Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit tudok csinálni ha nem a...

Mit tudok csinálni ha nem a tulajtól vettem az autót? Tehát nem az ő nevén van! Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Az adásvételi az semmis mivel nem hiteles, a vételárat azt köteles vissza adni

Rendőrségen feljelentés esetleg?

Vagy ha visszaadja a vételárat hagyjam annyiba a dolgot?

Az okmányirodába derült ki mivel nem volt törzskönyv hozzá és az ügyintéző hölgy utánanézett!

Mivel egy 88-as évjáratú autóról volt szó ezért hihetőnek tűnt hogy nincsen hozzá...


2011. jún. 15. 20:25
1 2
 1/14 tetro ***** válasza:
és forgalmi sem volt hozzá?
2011. jún. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Forgalmi az természetesen volt nélküle otthagytam volna!
2011. jún. 15. 20:40
 3/14 tetro ***** válasza:
és a forgalmiban az szerepelt, aki aláírta az adásvételit?
2011. jún. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A név az egyezik de kiderült hogy a az illető elhunyt már 8hónapja!

A személyit pedig nem ellenőriztem le hogy egyeznek-e az adatok!

2011. jún. 15. 21:02
 5/14 tetro ***** válasza:
magyarul vettél egy autót valakitől, anélkül hogy a személyazonosságát ellenőrizted volna. figyelj, mivel a szerződés az ugye semmis, szerintem beszélj az eladóval, hogy adja vissza a pénzt, és akkor te megpróbálod úgy intézni, hogy ne legyen belőle büntetőügy. nyugodtan hívd fel rá a figyelmét, hogy egyéb esetben van rá esélye, hogy börtönnel díjazzák majd a kis akcióját. ha visszaadja a pénzt, add vissza az autót, és felejtsd el az ügyet örökre.
2011. jún. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Csak nekem ilyen zavaros ??

88-as autónak is van törzskönyve - hacsak nem még a régi (2lapos) forgalmi van a kocsihoz.

Vettél egy Skodát Barta Huberttől de egy másik Barta Huberté volt a kocsi ???

Vagy a szomszéd szimplán aláhamisította és a nevében eladta Neked?!

A papírok? Nálad vagy az okmányirodában?

Ha hivatalból feljelentenek,veled kezdődik a sor - és a végeláthatatlan tortúra.

Egy rendőrségi feljelentés okán te is faszulnál meg a tanúk,minimum egy okirat hamisításba csúsznátok mind.

A tanúk mit mondanának ?? Ki mit látott,tanúsított,írt alá?? Egy írásszakértő??

Mert az embered megesküszik majd rá,hogy az eredeti tulaj igazi aláírása már ott volt mikor eléd került az a papír...

Szóval kettőn áll a vásár.

De magadra vess Te voltál a felelőtlen.

Amit ha nem nyelsz be.se pénz,se posztó - csak a baj.

Háboroghatsz az igazadért de gondold végig (amíg lehet) van-e értelme egy-kétszázezerért.

Ha még nincs ügy,ne is legyen.

Ha visszakapod a pénzed és megszabadulsz a kocsitól - örülj neki.

Ha nem - akkor nyeld be.

Akkor lett egy csomó alkatrészed amit kifizettél.

Szerintem.

2011. jún. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Azonnal próbáld meg visszacsinálni és imádkozz, hogy ne is hallj az emberről többet.
2011. jún. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az a helyzet most hogy miután megmondtam neki hogy csináljuk vissza az egészet,kinyomja a telefont nem veszi fel!

Holnap irány a rendőrség!

Mást nem tudok.....

2011. jún. 16. 16:45
 9/14 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz ügy!


Nem tudom ilyenkor mi van, de én a következőt csinálnám, és azt is megmondanám miért:

Visszavinném az "eladónak a kocsit" és csináljon vele amit akar, Te pedig sajnos benyelted csúnyán.


Azért tenném ezt, mert a rendőrség téged is csúnyán elővehet, ugyanis nem egyeztetted (sem a tanúd!) az eladó adatait. Vagyis most nálad van egy kocsi úgy,hogy hivatalosan nem lehetne nálad, hiszen jogalapod nicnsen rá! Azaz akár lophattad is! Sőt, akár még bűnrészességet is rád verhetnek, hiszen valszeg az eladó is lopta, különben kéne lennie törzskönyvnek a verdához.


Szóval ha ügy lesz belőle és ne adj isten lesittelnek, akkor nagyon megszívtad. Inkább benyelném azt az 500-600e ft-ot mint hogy egy dagadt cigány állat s*be csináljon...


Mielőtt a rendőrségez rohansz, mindenképpen beszélj egy ügyvéddel mi ilyenkor a teendő.


Az eladó nyílván tudta mit csinál, szándékosan át akart verni, ilyet véletlenül nem lehet csinálni. Most már csak az a kérdés mennyire szívod meg: kicsit vagy nagyon....

2011. jún. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hiába nézted volna meg az adatokat. A forgalmiban név és cím van, semmi más azonosító. Most jó hiszeműen azt gondolom, hogy valamelyik szülő autóját akarta eladni, tegyük fel, hogy a cím is stimmelt (nem nagy meló átjelentkezni másik címre). Ezek után tényleg csak az okmányirodában derülhet ki, hogy gond van...
2011. jún. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!