte. A vevőnek is könnyebb szerintem közvetitőn keresztül mert a közvetitő intézi az ügyvédtől kezdve mindent.
2011. jan. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az ingatlanos ideje megy rá, ő megy ki minden lakásnézelődővel, akikből sokan soha nem lesznek komoly érdeklődők, csak még megnézem ezt is tipusu emberkék. Az ő ideje, telefonjai, türelme, az felesleges? Mert neki amúgy ingyen van a kenyér a boltban igaz? Én sokáig vesződtem a házam eladásával.Messze is volt, időm sem volt futkorászni utánna. Szerződést kötöttem egy ingatlanossal végül, futkorásszon oda ő. Gyorsan eladta, igaz nem kevés jutalékért, de szerintem megdolgozott érte. Aki szerint meg annyit tesznek egy zsák pénzért, hogy feladnak egy ingyenes hirdetést, menjen ingatlanosnak, és akkor a szerintem semmi melóért kaszálhatnak rendesen.
2011. jan. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Utolsó hozzászóló szituációjában tudom csak megérteni ingatlan közvetítő bevonását. Én simán eladtam az enyémet. Ha benne laksz nehogy már ne tudj pár fotót készíteni, feltölteni és fogadni a hívásokat, nézelődőket. Még ha jópár komolytalan is...
2013. nov. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!