Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit tudok csinálni ha nem a...

Mit tudok csinálni ha nem a tulajtól vettem az autót? Tehát nem az ő nevén van! Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Az adásvételi az semmis mivel nem hiteles, a vételárat azt köteles vissza adni

Rendőrségen feljelentés esetleg?

Vagy ha visszaadja a vételárat hagyjam annyiba a dolgot?

Az okmányirodába derült ki mivel nem volt törzskönyv hozzá és az ügyintéző hölgy utánanézett!

Mivel egy 88-as évjáratú autóról volt szó ezért hihetőnek tűnt hogy nincsen hozzá...


2011. jún. 15. 20:25
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Úgy lesz!

Majd írok mit tudtam intézni!

De most csak annyit tudok mondani ha nem csinálnák semmit akkor is ráfáznék mivel egy kétes eredetű kocsi mit keres nálam?

Utólag most már tényleg belátom nagyon hülye voltam de már késő....

Abban reménykedem tisztázni tudom magamat mert én vétlen tudatlan áldozat vagyok ebben az ügyben!

Ha más nem legalább eszt figyelembe veszik!

(120-ba fájt nekem ez a nagy semmi!)

Ez lett volna első autóm:(

2011. jún. 17. 07:19
 12/14 anonim ***** válasza:

1., Küldj egy sms-t az eladónak, hogy hétfő reggel 8-re mész a rendőrségre, hogyha addig nem jelenik meg nálad a pénzzel. A kocsit viheti ha jön...


2., Nyugodtan menj a rendőrségre, annyira azért nem borús a helyzet! Bevallod, hogy JÓHISZEMŰEN nem ellenőrizted a papírokat KELL KÖRÜLTEKINTÉSSEL, sose vettél még autót, stb... Nem lesz belőle gondod - viszont az eladónak igen nagy gondja lesz belőle, szerintem jelentkezni is fog nálad ha elég hiteles üzenetet írsz neki.


3., Ne járj az autóval semmiképp sem...

2011. jún. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 tetro ***** válasza:
az utolsó előtte ökörségeket beszélt. sehogy sem kerülhetsz börtönbe ezért. az utolsónak van igaza, jóhiszemű voltál, ráadásul nem is vagy köteles a szerződés kötéskor a másik személy azonosságát ellenőrizni. hogy is tudnád, hiszen ő nem köteles neked megmutatni se a személyigazolványát. szerintem is először sms, hogy mégy a rendőrsége, és ebből számára börtön lesz okirat hamisítás és csalás miatt. ha nem válaszol, akkor rendőrség.
2011. jún. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

én írtam azt hogy akár még börtönbe is kerülhet.

Mo-n élünk, itt bármi előfordulhat ti is nagyon jól tudjátok hogy nálunk a bűnözőket védik és nem az ártatlanokat.


Egy érdekes sztori: egyik cigány család kergette a másikat, bekopogtak ismi utcára nyíló ablakába hogy engedjék be őket, mert üldözi a másik család. Te beengednél egy 8 tagú cigány családot? Nyílván nem.


A végén őt ítélték el segítségnyújtás elmulasztása miatt... Most erre mit lehet mondani?


Ez az autó dolog is tipkusan olyan, ohgy valahol fogást kell találniuk. Akin könnyebb, azon fognak, ennyi.


Attól függetlenül reméljük hogy a kérdező nem fogja jobban megjárni, bár én 120e ftért ténleg visszavinném ingyen az előző tulajnak az meg csináljon vele amit akar, lényeg hogy ne legyen közöm a kocsihoz.


Ha perre is megy, beletelik 5-10 évbe mire ítélet születik, és közben rengeteg idegeskedés, utána járás, macera...


Megint egy másik sztori: elloptak egy notebookot. Elromlott, és a szervízbe bevitték. Szervíznek gyanús lett, felkerestek, kiderült hogy lopott, tőlünk lopták és most végre meglett. A rendőrök kb. 1 hónapja nem jutottak el odáig hogy végre visszakapjuk, pedig minden adat, minden cím, minden ismert!


Mo- én így nem szeretlek...

2011. jún. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!