Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem vagyok közeli hozzátart...

Ha nem vagyok közeli hozzátartozó, akkor mennyire kell "gyászosan" öltözni egy temetésre?

Figyelt kérdés

a barátom nagymamája halt meg, és bár én nem ismertem, ő szeretné ha elmennék vele, mellette lennék. Anyukám szerint nekem nem kell talpig feketébe mennem mert nem vagyok közeli hozzá tartozó, csak öltözzek fel csinosan, ne rikító színekbe, de nem kell nagyon feketébe. Én elég kevés temetésen voltam eddig, nem tudom mi illik. köszönöm a segítséget

19L


2011. júl. 9. 13:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Fekete szoknya, fehér felső, nem kivágott. De vehetsz fel sötét színű ruhát is. Semmiképpen ne vegyél fel pirosat, rózsaszínt, sárgát, ékszert se nagyon illik.
2011. júl. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 rémuralom ***** válasza:
100%
Ne öltözz feketébe, de a rikító színeket is kerüld. Feketébe a közeli hozzátartozók öltöznek, így kifejezve, hogy nekik legfájdalmasabb a veszteség. Te csak menj valami sötét ruhában. Ha nagyon nincs más, akkor a szoknya lehet fekete, amellé viszont fehér blúzt vegyél.
2011. júl. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

érdekes, én teljesen abban a hitben éltem h talpig feketében illik menni:S

Van egy fekete ruhám, ahhoz felvennék vmi más színű kardigánt az milyen? Az is túlzás? milyen színű lehet a kardigán? köszönöm

2011. júl. 9. 14:00
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan mehetsz tiszta feketében, azért nem fognak megszólni. Főleg ha az unoka kísérője leszel, aki ugye az elhunyt közeli hozzátartozójának számít...
2011. júl. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, megleptek a válaszok, én minden temetésre feketében megyek, még akkor is, ha nem ismertem az illetőt.
2011. júl. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a fő, hogy sötét színekben menjél, vagy ünnepélyes fekete-fehérben.
2011. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 napietus ***** válasza:
viselhetsz talpig gyászt, mivel közeli családtagot kísérsz, de nem kötelező. az a lényeg, hogy sötét színű legyen. ékszer lehetőleg ne, ha mégis, maximum ezüst és kő nélüli, vagy jet köves.
2011. júl. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én temetésre mindig talpig feketében megyek, bár ebben a kánikulábal felülre inkább fehéret vegyél. Megszólni nem fognak érte, de más színeket inkább ne vegyél fel.
2011. júl. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Igaza van anyukádnak. Felöltözöl elegánsan, lehetőleg sötét ruhába, esetleg fehér, vagy szürke felsővel. Az úgy nagyon megfelel.
2011. júl. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen feketébe csak a közeli hozzátartozóknak szabad menni, (az illemkönyv szerint),ismerősnek sötét ruha, vagy fekete szoknya fehér blúz/ing.
2011. júl. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!