Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Idős hozzátartozó ellátása,...

Idős hozzátartozó ellátása, gondozása: de hogyan?

Figyelt kérdés

Férjem nagyszülei elég öregek, betegek. Én itthon vagyok most gyed-en, heti 2x megyek hozzájuk. Bevásárolok, főzök, takarítok, átnézem az ételeket hogy mi romlott meg, metárazom a gyógyszereket, elolvasom a postát stb.


Júliustól viszont megyek vissza dolgozni. Arra sikerült rábeszélni őket hogy a számlák hozzánk jöjjenek és rendeljenek maguknak ebédet. De a többit nem tudjuk, hogy fogjuk megoldani.


Akinek vannak idős rokonaik, ti hogyan csináljátok?


2013. máj. 6. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez jó rendszer. Heti kétszer rájuk néztek, főztök rájuk, stb. Ha visszamész dolgozni, akkor egyszer te, egyszer a férjed nézzen rájuk, a heti két alkalom így is megmarad.

Nincs testvére a férjednek, hogy ő is besegítsen?

2013. máj. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy milyenek, vagy hogy mennyire rossz/jó ötlet, de nekem hirtelen az idősek otthona jutott eszembe. Úgy tudom vannak nagyon kellemes helyek is, persze ez tőlük is függ, hogy belemennének-e.
2013. máj. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, van az önkormányzatnál erre szolgálat, meg kell rendelni. Sávosan van meghatározva az ára a jövedelmüktől függően. Az alsó sávban ingyenes.

A háziorvost is érdemes megkérdezni, ő otthon van az ellátási rendszerben.

2013. máj. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Munka mellett nem fogunk tudni menni, közel 2 óra az út :-( Most nyáron még csak-csak, de szeptembertől az ikerfiaink kezdik az iskolát, onnantól még nehezebb lesz.


A fiuk (férjem apja) nem áll szóba sem velük sem velünk amióta megtudta hogy én, mint vadidegem veszem le a nyugdíjukat és fizetem a számlákat, intézem a bevásárlásokat. 3 hónapig ft-ra pontosan elküldtem neki hogy semmit nem tartunk meg magunknak, de nem hiszi el. Férjem testvére külföldön van.


Az önkormányzatot, háziorvost megkérdezzük.

2013. máj. 6. 14:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Jesszus, most olvasom, hogy a férjed NAGYszüleiről van szó! Hát a kedves fiuk igazán szégyellhetné magát, nem neki kéne segítenie elsősorban?!


Egyébként aranyba önteném a kezed, hogy te elmész és segítesz nekik, nagyon nagyon szép tőled!!

2013. máj. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Most jut eszembe, hogy olvasom, hogy ők nagyszüleitek: nálunk a kerületben 80 év felett automatikusan ingyenes ez. Van takarítás is és egyéni hétköznapi ellátás is (vásárlás, segítés az önellátásban otthon).
2013. máj. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
... legalábbis valami ingyenes 80 év felett.... bocs, ha hülyeséget mondtam.
2013. máj. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Apósom csak kifogást keresett, hogy ne kelljen segíteni.

Nekem természetes, hogy megteszem.


Idősek otthonába nem akarnak menni.


Még az lenne jó megoldás, hogy eladják a házat és vesznek egy lakást a közelünkben, de a kertet nem akarják ott hagyni.


Köszönöm a válaszokat.

2013. máj. 6. 15:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Házat a közeletekben nem tudnak venni kerttel?
2013. máj. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!